Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Katlanır Ayna Pozisyonu

26Mazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba arkadaşlar. Haftasonu aynaların ikisinin aynı açıda durmadığını farkettim. Büyük ihtimalle elle müdahale veya pozisyon ayarı gerektiriyor. Daha önce başına gelen oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürücünün iki aynaya olan uzaklığı ve bakış açıları farklı olduğu için ufak farklılıklar gayet normaldir. Dikkat ettiyseniz kapı kolundan aynaları kapattığınızda ikisi farklı sürelerde kapanıyor. Sağdaki 1sn geç kapanıyor. Bu bell belirsiz fark bence farklı açılardan kaynaklanıyor. AMa herhangi bir rahatsızlık yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürücünün iki aynaya olan uzaklığı ve bakış açıları farklı olduğu için ufak farklılıklar gayet normaldir. Dikkat ettiyseniz kapı kolundan aynaları kapattığınızda ikisi farklı sürelerde kapanıyor. Sağdaki 1sn geç kapanıyor. Bu bell belirsiz fark bence farklı açılardan kaynaklanıyor. AMa herhangi bir rahatsızlık yok bence.

Biliyorum yalnız benim sağdaki daha erken kapanıyor! Açıldığında da daha az açılıyor yaklaşık 1 cm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biliyorum yalnız benim sağdaki daha erken kapanıyor! Açıldığında da daha az açılıyor yaklaşık 1 cm.

Peki elinizle ittirdiğinizde hareket ediyor mu daha geriye doğru? Eğer öyleyse tam açılmıyor, mekanik bir problem var demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki elinizle ittirdiğinizde hareket ediyor mu daha geriye doğru? Eğer öyleyse tam açılmıyor, mekanik bir problem var demektir.

Tabi hareket ediyor ancak bırakınca veya kapatıp açınca yine eski konumuna geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aldığınızdan berimi bu böyle yoksa yenimi farkettiniz

Yeni farkettim, sonradan da olmuş olabilir. Ayar gerekiyor bence ancak kapağı açmak gerekecek herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Elinizle bastırın biraz değişebilir pozisyonu,

Yıkamaya verdiyseniz yıkarken aynaya bastırıyor garc gurc yeri değişiyor aynanın, elle düzeltin 3-5 cm belki daha fazla tolerans boşluğu var aynanın, hatta birkere öküzün teki iki Aracın arasından giderken köst diye vurdu ayna Öne doğru açıldı elle yerine oturtum, birkaç kerede yıkamada oldu iç ayna kısmı en üstte olsa bile yukarda göstermiyordu elle garc diye bastırdım yerine geldi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yıkamaya verdiyseniz yıkarken aynaya bastırıyor garc gurc yeri değişiyor aynanın, elle düzeltin 3-5 cm belki daha fazla tolerans boşluğu var aynanın, hatta birkere öküzün teki iki Aracın arasından giderken köst diye vurdu ayna Öne doğru açıldı elle yerine oturtum, birkaç kerede yıkamada oldu iç ayna kısmı en üstte olsa bile yukarda göstermiyordu elle garc diye bastırdım yerine geldi ;)

Ses efektleride anlatımı güçlendiriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses efektleride anlatımı güçlendiriyor :)

onu vermezsem gerçekten tam konuma geldimi anlaması zor , 

garc diye sesi duyacanki 2-3 cm içeri gitsin yoksa nazik nazik itileyip acaba ldumu diye akılda soru kalmasın :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de genç kızlar makyajlarına, sivilcelerine vs. bakmak için açarlar aynaları.. Eskiden sorun olmuyordu ama bu otomatik katlanırlar etkileniyor olabilir... Tabii yapacak bir şey yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de genç kızlar makyajlarına, sivilcelerine vs. bakmak için açarlar aynaları.. Eskiden sorun olmuyordu ama bu otomatik katlanırlar etkileniyor olabilir... Tabii yapacak bir şey yok...

Japonlar atlamış bu noktayı. Ne vardı aynalar her iki eksende de tilt yapabilseydi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japonlar atlamış bu noktayı. Ne vardı aynalar her iki eksende de tilt yapabilseydi :)

Arabaları aynadan yapsalar daha isabetli olurmuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vay arkadaş bilmediğimiz neler oluyormuş aynalara :D makyaj sivilce falan nedir arabadan soğudum aynaya sıçratmasalar bari:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında elle denedim pozisyon değişiyor ilk etapta ancak kapatıp açınca yine aynı. Bana diş atlamış olabilir gibi geliyor. Hızlıca denersem belki olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
05.03.2015 at 19:23, 26Mazda :

Aslında elle denedim pozisyon değişiyor ilk etapta ancak kapatıp açınca yine aynı. Bana diş atlamış olabilir gibi geliyor. Hızlıca denersem belki olabilir.

İyi günler bugün benzer sorun benim araçta da oluştu elektrikli ayna kapanırken çok az miktarda kapanıyor. Ayrıca kapama ve açma esnasında ayna motoru çok zorlanıyormuş gibi görünüyor.

Siz problemi çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl bir çözüm buldunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
‎27‎.‎1‎.‎2018 at 23:38, Mustafa Yılmaz :

İyi günler bugün benzer sorun benim araçta da oluştu elektrikli ayna kapanırken çok az miktarda kapanıyor. Ayrıca kapama ve açma esnasında ayna motoru çok zorlanıyormuş gibi görünüyor.

Siz problemi çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl bir çözüm buldunuz?

Merhabalar, aslında çok üzerinde durmadım. Zamanla alıştım aslında arka tekeri bu konumda biraz daha iyi gösteriyor diye kurcalamak istemedim. Sizin durum farklı bence; hem zorlanma hem de çok az kapanıyor demişsiniz. Mekanik bir sıkışma zorlanma olabilir. Sökerek kontrol etmek gerekebilir.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...