Jump to content

3 . Nesil Mazda 3 Hızı Hissetme

xanatoliax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili dostlar sanki mazda 3 yüksek hızda tedirgin ediyor  . bana mı öyle geliyor bilemiyorum ama önceki aracımda 130  km hızla gayet relax giderken yeni mazda 3 te sanki 160 la gidiyor hissi oluşuyor tersi olması gerekmezmiydi yada bu nu birtek ben mi yaşıyorum piskolojik ?

Düzenleme: Konu başlığının tamamı büyük harften oluşması nedeniyle düzenleme yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilemiyorum ben aksini düşünüyorum..160 kadar nasıl geldiğini anlamıyorum bazen..185 i de gördüm..o hızda gittiğini hiç hissettirmiyordu..tabi ki bu beton asfalt diye tabir edilen düzgün yüzeyde öyle normal mıcırlı asfaltta 140 dan sonrası ister istemez hissediliyor ki hangi araç olursa olsun hissettirir diye düşümüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilir piskolojik öyle geliyor olabilir bana çünkü ş. içi kullanıldı hep ş.arası çıkma şansı olmadı henüz .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eleştirilere kısmen katılıyorum. Süspansiyon konforu ve yol engebelerini kapatma konusunda araç çok başarılı. Asla savrulma v.b. bir tedirginlik yok. Ama yüksek hızda içeri giren ses aşırı arttığı için sanki bişey olmuş hissi ile tedirginlik oluyor. Ama sadece bozuk asfaltta böyle, temiz asfaltta bu aracın verdiği keyif hiçbir arabada yok emin olun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temiz yolda nekadar konforlu ve keyifliyse, azıcık bozuk veya tırtıklı yolda aşırı Gürültülü be rahatsız edici, şehir iyi evet ama şehirlerarası gerçekten kafa şişirecek kadar Gürültülü meret, birkaç yerde izolasyon konusu gördüm yapan varsa bakıp yaptırmayı bile düşünebilirim,

Kesinlikle bu his içeriye çok ses aldığını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katılıyorum aşırı tedirgin ediyor, her zaman diyorum sattığım 2004 araç bile daha güvenli hissetiriyordu. Aslında sadece his olduğunuda düşünmüyorum. Aracın hafif olması lastik yuzununun dar olması gerçekten aracı güvenli olmaktan bence uzaklaştırıyor. Rüzgar sesine gelince,;tavandaki bagaj bantları çok gevşek muhtemelen onun altına rüzgar giriyor. Dikkat ederseniz 130 km den sonra yukarıdan aşırı rüzgar sesi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar sanki mazda 3 yüksek hızda tedirgin ediyor  . bana mı öyle geliyor bilemiyorum ama önceki aracımda 130  km hızla gayet relax giderken yeni mazda 3 te sanki 160 la gidiyor hissi oluşuyor tersi olması gerekmezmiydi yada bu nu birtek ben mi yaşıyorum piskolojik ?

Düzenleme: Konu başlığının tamamı büyük harften oluşması nedeniyle düzenleme yapılmıştır.

Mazda3 de yüksek hızda tedirgin olmanın nedenleri fazla hava basılmış tekerler yada lastiklerin ürettiği ses olabilir...Yüksek sürate çıkınca artan ses sizi daha fazla gaza bastırmak istemez oysaki ses duymasanız basar gidersiniz, araçda gezinme , havalanma vb şeyler söz konusu değil.

-Lastik havalarını ön kapıda yazdığı gibi ayarlayın  bir deneyin...(kimisi konforlu olsun diye düşük basıyor orjinalden )

-Daha az ses üreten lastik alabilirsiniz, goodyear efficient grip, Michelin Energy (kış lastikleri çok ses çıkarır malum)

-Ses yalıtımı yapabilirsiniz, döşemecilerde bulunan ziftli keçe malzemesini, komple taban halısı altına, emniyet kemeri plastiklerinin içine, stepne altına bagaj duvarlarına döşedinizmi 180 le rahat seyredersiniz, hem aracın ağırlık merkezi de düşmüş olur, hissedilir miktar oturaklı olur araç altına konan bu ilave yalıtım malzemesi ağırlığıyla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracı istanbul parkta ve bir kaç kez kullanma şansım oldu bana kalirsa eski kasa mazda3' lere göre bir tık daha başarılıydi ses yalıtım ve yol tutuşunda . Lastikleri bencede yumuşak lastiğe çevirirseniz daha konforlu bir sürüş sizin olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Önceki 2011 astra classic te 160 tan sonra bildiğim duaları okuyordum 170 i gecememistim. Ondan önceki golf 5 te 240 rahat gördüm , yol tutuşu ve ses yalıtımı iyidi.hizi hissetmeye 3 . Nesil mazda ise ikisinin arasi ama yol tutuşu hafif virajlarda yüksek hızda toparlanmasi golf ten bile iyi bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbulpark da yeni kasa aracı ben de test ettim. İkinci nesil araca da sahibim. Bana göre de aracı limitlerde kullanmama rağmen yeni kasa araç daha güvenilir geldi. Tabi burada pistin asfalt yapısı, araçların lastik farklılığı vs de bir diğer etken.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracın ses yalıtımı parasını boşa çıkaracak cinsten mi acaba ? tırtıklı dişli vb asfalt yolda çok gürültülü denilmiş lastik sesinden yol sesini içeri çok alıyo demek bu. 130 dan sonra hızı hissettiriyosa ne tür asfaltta olursa olsun hayal kırıklığı yaratır bende. 2011 astramda hiç hızı hissetme problemi yaşamadım 200 km hıza çıktığımda bile en ufak tedirginliğim olmadı. mazdanın bu kasayla bazı olarları aşmış olması lazım. bir de aracın çekişi nasıl kullanan arkadaşlar bu konuda pek bi yorum bulamadım. yokuşlarda saç baş yoldurtur mu :) kamyoncularla rampada gözgöze gelmek istemiyorum. son olarakta otomatiklerin vites geçişleri nasıl yerinde ve zamanında vites büyültüp küçültebiliyo mu  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum araç yüksek hızda tedirgin etmiyor, ha sen diyosan ses , evet dişli asfaltta lastik sesi biraz alıyor ama sen bunları birbirine karıştırmışsın, aracın yüksek hızlardaki yol tutulu çok iyi hatta sınıfının en iyilerinden belkiide en iyisi, bence bu konuda opelle kıyas olmaz. Performans olarak benim için yeterli seviyede sollamalar falan sizi utandıracak bir durum yok, siz belki bazı incelemelerde performans kötü denildiğinden merak ediyorsunuz evet herkez haklı bu kadar güzel ve spor görünümlü arabadan haliyle beklenti çok oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum araç yüksek hızda tedirgin etmiyor, ha sen diyosan ses , evet dişli asfaltta lastik sesi biraz alıyor ama sen bunları birbirine karıştırmışsın, aracın yüksek hızlardaki yol tutulu çok iyi hatta sınıfının en iyilerinden belkiide en iyisi, bence bu konuda opelle kıyas olmaz. Performans olarak benim için yeterli seviyede sollamalar falan sizi utandıracak bir durum yok, siz belki bazı incelemelerde performans kötü denildiğinden merak ediyorsunuz evet herkez haklı bu kadar güzel ve spor görünümlü arabadan haliyle beklenti çok oluyor

arkadaşlar tedirgin ediyolar falan demişler o yüzden sordum.lastik sesi almayan araç premium araçlar. onun dışında bu sınıftaki rakipleri ford alıyo honda alıyo opel alıyo golf 7 nasıl denemedim bilmiyorum ama golf 6 alıyo toyota aynı şekilde alıyo. Ama bu bariz bir şekilde yoldaki şeritlerin sesini duyacak derecede ise o sıkıntı. onun haricinde seri ve atik bi araç olmasını beklemıyorum tek beklentim çekişi iyi olsun araç bayılmasın. rüzgar seside aynı şekilde belli hızda alır bu sınıftaki bi çok araç. ama çok rahatsız edecek derecede ve örnek veriyorum 100 km hızda alıyosa bu çekilmez uzun yolda :) bu yüzdende biraz didikliyorum konuyu. daha test sürüşü yapamadım o yüzden kullanıcı arkadaşlara detay sorular soruyorum. son olarakta alt takımları nasıldır mazdaların çok çabuk bozar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mrb herkese...  Bu gün d.bakir - antep arası gidiş dönüş yol katettim.  Ilk defa uzun yol yaptim. Urfa - antep arasinda giderken otoban kullandım donerken otobana girmedim. Otobana ilk girdigimde 185 km hiz sinirina kadar bastim rahat 200 görebilirdim. Yol sesi disli asfaltta belirginlesiyor  ( 120 'den sonra ) ancak beton asfaltta 185 te dahi yanimdaki insanlar kacla gidiyorsun hani basacaktin dediler. 185 dedigimde inanmadilar o derece sessiz ve hız hissettirmedi.  Yolda epeyi rampa var gidenler bilirler. Özellikle de normal yolu kullananlar. Cekiste hicbir sıkıntı yok ama devir ibresinin hep 1 ve 2 arasinda olmasina alisinca devir ibresi 3 ve 4 arasina cikinca insan kendini kötü hissediyor. :) Ama net bir şekilde tehlikeli sollamalar dahi yaptım ( övünmuyorum ) hic bir sekilde cekisinden suphe ettirmedi. Genelde 110 - 120 km sbt hizla gittim ama dediğim gibi 185 ile gittiğimde oldu. 100 km sehir ici olmak uzere ve 70 km sehirler arası  cok tıkanık tek serit yol olmasina rağmen 715 km yol yaptim ve tam 195 tl yakit aldi. ( lt fiyatı 4. 52 ) ...  Sanırım 93 km sbt hizla düzgün bir yolda 800 km 1 depo ile rahatca yapilabilir. Bu arada aracta 3 yetişkin  adam ve yarı bagaj vardı.  Kisacasi ben cok memnun kaldım.  Keşke biraz daha iyi yalıtım olsaydi diyorum ama kadı kızında bile o kadar kusur olur. Yardimci olabildiysem ne mutlu bana...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar tedirgin ediyolar falan demişler o yüzden sordum.lastik sesi almayan araç premium araçlar. onun dışında bu sınıftaki rakipleri ford alıyo honda alıyo opel alıyo golf 7 nasıl denemedim bilmiyorum ama golf 6 alıyo toyota aynı şekilde alıyo. Ama bu bariz bir şekilde yoldaki şeritlerin sesini duyacak derecede ise o sıkıntı. onun haricinde seri ve atik bi araç olmasını beklemıyorum tek beklentim çekişi iyi olsun araç bayılmasın. rüzgar seside aynı şekilde belli hızda alır bu sınıftaki bi çok araç. ama çok rahatsız edecek derecede ve örnek veriyorum 100 km hızda alıyosa bu çekilmez uzun yolda :) bu yüzdende biraz didikliyorum konuyu. daha test sürüşü yapamadım o yüzden kullanıcı arkadaşlara detay sorular soruyorum. son olarakta alt takımları nasıldır mazdaların çok çabuk bozar mı 

En iyisi kendinin bir test sürüşü yapmış olman. Bu tür beklentilerin sayısal karşılığı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara erzurum arası dün geldgeldim maksimum 160 yaptım malum yağmur devamli yağdı. Hanıma kaçta gidiyoruz dedim ki oda 5 10 senelik sofordur 110 felan dedi o esnada 158 deYdi.2200 km. Yol yaptım 150 km si ankara şehir içi ve yolun 700 km ai yağışlı olmasına karşı 550 liraya yakın benzin yaktı.arac şimdi 3000 de eminim ki 10 binin üzerine çıkınca dahada az yakacaktir. Yol tutusuda gayet iyidi biraz ses fazla hepsi o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün erzuruma gittim test sürüşü için bi gün önceden aradım randevu aldım. ertesi gün gittim müdürle konustuğumda araç test sürüşü esnasında kaza yapmış servis bölümüne tamıre almışlar. bana geri dönende olmadı boşuna 325 km yol gitmiş oldum :) en azından dedim aracın içini inceliyim boşuna gelmiş olmuyum dedim :) servis bölümüne indim ustalarla beraber aracı inceledim :)) aracın içinde gözüme batan keyfimi kaçıran hiç bişey olmadı. koltuğun kumaşları biraz kalitesizlik hissi verdi birde kapılar ve özellikle bağaj kapağı çok hafif kuş gibi :) elimde kalacak sandım kapatıp açarken alışkın olmadığım için bu kadar hafif kapılara :) aracı yine test edemedik malesef motr gidişi vites geçişi çekişi ses yalıtımı yine havada kaldı :) bu ara 2015 modellerinde fiyat artışı var power paket 79 bin tl dedi eleman aradığım diğer servislerde bu yönde bilgiler verdi. sense paketi ekletsen 4.500 de o dizel fiyatına gelecek araç :) bana açıkcası pahalı geldi. dizeli  ise aralık ayında gelecekmiş, benzinli otomatik bu fiyata olursa dizel 90 olur heralde :) bu arada bu araçta müzik dinlemek ayrı bi keyif olur heralde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...