bosphoruss9

Lpg Bujisi Deneyim

Merhaba dostlar aramızda merak eden arkadaşlarımız varsa bir fikir olması açısından paylaşıyorum.yaklaşık 5bin km önce ngk lpg iridyum bujilerimi aldım.suanlık hiçbir sorun arıza lambası vs yaşamadım.herhangi bir değişiklik olumlu katkı soracak olan olursa yanlızca şunu diyebilirim özellikle kalkışlarda artık biraz daha rahat kalkıyor çok gaz basmama gerek kalmıyor  örneğin 2.viteste kasisten geçerken çok yavaslayınca bir sendeleme titreme toparlayamama durumu olurdu suan daha rahat toparlıyor ve alt devirlerde sanki biraz daha canlı fakat benzine geçincede durum tam tersi lpg de çok daha temiz ivmelenen araç  benzinde hem daha ağır hem sanki tam yakamıyor gibi bi his yaratıyor.benim hissettiklerim izlenimlerin bunlar 4adet buji 170tl gibi bir rakama almıstım..

oguzhan89 ve SeymeN67 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tam istediğim ve arastirdigim bir konu tşk ederim umarım daha da verimli olur bn de tırnak aralığı düşürerek idare ediyorum

Oğuzhan ALTUĞ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 lerin zaten orjinal benzin yakıtı için iridyum bujileri vardı bildiğim kadarıyla , illa lpg olanını almana gerek yoktu bence, orjinal alıp taksaydın, pekte fark edeceğini sanmıyorum açıkcası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki konuda ilginç bilgiler var arkadaşlar, okumanızı tavsiye ederim ;)

www.mazdaclubtr.com/topic/16613-2-nesil-mazda3-buji-değişimi-hakkında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.