Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Jant Tercihleri

xanatoliax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili dostlar , power 1.5 araçtaki 18 jantları 16 ile değiştirmek istiyorum . Fakat lastik basınç sensörü olması sebebiyle bunu yapamazmıyım bilgi istiyorum konuya hakim olan arkadaşlardan .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik basınç sensörleri jant üstünde değil zaten bizim araçlarda abs sistemi üzerinden lastik tur sayıları karşılaştırılıp bir lastiğin diğerlerine göre inik olup olmadığına bakılıyor ve buna göre uyarı yakıyor.

Sevgili dostlar , power 1.5 araçtaki 18 jantları 16 ile değiştirmek istiyorum . Fakat lastik basınç sensörü olması sebebiyle bunu yapamazmıyım bilgi istiyorum konuya hakim olan arkadaşlardan .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım en son yaşadığın problemden dolayı istiyorsun. 205/60/R16 da lastik seçenekleri var mı peki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buna çok sevindim çünkü balon yapan lastikleri ön arka değiştirmeyi bile yapmadılar lastikçide sensör var jant ta diye  . o halde ben istediğim gibi uygun ebat jant takabilirim doğru mu anladım ? yada ön ve arka lastikleri yer değitirebilirim .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buna çok sevindim çünkü balon yapan lastikleri ön arka değiştirmeyi bile yapmadılar lastikçide sensör var jant ta diye  . o halde ben istediğim gibi uygun ebat jant takabilirim doğru mu anladım ? yada ön ve arka lastikleri yer değitirebilirim .

16" Jant takabilirsiniz. Kaldı ki her 20-25 bin katlarında lastiklerinizi ön-arka rotasyon yapmalısınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

net bir bilgim yok ama mantıken jant değişince uyarı veren sistem saçma geliyor başka jant beğenip almayı engelleyecek bir kısıtlama olcağını sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2014 MAZDA 3 power sense var.18 inç lastiklerim.önceki MAZDA 3 aracımdan kalan yeni kışlık lastiklerimi, yeni 16 inç jant alarak değerlendirdim. Hem çok daha uyguna geldi. Hemde hiç sorun olmadı. Ama tabiki benim kullanımım mevsimlik olacak. Havalar düzelince tekrar diğer jant-lastik setimi takıcam. Rot balans sorunum da kalmadı böylelikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2014 MAZDA 3 power sense var.18 inç lastiklerim.önceki MAZDA 3 aracımdan kalan yeni kışlık lastiklerimi, yeni 16 inç jant alarak değerlendirdim. Hem çok daha uyguna geldi. Hemde hiç sorun olmadı. Ama tabiki benim kullanımım mevsimlik olacak. Havalar düzelince tekrar diğer jant-lastik setimi takıcam. Rot balans sorunum da kalmadı böylelikle.

üstat konfor olarak bir fark oldu mu ? birde herhangi bir 16 jant alıp taktınız yanlış anlamadıysam . tabiki mazda 3 bijon uyumlu. sonuçta sensör vs hiçbir sorun yaşanmadı doğru mu anladım ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende konfordan şikayetçiyim ama 16 jant alıp da güzelim tasarımı mahvetmek istemiyorum. Görüntüyü önemsemiyorsanız eğer kesinlikle 16jant çok daha konforlu. Her ikisini de kullanmış biri olarak özellikle bozuk zemin konforu 18" için çok düşük. Hem daha konforlu hemde biraz daha sessiz olsun derseniz 16 jant çok etkili söyliyim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kışlık lastik konusunda bende öyle yapacaktım fakat beni servis yanılttı .aynen şöyle dedi yetkili servis. sensör sürekli yanar ve arıza ya sebebp olur. bu durumda arıza lambası değişimi için göğüsün sökülmesi gerekir . Bu açıklama sonunda muadil almak zorunda kaldım . oda 40 yanak zaten az olan konforu hiçe indirdi .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Kışlık lastik konusunda bende öyle yapacaktım fakat beni servis yanılttı .aynen şöyle dedi yetkili servis. sensör sürekli yanar ve arıza ya sebebp olur. bu durumda arıza lambası değişimi için göğüsün sökülmesi gerekir . Bu açıklama sonunda muadil almak zorunda kaldım . oda 40 yanak zaten az olan konforu hiçe indirdi .

Ne marka aldınız? Fiyatı nedir ? Son olarak memnun musunuz? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...aynen şöyle dedi yetkili servis. sensör sürekli yanar ve arıza ya sebebp olur. bu durumda arıza lambası değişimi için göğüsün sökülmesi gerekir...

Ama o zaman sürekli yanan RVM ve Cruise Control ışıkları ne olacak? Bence hafif bir sallama olayı yapmış servisteki eleman.

kumho aldım 2204018  hiç memnun kalmadım forumdaki kimseye de tavsiye etmem

Daha dün sürekli gittiğim lastikçideydim. Önceki aracımda Kumho KV27 mi ne takılı (ondan da önce KV17 kullanmıştım). Kar lastiği görünümlü dört mevsim kullandığım lastikler. Oldukça memnundum. 18" için alacak olsam ne alabilirim diye baktık, ama uygun ebat yok maalesef. Kaldım öyle. Aksi taktirde şahsen Kumho'dan memnundum. Yani, "idare eder" derecesinde tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle memnun değilim 3 . günde hiçbir  zorlama yokken ki araba sıfır ken balon olduğunu farkettim lastikte  , ne bayi ne de kumho nun ana merkezi ilgilenmediği gibi sorumluluğuda bana yıktılar. Bir ürünü aldığınız andan sonraki hizmet benim için belirleyicidir . altından olsa kumho almam bir daha

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle memnun değilim 3 . günde hiçbir  zorlama yokken ki araba sıfır ken balon olduğunu farkettim lastikte  , ne bayi ne de kumho nun ana merkezi ilgilenmediği gibi sorumluluğuda bana yıktılar. Bir ürünü aldığınız andan sonraki hizmet benim için belirleyicidir . altından olsa kumho almam bir daha

abi yanlıs anlama ama lastiği sıfır aldın 1 saat içindede patlatabilirsin balon çıkarabilirsin,,ha balonlu sekılde takarlar,,o zaman yuzde 100 haklısında,sennkı sıfır telefon al klozete düşür,,git vodafona bu bozuldu bi günde diye şikayet et gibi olmus bnce,,şayet lastik ebatlarının 18lik olan ise ,,o ince yanakla sert bir cukarsa düşerseniz 3gün değil 3dk da da balon yapar lastik.bunda lstikçinin suçu ne orasını anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okumamışsın da ondan anlamamışsın , hiç bir zorlama yokken yazmışım orda . Lastik firmasının sitesinde 6 yıl garanti yazıyor . peki ben soruyorum bu garanti neyi kapsar . sıfır araba almışız kıyamamışız bile binmeye kafadan lastik balon çıktı diyorum . Çivi girdi demiyorum , çukara düştüm demiyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okudum da zorlama yokken kısmını atlamısım,,birde aracı sıfır aldıgınız 3.gün mü oldu,yoksa lastik değiştiniz yeni lastik takılalı 3gün mü oldu orasını da tam anlayamadım,,malum çalısıyoruz,hızlı okuyup cvp yazmaya calısıyorum,k.bakmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı aldığımın 3. günü . yani sıfır araç üzerine kışa denk geldiği için direk kış lastiği taktırdım  . Pahalı 18 jant olması sebebi ile 3. gün olan bir hasar için düzeltmese bile ilgili olmasını beklerdim firmanın . olay bu .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...