Burak

2015 Makyajlı Mazda 6 nın Özellikleri Açıklandı

Bu konuda 26 ileti var

AWD (bunu teyit etmek gerekecek) , arkada ısıtmalı koltuklar :D

Acaba 2.2 Dizel ve 2.5 benzinliyi Türkiye'ye getirirler mi ? :) O araçlar ne gider :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2015 Mazda6 iç mekan ve motora yakından bir göz atalım ;)

İlhan, moretimetokill ve abdullah bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Wagon ve awd gelebilir :) tarifsiz bir makine olmuş. Ben de istiyom ne yol giderim bununla ah ah

Bu arada ekran Okan'ın istediği gibi olmuş

Ama kulp buldum. Elektronik el freni var ühüh

Gökhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Videoyu senin için ekledim Fotim ;) Wagon ve AWD dedinmi Gökhan'ın içi gidecek ama bir de motor hacmi düşse idi ;)

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Büyüksün büyük abi can evimden vurdun :P detaylar müthiş. Araç tam yol aracı olmuş zaten. Otur git ucdan uca ülkeyi. Avuç kadar ülke zaten kesmezse Avrupa'ya .

O kasaya cücük motor Yakışmaz . Maalesef vergi oranları tüm sözlere rağmen co2 salınımına göre ayarlanmadı. Yoksa en düşük vergi ile alacağız . Düşük hacim istediği kadar kağıt üzerinde hızlı güçlü görünse de tork eğrisi bütün konforu bitiriyor. Uzun yol giden anlıyor durumu (mesela ben). Mazda 3 beni yoruyor mesela. Pendik-Bursa 2 saatte gelmiş olabilirim yada 12 saatte Eskişehir'den Elazığ'a . ama bu yorulmadığım anlamına gelmiyor :P

Araç olması gerektiği gibi olmuş darısı vergi oranlarına .

4. Edit: Allah cezanı verecek iPhone

Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu aracı 2.2 dizel ile sürmek herhalde tarifsiz keyif verirdi ;)

Bir video daha var, onu da eklerim sonra ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu aracı 2.2 dizel ile sürmek herhalde tarifsiz keyif verirdi ;)

Bir video daha var, onu da eklerim sonra ;)

hmm ben yine de 2.5 tercih ederdim. Turbo yok dalgalanma yok. Yüksek devir çevirince zaten arabayı çalmış gibi kullanmaya başlıyorsun. Motor sesi de daha bas daha diyor Oy oy oy :) Japon iste . Bunu yapan takumileri gözlerinde öperim :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Avrupa için 2.5 ilginç olmuş. Pek gelmezdi o kadar yüksek motor, demek ki emisyon değerlerini de tutturuyor..

192 HP & 256 Nm :D

2015 Mazda6'nın Tasarım Detayları ;

emrahe, oguzhan89 ve fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Wagon ve awd gelebilir :) tarifsiz bir makine olmuş. Ben de istiyom ne yol giderim bununla ah ah

Bu arada ekran Okan'ın istediği gibi olmuş

Ama kulp buldum. Elektronik el freni var ühüh

Wagon...

AWD....

4x4....

AT....

2.2 Dizel...

İ E-LOOP...

175 Beygir...

420 Tork.....

ve beyaz....

:

oguzhan89 ve abdullah bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön konsol, döşemeler mükemmel olmuş... Düşük motor gelse de alsak :D

Ali ve fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir iyi bir de kötü haberim var :)

Biraz önce Nurkan Bey ile telefonda görüştüm, kendisi dün bu araçları test için Barselona'da idi, taze taze izlenimlerini aldım.

Kötü haber, araçta AWD sadece 2.5 motor SW da sunulacakmış ki zaten bu seçenek bize gelmeyeceği için AWD yi göremeyeceğiz.

İyi haber ise hem Mazda6 hem de Mazda CX-5'te çok ciddi ses izolasyonu olduğu söyledi. Hatta Onno Ustanın "Bu araç elektrikli mi ? " diye espiri yaptığını da belirtti.

Buna ek olarak yukarıda teknik bilgilerde de verdiğimiz "Dört adet bağımsız kontrol edilebilir LED bloğuna sahip Adaptif LED Farlar (ALH), " özelliğinin tüm gazeteciler tarafından çok beğenildiğinden bahsetti ki kendi de hayran kalmış.

Büyük ihtimalle bu araçlar Türkiye'ye geldiğinde bir tanesini kendisi alacaktır. O zaman daha yakından görme şansımız olacağını sanıyorum.

Bikes44, fotifoti, İlhan ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda6'nın beklentilerden çok aşağı satış adetleri göz önününe alındığında, özellikle iç mekanda yapılan değişiklikler verimli olacaktır.

Mazda3 makyajlandığında da epey bir değişikliğe gidilecek gibi duruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

herşeyiyle güzel olmuş.

motorun üstüne de bardaklık yapmışlar :2funny:

şaka bir yana motor kapağının üstündeki boşluklar ne işe yarıyor acaba ??kjOm5y.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dizel motorlarda var bu boşluklar. Muhtemelen bu resim 2.2 dizele ait hatta bunun üstünde sarı bir de kapak hatırlar gibiyim de ne işe yarıyor fikrim yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Wagon...

AWD....

4x4....

AT....

2.2 Dizel...

İ E-LOOP...

175 Beygir...

420 Tork.....

ve beyaz....

:

Biraz önce Nurkan Bey ile telefonda görüştüm, kendisi dün bu araçları test için Barselona'da idi, taze taze izlenimlerini aldım.

Kötü haber, araçta AWD sadece 2.5 motor SW da sunulacakmış ki zaten bu seçenek bize gelmeyeceği için AWD yi göremeyeceğiz.

İyi haber ise hem Mazda6 hem de Mazda CX-5'te çok ciddi ses izolasyonu olduğu söyledi. Hatta Onno Ustanın "Bu araç elektrikli mi ? " diye espiri yaptığını da belirtti.

Buna ek olarak yukarıda teknik bilgilerde de verdiğimiz "Dört adet bağımsız kontrol edilebilir LED bloğuna sahip Adaptif LED Farlar (ALH), " özelliğinin tüm gazeteciler tarafından çok beğenildiğinden bahsetti ki kendi de hayran kalmış.

Büyük ihtimalle bu araçlar Türkiye'ye geldiğinde bir tanesini kendisi alacaktır. O zaman daha yakından görme şansımız olacağını sanıyorum.

Olsun...

<bende o zaman;

Wagon...

AT....

İ E-LOOP...

ve beyaz....

derim. :)

Bunada şükür.

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

herşeyiyle güzel olmuş.

motorun üstüne de bardaklık yapmışlar :2funny:

şaka bir yana motor kapağının üstündeki boşluklar ne işe yarıyor acaba ??

Bir tanesi yağ kontrol çubuğu gibi bir çubuk diğeri de bir kapak içeriyor. Sanki bir sıvı kapağı. Şekil yağdanlık gibi.

2014-mazda-6-sedan-skyactiv-d-22-liter-i

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'nın ses izolasyonu üzerinde çalışması duyduğum en güzel haber  O0 

Yöneticilere söyle ne olursun Mazda3 için de bişeyler yapsınlar..

Mazda felsefesini tanımlayan güzel bir reklam :D

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Mazda, Istanbul Autoshow'da Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda 6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda 3 ile Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.
      Mazda İstanbul Autoshow standının yıldızlarından biri efsanevi roadster Yeni Mazda MX-5 olacak. Mazda’nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor.

Mazda’nın ilk neslinden itibaren MX-5’i tanımlayan Jinba Ittai (“sürücü ve aracın bir olması”) eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

İlk olarak 1989 yılında piyasaya sürülen MX-5, uygun fiyatlı hafif spor otomobil pazarını anında canlandırdı. 26 yıldan beri kazandığı 200 ödülün ardından efsane halen güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Toplam satış adetleri 1 milyon araca yaklaşırken Mazda, tüm zamanların en çok satan iki kişilik spor otomobili alanında Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor.

Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3’de fuarın bir diğer önemli yıldızı olacak. KODO tasarımının en zengin tekrarı niteliğinde olan Yepyeni Mazda CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri içerisinde 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4x4 seçeneklerine sahip versiyonu otomobil severler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

Yıldız modellerimiz Yepyeni Mazda CX-3 ve Yeni Mazda MX-5’in yanısıra Mazda ustalığının ve teknik uzmanlığının en iyi öğelerine sahip gelişmiş teknoloji ve olağanüstü yakıt ekonomisi sunan sedan modelimiz Mazda6 2015 ve Mazda’nın SUV sınıfındaki beğenilen aracı Mazda CX-5 2015’de fuarda sergilenen diğer önemli modellerimiz olacak. Mazda3 ile beraber SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve KODO tasarımının potansiyelinden tam olarak yararlanan bütün yeni nesil modellerimiz, “sürüş keyfini” yeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Mazda, Türkiye’de sergileyeceği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı 2015 Mazda6, SUV segmentinde fark yaratan modeli 2015 Mazda CX-5 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show’da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunacak.

makale yi okumak için buraya tıklayın
    • Burak
      Yazan: Burak
      Mazda tarafından 2015 Mazda 6 diye isimlendirilen, makyajlı diyebileceğimiz ama makyajdan biraz daha fazlasını barındıran değişikliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

MZD Connect Yeni ızgara ve tampon tasarımı LED ön farlar LED gündüz farları LED sis farları LED arka farlar Gecikmeli sönen ön farlar 7” renkli ekran Yeni gösterge paneli Elektrikli cam düğmesinde reflektör Düz hatta ilerleyen otomatik vites kolu Yan aynalarda krom Elektrikli el freni Elektrikli yolcu koltuğu yükseklik ayarı Ikinci USB girişi DAB (digital audio broadcasting) Gelişmiş RVM LKA (Lane Keep Assist) – Şeritte Kalma Uyarısı (LDW yerine) Adaptif HBC (HBC+AFLS) Aktif sürüş ekranı Arka SCBS Sürücü alarm sistemi Sürüş modu seçimi
    • MazdaClubTR
      Yazan: MazdaClubTR
      Türkiye'de ilk olarak 2015 Istanbul Autoshow'da görücüye çıkacak ve akabinde de satışa sunulacak olan 2015 Makyajlı Mazda 6 ve Mazda CX-5 in teknik detayları Mazda Türkiye tarafından açıklandı.

.Tüm detayları aşağıdaki konularımızda bulabilirsiniz

http://www.mazdaclub...kleri-açıklandı

http://www.mazdaclub...leri-açıklandı/

makale yi okumak için buraya tıklayın

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.