Mazdacı005

Mazda 323 Pistonlarin Yağlanması

Sevgili kardeşlerim mazda 323 lerde piston yağlanması hakkında bilgi sahibi olan varmı aracimda ilk calistirma sorunu yaşıyorum usta en son pistonlar yağlanmış falan dedi ne anlama geldiğini dahi bilmiyorum bu arada aracım lpg li

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tabiri bende ilk kez duyuyorum, yanma odasına yağ mi giriyor demek istediler acaba

Oğuzhan ALTUĞ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet olabilir kardeş bu nasıl bir sorun biliyormusun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam araç yağ yakıyor mu ? Bahsedilen sey aracin segmanin da sıkıntı olup yağ yaktigini belirtiyor pek bilgi sahibi olduğum bi konu değil

Oğuzhan ALTUĞ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pistonlar yağlanıyorsa sekmanlarda kaçak olduğunu gösterir. Yağ eksilir bolca öyle bir durum varsa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar yağ eksiltme durumu mevcut napcam ben bu piston yağlanması için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mobil 10w60 yağa geçiş yap yağ eksilmesi azalabilir ama en güzeli motorun indirilmesi. Sekman atmak belkide gömlek değiştirmek gerekebilir.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracın yağ yakıyor silindir kapağını açtığında görürsün silindirin üstündeki yağ tabakasını segman attirman gerekiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sizce ne kadar masraf açar bu sekman attırmak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yaptırdım segman piston 300 TL taslama falan da 200 contalarda 60tl işçilik 200 yazar en fazla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.