Sign in to follow this  
Followers 0
kyk

2. Nesil Mazda3 Tavan Lambası Sorunu

Merhabalar,

Bugun karsilastigim bir problem; tavan lambasi otomatik modda iken kapilar kapandigi halde isiklar sonmuyor. 

Arabayi her zamanki gibi sabah ise giderken kullandim, sorun yoktu. Sonra park ettim. Ardindan is cikisi lambanin yanmakta oldugunu gordum. On ve arka her iki kabin icini de actim-kapattim, sonra tum kapilari actim-kapattim. Sorun yinede devam etti.

Cozum icin tavsiyelerinizi bekliyorum. Tesekkurler 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peki dikiz aynasının önündeki aydınlatmayı da otomatiğe aldığınızda aynısını yapıyor mu? Eğer aynı problem önde de varsa problem kapı switchinden olabilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evet, her ikisinde de mevcut aynı sorun.Hem sunroof un hemen önündeki, hemde dikiz aynasının hemen önündeki aydınlatmalar açık kalıyor.

Bende ilk olarak  kapı switchlerinden şüphelenmiştim. Yalnız switchlerin yerini bulamadım. Bugün internetten de bir araştıracağım.

 

Not: Araç bilgi ekranında tüm kapılar kapalı göründüğü halde ışık açık kalıyor. (Hem aydınlatma hemde bilgi ekranı aynı yerden mi bilgi alıyor bilmiyorum tabi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapı kilidinin olduğu yerde küçük top gibi bir metal var. Tornavida gibi sert bir şeyle itelediğinizde içeri girip çıktığını görebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.