Jump to content

>>B2500-4x4 << 3. viteste ses.[Geçerken değil]

utku
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dişlide bir problem olmasın... daha önceden vurdurdunuz mu hiç şanzımanı?

ya da yanlışlıkla bu vitese falan mı taktınız araç kavrayamadı da dişliye mi zarar verdi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Diferansiyelin bilyası boşluk yapmış olabilir,uğultu başka bir proplemden yapmaz biryerler dağılmıştır...

felaket habercisi gibisin abi ne o öle daılmıştır felan  moral ver kedi kaçmıştır vs olmuştur zamanla cıkar ses kesilir diye :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

valla bu defransiyellerde ayna+mahruti denen bir dişli grubu var,eğer bunlar boşluk yaparsa o uğultu sesini duyarsınız,yolda bırakmaz ama ses zamanla çoğalır...

http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet/sasi_ve_guc_aktarma_organlari/dif.htm

http://www.defransiyelci.com/defransiyel.html

daha neyapayım sizin için  :D

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostlar;

Bizim B2500 3. viteste "giderken" diferansiyel uğultusu gibi bir ses geliyor... Nedeni ve çözümü ne olabilir acep?

Cevaplarınızı bekliyoruzz.. :)

Şimdi beraber teşhis edeceğiz, sadece 3. vitestemi geliyor  çok önemli bu bir, 1. 2. ve 3. vitese kadar ses artarakmı geliyor bu iki, üçüncüsüde 4. vitese taktığımızda ses bıçak gibi kesiliyormu, dördüncü olarak  debriyaja bastığın zaman ses kesiliyormu, bu tecrübeyi bana yapıp dönersen sana şanzımanda tam olarak ne olduğunu söyleyebilirim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi beraber teşhis edeceğiz, sadece 3. vitestemi geliyor  çok önemli bu bir, 1. 2. ve 3. vitese kadar ses artarakmı geliyor bu iki, üçüncüsüde 4. vitese taktığımızda ses bıçak gibi kesiliyormu, dördüncü olarak  debriyaja bastığın zaman ses kesiliyormu, bu tecrübeyi bana yapıp dönersen sana şanzımanda tam olarak ne olduğunu söyleyebilirim ;)

Ustam sadece 3. viteste geliyor, saydığın diğer durumların hiçbiri yok... Yani debriyaja basınca falan kesilior, başka viteslerde de yok... Serviste dişli sıyırmış, yatağına da zarar vermiş dendi diye hatırlıorum ben... Yani çıkma şanzıman aranıor... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam şanzıman aranıyorsa, prizdirek iç rulmanı dağılımış olup 4. vites seçici maşonu kesmiştir bu arada kamalı milinide bozduğu için tek çözüm çıkma şanzıman,  çıkma şanzımanlarda pek randıman vermiyor olsada başkada çare yok, fiyat verdilermi ne kadarmış çıkma şanzımanlar ben en son aldığımda 4.000 ytl civarıydı yenisi 11.000 ytl olunca çıkma şamzıman  baya makul oluyor, bu arada şanzımanın içindeki bozulan parçaları tek tek aradınızmı? bende 2 tane çıkma şanzıman var dağınık olarak elimde olan malzemeler varsa size gönderebilirim daha uygun olur, bana çıkma şanzımanla ilgili bilgi verirsen sevinirim boşuna para kaçmasın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...