Jump to content

Bugünkü Küçük Bakımım

oguzhan89
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Araçta ilk calistirmada kayış sesi vardi ve bazen voltaj azaliyordu kayışı elleyince dişlerin bittiğini fark ettim buyrun ;40d836462177f7d92a0d0b7cae2d1a00.jpg444c246a99c2820c2a26f153335e8ed1.jpgc19525d5bc9b00e2d479c95572ce546d.jpg

Kayışı degistirdikten sonra bujiler 20-30 bin km olmuştu onları da degistireyim dedim yine ince kalem tip denilen aralığı az ve ince olan ngk tercih ettim buyrun;28b7b50788dd462b5f6e4a5eea3f50d7.jpg3e825fc93867c776449e348c1ca72a01.jpg0f7dbd7791d38ba0a77565f1dd391251.jpg

Buji degisiminden sonra start yaparkenki kesiklik azaldi ve gaz yemesi harika oldu bunun yaninda hava filtresi değişti gaz ve avans ayari yapıldı birde bagaj fitilim yirtikti bende metre hesabı fitil aldim kalinindan gayet güzel oldu buyrun;5aee9deb715721f76411912c52df783b.jpg

Bujileri her 10.000 km de değiştirmeyi tavsiye ederim herkese kazasiz ve sanayisiz surusler [emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık, güle güle kullan ;)

Tşk ederim bakımlı olunca insanın hoşuna gidiyor keyif veriyor sürüş [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık paylaşım için teşekkürler. bujiler sanırım bkr5e normalde bp6es olması lazım. tırnak aralığı her ikisinin de 0.9mm dir. bkr5e bizim araçların enjksiyonlularında kullanılıyor bilgin olsun. 

ben de bujileri yeni değiştirdim bu sefer 12k gitti çok oldu diye hayıflanıyordum kendime 30k baya gitmiş :D

iyi forumlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık paylaşım için teşekkürler. bujiler sanırım bkr5e normalde bp6es olması lazım. tırnak aralığı her ikisinin de 0.9mm dir. bkr5e bizim araçların enjksiyonlularında kullanılıyor bilgin olsun.

ben de bujileri yeni değiştirdim bu sefer 12k gitti çok oldu diye hayıflanıyordum kendime 30k baya gitmiş :D

iyi forumlar...

Olabilir abi incesini tercih ettim aralığında ve inceliginden daha iyi ateşleme yapar diye, haftada 1 gün kesin benzinde kullanıyorum o yüzden bayağı uzun dayandi [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan eline sağlık, aracının bakımını kendisi yapabilen insanlara hep saygı duymuşumdur. O kayış şarj dinamosunun mu acaba? Gerilim azalması oluyor demişsin, benim araçta da direksiyonu tam tur yaptığımda gerilimin azaldığını farlardan anlayabiliyorum. Tahminim; direksiyon pompasının çektiği akıma aracımın yeteri güçte elektrik üretemediği yönünde. Bendeki sorun da böyle bir şey olabilir mi sizce?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce yoktu sanki abi ya. Direksiyon için DC motor var tamam da sanki direksiyon yağını basan pompa zorlandığında elektrik çok fazla düşüyor. Ben hâlâ bir problem olduğunu düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık böyle arabasıylar elinden geldiğinde uğraşan adamlar gördükçe bende daha çok haz alıyorum valla =)

ama sen baya yıpratmıssın kayışı yada artık sizin oranın havasından suyundan öyle. şu bagaj fitili işi normal kesme fitil galiba camcılarda satılan benimde yırtılma var orj bulamam diye el sürmedim iş görüyorsa kolaysa bende alayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok tesekkur ederim mesajlarınız için,kayis konusunda hic aklima gelmemişti bakmak incelemek ses gelince bir el atayim dedim berbat durumdaymis 20 tl sıkışmış :) ayrıca hirdavatciya gittim bijon anahtari almak için orda gördüm en kalın fitili aldim direk uydu tavsiye ederim orjinali serviste 237 tl ve 10 günde gelir dediler bende 5 tl ye bu şekilde kurtardim durumu :)

Daha önce yoktu sanki abi ya. Direksiyon için DC motor var tamam da sanki direksiyon yağını basan pompa zorlandığında elektrik çok fazla düşüyor. Ben hâlâ bir problem olduğunu düşünüyorum

Abi ilk fırsatta akuyu ölçütturmenizi tavsiye ederim eğer elektirikliyse direksiyon pek bilgim yok o konuda ayrica evet sarj dinomosunun kayışıni değiştirdim [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

açık söyleyeyim komple set gelecekse o fiyata alırım ama sadece bagajsa sanayide dediğin gibi çözeyim =))

sadece bagaj için verilen fiyattı bu :) bu lastiği öneririm en azından 2-3 sene idare etse bile yenilendiğinde yine karda olunur bir ara lastiğin yapısını çeker paylaşırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevinirim atarsan görüp almak daha mantıklı. Vermezler verirlermi bende biliyorum da bir umut işte =)

Bu soğukta usenmedim indim arabaya artan malzemeleri aldim geldim mazda askina :)b184fe1aa4a9ef0d97b07009720d133e.jpg

d66b478bb8e7f49cd2882fa260f7596f.jpg

dabe2666cdf4c1b77a201d8b6b831d8d.jpg

54257037b730aef4fb57797e202f988b.jpg umarım yararim olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsi geçen kayış şarj dinamosu kayışıysa eğer ve kayışta kaçırma varsa tabii bu elektrik gücünde düşmeye sebep olur ama genelde bu düşmenin sebebi şarj dinamosu değil zayıflayan aküdür yeni bir aküyle deneme yapmanızı önerebilirim, yeni arabalarda şarj dinamosunda sorun olacağını sanmam , kayışlarında zamanında değiştiği belliyse ondan değildir.

Oğuzhan eline sağlık, aracının bakımını kendisi yapabilen insanlara hep saygı duymuşumdur. O kayış şarj dinamosunun mu acaba? Gerilim azalması oluyor demişsin, benim araçta da direksiyonu tam tur yaptığımda gerilimin azaldığını farlardan anlayabiliyorum. Tahminim; direksiyon pompasının çektiği akıma aracımın yeteri güçte elektrik üretemediği yönünde. Bendeki sorun da böyle bir şey olabilir mi sizce?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsi geçen kayış şarj dinamosu kayışıysa eğer ve kayışta kaçırma varsa tabii bu elektrik gücünde düşmeye sebep olur ama genelde bu düşmenin sebebi şarj dinamosu değil zayıflayan aküdür yeni bir aküyle deneme yapmanızı önerebilirim, yeni arabalarda şarj dinamosunda sorun olacağını sanmam , kayışlarında zamanında değiştiği belliyse ondan değildir.

abi daha aküm 2-3 aylık diyebilirim ölçtürdüğüm de kusurda gözükmemişti bir daha kusur olursa ilk aküden başlıyayım yola 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi daha aküm 2-3 aylık diyebilirim ölçtürdüğüm de kusurda gözükmemişti bir daha kusur olursa ilk aküden başlıyayım yola 

Yeni arabalarda çok daha belirgin olur akünün etkileri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü zaten aracın üstünde gelen akü. Değişim vakti gelmiş demek ki. İlk ondan başlayalım denemeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...