Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Boyada Lekeler

eshotcu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar, aracımı bu gün yıkadım ce yıkarken boyada ön kaputta bir kaç tane ve burnun daki pilastik olan kısımda daha silik fakat daha çok koyu lekeler bar. Aracıma boya koruma wax yapmıştım kendim bunun altında kalan kreç lekesi mi dedim bir lekeye biraz sirke döktüm ovdum ama sonuç yok nedir bu lekeler? Araç teni mazda 3 kırmızı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görmeden ne lekesi olduğu hakkında bişey diyilmezki, belki taş falan sıçrayıp çarpmıştır yolda , üst boya kalkınca astar gözükmüştür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun, arabanızda linkini eklemiş olduğum ürünü kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer ben yapmam diyorsanız bir sonax veya farklı bir yerde gösterip küçük bir işlem uygulamalarını sağlata bilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-clay-bar-boya-agdasi-kili-kiymetli-arac-boya-temizleme-851001/productDetails.aspx?productId=otm851001&categoryId=20035740&SKU=OTM851001

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali Bey'in belirttiği gibi kil deneyebilirsiniz, uygulaması basittir. Yalnız Meguiars'ın kili pahalı, ucuz bir kilde işinizi görür, link eklemek yasaktır sanıyorum ama 15 lira fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali Bey'in belirttiği gibi kil deneyebilirsiniz, uygulaması basittir. Yalnız Meguiars'ın kili pahalı, ucuz bir kilde işinizi görür, link eklemek yasaktır sanıyorum ama 15 lira fiyatı var.

Ben bu markanın ürünlerini arabama kullandığımdan tavsiye ettim yoksa etmezdim :) Fakat dah ucuza ürünler mevcut tek dikkat çekmek istediğim kullanıcı yorumlarını okumanız ürünü almadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kil için marka pekte önemli değil hocam, kullanma amacına göre sertliğini doğru seçmek daha önemli. Yıllardır tartışırız bu kil mevzunu ve çıkan sonuç bu :) 

Beni yanlış anlamamışsınızdır umarım, boya bakımı ile ilgili mevzularda pek çenemi tutamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok neden yanlış anlayayım :)  Sonuçta burası herkesin fikrini belirte bilmesi için kurulmuş forum. Bende biraz araba bakım ürünlerinde marka takıntım var bu markaya güvenim tam. Örnek diğer markanın cilasını kullanıp makine ile arabaya attığımda üç yıkamada cilanın artık etkisi giderken bu markanın ürünleriyle uzun süre etkisini koruyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok neden yanlış anlayayım :)  Sonuçta burası herkesin fikrini belirte bilmesi için kurulmuş forum. Bende biraz araba bakım ürünlerinde marka takıntım var bu markaya güvenim tam. Örnek diğer markanın cilasını kullanıp makine ile arabaya attığımda üç yıkamada cilanın artık etkisi giderken bu markanın ürünleriyle uzun süre etkisini koruyor. :)

Markanın güzel ürünleri var özellikle aşındırıcı ürünlerini severek kullanıyorum. 

Pek bi para değilmiş bu kil bu lekeleri çıkarırsa parası önemli değil

Çıkarmasa dahi paranız boşa gitmez, tüm araca uygulayıp üstüne güzel bir koruma yaparsınız en azından. Ne lekesi olduğunu bilmediğimizden kesin konuşmak yanıltıcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erdem Bey, öncelikle kimyasal bir işleme girişmeden önce servise danışmanızı öneririm. Bu lekelerin nedeni olabilir diye. Dışarıdan olan bir şey mi, yoksa aracın boyasıyla ilgili bir problem mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın sadece ön tarafında var kaput kısmında başka yerde yok. Başka bir yerinde olsa şüphelenicem ama dikkatli bakmak gerekiyor. Araç daha 40 günlük falan. Alırken vardısa anlayamadık mı acaba diyorum. Servise gidip göstericem bir iki güne kadar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...