Mehmet Özdemir

Japonya Bisiklet Parkı
Japonya Yer Altı Bisiklet Parkı Sistemleri

Çok fazla bisikletin kullanıldığı ve bisiklet parkı için yeteri alanın bulunmadığı Japonya'da yetkililer; videoda görülen sistemi geliştirmişler. Yer altına yerleştirdikleri robotik sistem, bisikletlerinizi hem kötü havadan hem de hırsızlardan koruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LLJ1bkMz5Aw

universitely76 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Böyle bir sistem de caponlardan beklenirdi zaten :)

Bizde bisiklet kullanımı yaygın olmadığından bu sistemi arabalar için geliştirmek gerekir, yeraltı otoparklar akla pek sevimli geliyor, hele ki araç park etmenin işkence olduğu büyükşehirlerde :)

mazda_ozan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeraltı otoparklar akla pek sevimli geliyor, hele ki araç park etmenin işkence olduğu büyükşehirlerde :)

Selçuk, İzmirli arkadaşlar daha iyi bilirler -otoparkı kullanan arkadaşlar yorumlarını yaparsa seviniriz- İzmir Belediyesi'nin böyle bir çalışması var, 280 araç kapasiteli. Yer altı değil ama çalışma gelecekte daha da genişletilir daha güzel örneklerini görürüz.

10839_20141103085133_ERC_0415.jpg

10839_20141103085134_ERC_0454.jpg

10839_20141103085134_ERC_0511.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selçuk, İzmirli arkadaşlar daha iyi bilirler -otoparkı kullanan arkadaşlar yorumlarını yaparsa seviniriz- İzmir Belediyesi'nin böyle bir çalışması var, 280 araç kapasiteli. Yer altı değil ama çalışma gelecekte daha da genişletilir daha güzel örneklerini görürüz.

Böyle bir çalışmadan haberim yoktu teşekkürler :)

O zaman bu tarz çalışmaların geliştirilip ülkeye yayılması temennisini ediyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İStanbul Levent civarında vardı böyle bir katlı otopark ama bir süre sonra kapandı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu japonları boşuna sevmiyorum. Adamlar insanların ihtiyaclarına göre yaptıkları yatırimlar beni hayran bırakıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.