Jump to content

Havası İnik Lastikler, Yakıtı Etkiler mi ?

selbar33
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Normalde 1 depo ile 260 KM yol yaparken, en son yine 1 depo ile 190 KM yol yaptım ve bitti. Lastiklerin inik olduğunu fark ettim, özellikle ön sol lastik 18 deydi, lastiklerin inik olması bu kadar yakıt tüketimine neden olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek lastiğın inmesi bu kadar fark ettirmese gerek.. Ancak tüm lastikleriniz böyle ise olabilir.

Aşırı düşük lastik basıncı, yuvarlanma direncini ve sürtünmeyi aşırı arttıracağından bu durum olası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnik lastikler muhakkak etkiler. Ama bu etkileme, şehir içi şehir dışı oranı nedir ? Kestirmek biraz güç

Aracınız lpg'li, lpg ile ilgili kontrolleri yaptırdınız mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiğin inik olması lastiğin yola basan toplam yüzeyini ve doalyısı ile sürtünmeyi arttıracağı için yakıt tüketimini etkiler . Hele bu bir de ağırlık ve hareketin sağlandığı ön tekerlerden biri olursa daha da fazla etki edeceğini düşünüyorum.

Tabii tek teker bu kadar etki eder mi onu kestiremedim ama havanın neredeyse %40 ı eksilmiş olduğu düşünülürse olası..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Lastiklerin tümü inik ise belki ama bir anda inmedikleri için bu kadar etki edeceğini sanmam , lpg alırken istasyon değiştinizmi, belki kalitesiz lpg almışsınızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...