Mazdacı005

Mazda 323 İlk Çalıştırma Problemi

Arkadaşlar herkese iyi forumlar 91 model hb 323 um var aracimda motor soğukken calistirma sorunu yaşıyorum ciddi anlamda canımı sıkıyo bu durum bazen 8 9. marşı buluyo bu durum buji leri ngk ile değiştirdim distributor kapağını değiştirdim aynı zamanda lpg beynine gelen ilk gaz ayarıni da yaptırdım fakat sorunu hala çözebilmiş değilim önerilerinizi bekliyorum Amasya çevresinde mazdadan anlayan usta bildiğiniz varsa onuda söyleyebilirsiniz usta sikintisida yaşıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam eger bakimlar yapılmışsa tamamen, bi kac kez kontak ac kapat yaptıktan sonra start yapin, birde karburator ayarina da baktirmanizi tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kontağı açın gazı pompalayın veya sonuna kadar basın kontağı kapatın ve çalıştırın tek marşta alacağını düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazdacı005 işe yaradı mı yazdıklarımız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elegant söylediğini yaptım ama nafile yine motor soğukken sıkıntı yaşıyorum gül gibi arabam rezil ediyo beni aşırı sinirleniyorum, başka öneriniz var mi varmı acaba karbiratör un hava almasıyla ilgili olabilirmi yorumunuz nedir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam karburatorcu sizin derdinizin dermani

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oguzhan kardeş aynı sorun sizinde başınıza geliyormuydu? zaten benim araçta rolanti de dalgalanmada oluyo bu durumun da karbiratorden olduğunu söylüyorlar çevremde güvenebileceğim karbiratör ustası bulamıyorum hemen revizyon yaptircamda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oguzhan kardeş aynı sorun sizinde başınıza geliyormuydu? zaten benim araçta rolanti de dalgalanmada oluyo bu durumun da karbiratorden olduğunu söylüyorlar çevremde güvenebileceğim karbiratör ustası bulamıyorum hemen revizyon yaptircamda

Hocam araci benzine alip karburatoru yukaridan balata spreyi ile temizleyin biraz beyaz duman çıkar normaldir, düzelmezse karburatoru söküp kargoyla büyük şehirlerde ki ustalara gondermeniz gerekli, karburator hava girişinde bant vs var mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bant var kardeş iki boruda bantlı durumda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilk calistirma sorununu çözdüm, sorun tamamen bujilerin tırnak aralığından kaynaklaniyomus biraz daha gevsettik bujileri sorun ortadan kalktı

oguzhan89, zoptrik, Rhapsody ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tırnak aralığını mi genislettiniz ? Orjinal ölçü kaçtı şuan kac oldu? Ben aksine daraltinca güzelleşti cok enteresan

Oğuzhan ALTUĞ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok sıkılmış gevsetildi biraz ama aralığını bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne diyelim hayırlısı olsun 0,9 ve 1.1 ölçülü buji seçeneği var aklınızda bulunsun hocam

Oğuzhan ALTUĞ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eyvallah oğuzhan kardeş

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.