Jump to content

Lastik Tercihi

kursadnart
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

continental cpc 5 yokohoma advan sport , s drive fiyatlarını  kesinlikle hakeden lastikler.şimdi üretimde değil fakat kulandığım en iyi lastik yokohama v550 idi mercedes s320de kullandım.performans lastiği için brigstone potenza re 002 s2000 de kullandım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende lastiklerimi değiştireceğim bu ay. Yaz lastiği alacağım çünkü öyle karlı - buzlu yollar olmuyor. Aracımın üzerinde 205/55/R16 ebatlarında bridgestone turanza marka lastikler var. önler iyice eskimiş, arkalar daha iyi durumda fakat kötü olan şu ki aracımın lastikleri 2005 yapımı. aracımda 2006 model. (Sanırım bunlar fabrika lastikleri, herhalde benden önceki sahibi hiç değiştirmemiş. 2006 mazda 3'ler hangi marka lastikle geliyorlar emin değilim ama)

Dolayısı ile lastikler iyice sertleşmiş durumda. Önümüzdeki ay aracımın muayenesi yapılacağı için lastiklerden büyük ihtimal kalırım diye düşünüyorum.

Ben continental cp 5, yokohama c drive ve goodyear efficiency grip arasında kaldım. Açıkçası lastik konusundan pek anladığımı söyleleyemem. Ama önerilen markalar arasında bunlar var. Michelin'de çok tavsiye ediliyor ama o biraz pahalı. Sanırım gidip continental alıcam. Aklıma o yatıyor...

Lastikler aracın orijinal lastikleri, dolayısıyla 6-7 yıldır aracınızın üstündeler, büyük risk alıyorsunuz, bir an önce değştirin de ne takarsanız takın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende lastiklerimi değiştireceğim bu ay. Yaz lastiği alacağım çünkü öyle karlı - buzlu yollar olmuyor. Aracımın üzerinde 205/55/R16 ebatlarında bridgestone turanza marka lastikler var. önler iyice eskimiş, arkalar daha iyi durumda fakat kötü olan şu ki aracımın lastikleri 2005 yapımı. aracımda 2006 model. (Sanırım bunlar fabrika lastikleri, herhalde benden önceki sahibi hiç değiştirmemiş. 2006 mazda 3'ler hangi marka lastikle geliyorlar emin değilim ama)

Dolayısı ile lastikler iyice sertleşmiş durumda. Önümüzdeki ay aracımın muayenesi yapılacağı için lastiklerden büyük ihtimal kalırım diye düşünüyorum.

Ben continental cp 5, yokohama c drive ve goodyear efficiency grip arasında kaldım. Açıkçası lastik konusundan pek anladığımı söyleleyemem. Ama önerilen markalar arasında bunlar var. Michelin'de çok tavsiye ediliyor ama o biraz pahalı. Sanırım gidip continental alıcam. Aklıma o yatıyor...

Selman abininde dediği gibi sizin bir an önce lastiğinizi değiştirmeniz lazım. Siz aracı 2.el almıştınız, sizden önceki sahibi üzerindeki yeni lastikleri alıp, bu ER-300 Turanza lastikleri takmış olabilir. Ben üzerindeki lastiklerin pek fabrika çıkışı lastikleri olabileceğine ihtimal vermiyorum. Aracınız 2006 model, lastikler 2005 tarihli ve aracınız 70.000.-Km'de. Lastikler 7-8 senelik anlamına geliyor. O yüzden sizin bir an önce lastiklerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bekleme araştırma gibi bir lüksünüz dahil yok şu an bence.

Er-300 Turanza iyi lastiktir çok uzun süreli kullandım yine aynı marka ve modelden devam edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman abininde dediği gibi sizin bir an önce lastiğinizi değiştirmeniz lazım. Siz aracı 2.el almıştınız, sizden önceki sahibi üzerindeki yeni lastikleri alıp, bu ER-300 Turanza lastikleri takmış olabilir. Ben üzerindeki lastiklerin pek fabrika çıkışı lastikleri olabileceğine ihtimal vermiyorum. Aracınız 2006 model, lastikler 2005 tarihli ve aracınız 70.000.-Km'de. Lastikler 7-8 senelik anlamına geliyor. O yüzden sizin bir an önce lastiklerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bekleme araştırma gibi bir lüksünüz dahil yok şu an bence.

Er-300 Turanza iyi lastiktir çok uzun süreli kullandım yine aynı marka ve modelden devam edebilirsiniz.

Haklısınız. Önümüzdeki bir iki gün içersinde değiştireceğim. Aldığımdan beri pek kullanmadım zaten, şimdilik otoparkda yatıyor benim kuzu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende şimdi lastik arayışında olduğum için, bütün markaların sitelerini ziyaret ediyorum. Malum lastiklerde etiket uygulaması 2012/Kasım ayından itibaren başladı. Yakıt-Islak Zemin ve Ses performanslarını gösteren, etiket ile belirtmek zorundalar firmalar artık. Bazı Lastik firmaları Türkiye web sayfalarına bu etiket ibarelerini koymuşlar.

Bu etiketler sayesine birşey dikkatimi çekti, yüksek performans ve konfor lastiklerinin ortak bir yönü var. Yakıt sarfiyatı konusunda bayağı bir bonkörler. Etikette F-G arası gezmekte. Islak zemin yağmur performansı A-C arası. Ses performansı 68-72 Db arası gezmekte. Yakıt konusunda bayağı kötüler, performans lastikleri.

Şimdi şu bir gerçek ki, sürücünün bütün ihtiyaçlarını bir lastik modelinde sunmaları imkansız. O yüzden tercihi iyi yapmak lazım, sonradan pişman olmamak için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili birde şu ortak konu açılmış (http://www.mazdaclubtr.com/21446/lastik-onerisi/)

Bağlantısını paylaştığım konu 2011-Mart, bu üzerinde olduğumuz konuda 2011-Haziran döneminde açılmış. Konuları birleştirelim mi diyeceğim ama çok abes dururmu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan biliyorum o konuyu da ama birleştirirsek iskambil destesi gibi karışır mesajlar tarih sırasıyla...

Aslında sabit konumuz odur... :)

Evet abi özellikle tarihlerine baktım ve belirttim. O yüzden özellikle abes duracağını tahmin ettiğim halde sordum :)

Bu konuyu kilitleyip, ve sabit konun bağlantısını koyup, oraya yönlendirirsek olurmu ?

Çünkü herkesin ortak ve önemli bir meselesi lastik mevzusu. Bu şekilde olunca da, bir grup değerli bilgi orda, diğer bir kısmı da burda oluyor.

Konuyu açan arkadaşa ayıp olmaması açısından, kişisel ileti ile bir fikrini alabilirim. En azından zararın neresinden dönersek kar kardır düşüncesiyle konuyu toparlamış oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Son günlerde yaptığım araştırmalarda Fiyat-Performans olarak Pirelli Cinturato P1 üzerinde karar kıldım. Otostart.com da tanesi 171.5 liradan satılıyor. Lastik başına 8.5 TL de montaj ücreti alınıyor. Yani lastiğin tanesi 180 liraya denk geliyor ve İstanbul Maltepe'de montaj yaptırabiliyorum. Pirelli'nin internet sitesinde P1'in verilerine baktım, gayet iyi değerlere sahip. Özellikle bir çok testden olumlu puanlar almış, hatta bir tanesinde birinci olmuş.

Benim aracıma uygun olan 205/55/R16 91H Cinturato P1 için AB etiketinde yakıt tüketimi için B, ıslak zemin performansı için B ve gürültü değeri için 70 db gösterilmiş. Bence bu anlamda çok iyi değerlere sahip. Otostart fiyatı'da çok uygun geldi bana.

Fiyat-Performans olarak bu lastik bana çok matıklı geliyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-205-55-r16-899701

http://www.pirelli.com/tyre/tr/tr/car/sheet/cinturato_p1.tab?tab=8

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bilgilendirme

Pirelli bayisinden 4 adet Cinturato P1 aldım geçen ay. 2012 46. Hafta üretimi. 1 yıl yol yardımı hediye edildi. Lastik 180 TL, sibob değişimi 5 TL yani toplamda 740 TL'ye hallettim. 700 km kadar oldu. Şimdilik memnunum, özellikle ciddi oranda ses azaldı, araç daha yumuşak bir sürüşe sahip.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yıl 2 araç da da ilk defa pirelli lastik alanların araçlarını kullandım ,araçların üzerinde Continental varken önceki sert hallerini de biliyordum, Pirelli takınca ciddi oranda yumuşadı ve sessizleşti araçları bu anlamda çok iyi buldum Pirelli lastiklerini...

Lastiklerden biri Scorpion Zero, Diğeri de Scorpion Ice & Snow (Kış lastiği)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir konuda bir arkadaşımız daha sanki paylaşmıştı bu etiket bilgilerini ama, ben burada da paylaşayım dedim.

çok güzel paylaşımlar teşekkürler. ben böle lastik kriter ibareleri olduğunu bile şimdi öğrendim vede bilgisayara kaydettim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok güzel paylaşımlar teşekkürler. ben böle lastik kriter ibareleri olduğunu bile şimdi öğrendim vede bilgisayara kaydettim.

Rica ederim Gürhan, bu bilgiler Avrupada bayağı zamandır zorunluydu. Lakin ülkemize daha yeni geldi 2011-Kasım itibariyle zorunlu kılındı. Ama halen bir çok firma, Türkiye Web sayfalarında, lastik tanıtımlarında, bu etiket bilgilerini koymamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

koymamalarına anlam veremedim doğrusu zaten hepsi dünya markası firmalar, ama genede bu ibarelerin konulacağı lastikleri incelemek daha güzel olur fakat bir konu var bu ibarelerin doğruluğunu onaylayan , daha doğrusu bu ibarelerin değerlerini belirleyen kurum hangisi, firmalar kendilerimi belirliyorlar acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

denizli'de michelin bayii'ne ziyarette bulundum fiyat araştırması yaptım.etiket bilgilerini tek tek açıkladılar yardımcı oldular.farklı lastiklerde farklı ebatlarda oluşan farkları gösterdiler.aracım için michelin pilotsport 3 önerdiler.kullanan veya olumsuz duyumlar alan var mı arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

denizli'de michelin bayii'ne ziyarette bulundum fiyat araştırması yaptım.etiket bilgilerini tek tek açıkladılar yardımcı oldular.farklı lastiklerde farklı ebatlarda oluşan farkları gösterdiler.aracım için michelin pilotsport 3 önerdiler.kullanan veya olumsuz duyumlar alan var mı arkadaşlar ?

Mıchelin Primacy 3 serisinide inceleyin derim. HP değil ama yeni 3 serisi çıktı Primacy'de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yokohama C-Drive 2

Bridgestone Er-300 Turanza

Continental Contact

Bu lastiklere bir göz atabilirsiniz. Bende lastik arayışı içindeyim, henüz karar veremedim. Araştırdığım incelediğim lastikleri paylaştım sizle. Aralarında tek kullandığım lastik Er-300 Turanza idi. Güzel ve başarılı bir lastik diyebilirim. Ama bu sefer farklı marka model düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mazda3Barisss
      Yazan: Mazda3Barisss
      Herkese merhaba .. Askerliğinin son dönemini yapmakta olan ve forumumuz üyelerinden olan değerli bir abimizin isteği üzerine bunu paylaşıyorum .. 4 jant 4 lastik ve toplam 1500 km bile yapmadı şuan depoda durmaktadır lastikler 2014 üretim tarihlidir .. Fiyat olarak ise 2200 TL istemektedir .. Lastiğin markası michelin pilot exalto xl ebatları 215 / 45 / R18 dir .. En ufak hasar vuruk vs si yoktur .. İlgilenenler benimle irtibata geçebilirler ..

• ferrariyh
      Yazan: ferrariyh
      merhaba, yeni kasa power donanımdaki lastik basınç sensörü eski kasalardaki gibi jantın iç kısmında kalan siboba takılı sensörden mi yoksa araç üzerine takılı bir sensörden mi bilgiyi alıyor? bilen duyan var mı?

• Yeni Oluştur...