kemalkaradeniz

2011 Mazda 3 Otomatik - RVM ve Vites Geçişi

Merhaba arkadaşlar birkaç ay önce 2011 model mazda 3 satın aldık son 5 senedir Honda accord kullanıyorum .mazda güzel ve kaliteli bir araç fakat hakkında çok az şey biliyorum ,ilk sorum park sensoru açma kapama dugmesinin yaninda rvm yazan bir dugma var ,ne ise yarar,ikinci sorum otomatik viteste mandal yok vites basit hareketlerle yönlendiriliyor, yanlışlıkla yada kaza ile ileri giden araç geri vitese geçebilir mi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba, aracınız hayırlı uğurlu olsun. öncelikle tanışma bölümünden kendinizi tanıtın efendim..  

sorularınıza gelirsek

RVM :  Rear Vehicle Monitoring    aşağıdaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz

http://www.mazda-tr.com/videolar/teknoloji/mazda3-technology-a-car-with-vision/

Arka araç takip sistemi açıp kapatmaya yarayan düğmedir bahsettiğiniz düğme..

Viteste mandal olayı son yıllarda neredeyse her markada  kaldırıldı..

Araç hareket halindeyken sadece D ve N arasında geçiş yapabilirsiniz.. R ye girmeyecektir..   fren pedalına basmanız ve durmanız geremektedir..

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç hareket halindeyken geri vitese geçiyor :D Tık tık ses çıkarıyor ama şanzıman o dişliye araç durmadan geçmiyor.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Denedin yani nasıl cesaret ettin

Bu aracın kullanma kılavuzunu indirebilecegim bir bağlantı biliyor musunuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deneme değil 1. nesil mazda 3 aracımda yolda giderken dengesiz bir arkadaşım boşa atiyim derken geriye attı. Nasıl becerdiyse :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmemesi gerekir hocam, şaşırdım.. Bir avensis in de gectigine tanik olmuştum ama bu bir problem gostergesiydi. Mesela Mercedes c180 zorlasanizda asla geçmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Korktugum bir mevzu idi bilgi için teşekkürler

Telefonumda tapatalk uygulaması ile forumdayim ,sorularimi hangi bölümde soracağım ,acaba,resim de paylasmam gerekecek ,bu sembol nedir ne değildir gibilerinden

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda3 elektrik teknoloji kabin içi bölümünden paylaşabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İleti yazdığınız yerin yanında bulunan "+" işaretine bastığınızda fotoğraf makinesi, Ataç, smily, img, url yazılı bölümden fotoğraf makinesini seçin ve istediğiniz fotoğrafı yükleyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet özdemir arkadaşımızın bahsettiği elektrik teknoloji ve kabin içi bölümüne nasıl ulasiyoruz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.