Jump to content

Mazda 6 Fren Yapınca Gelen Ses

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir süredir benim arabada fren yapınca ufak bir ses geliyor arabanın ön düzeninden. Önceleri biraz korktum, malum ön düzen çok önemli. En son servise gittiğimde durumdan bahsettim ama sesi tekrarlatamadığım için doğal olarakta ustalar bakamadılar  . Bir süredir ses daha sık çıkmaya başladığı için hangi koşullarda çıktığını daha rahat anladım.

Araba park halinde iken, ileri geri manevralar yaptıktan sonra (park çıkışı gibi) araba normal yola devam ederken ilk frende geliyor çoğunlukla ses. Gelen ses bir anlık bir vurma gibi birşey. İlk frenden sonra da bir daha hiç gelmiyor.

Bugün dayanamayıp Merser Koşuyolunda Cihan Usta ya telefon açtım ve durumu anlattım. Kendisi yaptığı mantıklı bir açıklama ile beni çok rahatlattı.

Fren balatalarındaki ufak bir boşluktan dolayı bunun olabileceğini araç gidiş yönü değiştiğinde bunun olduğunu, bir sonraki yön değişimine kadar da bunun tekrarlamadığını söyledi. Çok önemli bir problem değil ama bir ara geldiğinde bakarız dedi.

En kısa sürede baktıracağım. İnşallah bundan başka bir şey değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 68
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

14

• Mücahit

6

• reispanyol

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bence dinlendikten sonra fren balataların sürtünme alışkanlığını alana kadar olan bir durum.Zaten diyorsun ilk frenden sonra yapmıyor.Yani 1-2 kez kavrama sonrası hadise gideriliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence dinlendikten sonra fren balataların sürtünme alışkanlığını alana kadar olan bir durum.Zaten diyorsun ilk frenden sonra yapmıyor.Yani 1-2 kez kavrama sonrası hadise gideriliyor.

Benzer bir durumla hiç karşılaşan oldu mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yazının baş tarafını okurken yazacağım cevabıda düşünüyordumki usta söylemiş zaten fren balataların boşluk yapmıştır,şuda olabilir el freni çekili olduğu için arka balatalar diske yapışır tam ayrılmaz ilk hareketten sonra tam olarak bırakır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yazının baş tarafını okurken yazacağım cevabıda düşünüyordumki usta söylemiş zaten fren balataların boşluk yapmıştır,şuda olabilir el freni çekili olduğu için arka balatalar diske yapışır tam ayrılmaz ilk hareketten sonra tam olarak bırakır..

O sesi biliyorum abi o değil zira ses tamamen ön taraftan geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi fren balatalarının kenarlarında kaliperin üstüne takılan demirler var.Onlardan yapıyordur o sesi.O şaç parçalar tam yerine oturmadıysa yamulduysa veya takılmadıysa olur bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın, verelim burada kıstırmışken yeni ödülü....

Sen ne dedinde yapmadık Abicim  O0

Yaratıcısı Selman Abi olan yeni ödülün vatana,millete,sitemize hayırlı olsun Burak kardeş  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi 7 tane hoparlör ve BOSE muzik sistemi olunca heryerinden ses geliyor :D

sende sadece 7 tane hoparlör mü var abi :eek::nea: bende mahcup olurum diye sölemiyom guzuda 8 + bass = 9 hoparlör oldugunu ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

napçan okadar hoparlörüki :D

yapabilirsem 1bass daa bide 2dane kapasitör ekleyecem abi sonra oturup harcadıım paraya aglamayı düsünüyom :'( :tey:

Aha buda görgüsüz mod  :D

hee işte o ben oluyom :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...