baysezgin

Kontak Sesi

Arkadaslar 3 gun once akumu degistirdim serviste degil ama,cunku kotu bir yerde yolda kaldim.Degisimden sonra sunu farkettim.Araci calistirirken anahtari yarim ceviriyoruz ya once o ara 2 defa sinyal sesi gibi bir ses geliyor,daha sonra tamamen donduruyoruz anahtari.iste bu ses artik gelmiyor.Birde aracin icine benzin kokusu dolmaya basladi.Bunlarin sebebi ne olabilir acaba,aku degisimiyle alakasi var midir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor üzerinde kozmetik (güzel görünsün diye) bir kapak var, onu kaldırıp bakar mısınız. Islaklık varsa enjektörler de çatlak vs olabilir, motor üzerine fışkıran yakıt, hava girişi ile emilip araç içine geçiyor olabilir.

2010-mazda-3-s-5-door-sport-25-liter-inl

1391370128-Mazda3-s-engine-uncovered.JPG

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar 3 gun once akumu degistirdim serviste degil ama,cunku kotu bir yerde yolda kaldim.Degisimden sonra sunu farkettim.Araci calistirirken anahtari yarim ceviriyoruz ya once o ara 2 defa sinyal sesi gibi bir ses geliyor,daha sonra tamamen donduruyoruz anahtari.iste bu ses artik gelmiyor.Birde aracin icine benzin kokusu dolmaya basladi.Bunlarin sebebi ne olabilir acaba,aku degisimiyle alakasi var midir ?

Benim hiç dikkatimi çekmedi o ses, bak şimdi şüpheye düştüm..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cok tesekkur ediyorm yarin ilk isim motora bakmak olacak.Eger o sesi duymadiysan tek hamlede anahtari cevirmenden kaynaklanabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sabah aracı çalıştırırken özellikle acele etmedim ve bekledim marşa basmadan önce ama herhangi bir ses duymadım, bilgin olsun ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bak buna şaşirdim herkeste mi böyle acaba :-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet benzinli,lpg takılı ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimki de benzinli, acaba bir fark mı var dedim ama o da yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çarşamba günü servise götüreceğim,sonucu o zaman yazarim tekrar

dilekci06 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.