kutluhan

1. Nesil Mazda 6 Aks Kafası

ARKADAŞLAR MERHABA 1. NESİL MAZDA 6 MANUEL ARACIM VAR ARACIMDA TAM MANEVRALARDA ÖN DÜZENDEN TAKIR TAKIR SES GELİYOR SORDUĞUMDA AKS KAFASI GİTMİŞ DENİLDİ . ANTALYADA GEZMEDİK PARÇACI BIRAKMADIM. EN SON İVGENLERDE 3 AKS KAFASI GETİRTTİRDİK 3 ÜDE OLMADI. BAŞINA GELEN YADA DEĞİŞTİREN VARMIDIR ? YAN SANAYİSİ YOK DENİYOR. YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ?

Mehmet Özdemir tarafından düzenlendi
Tamamı büyük harften oluşmuş başlık ve konu içeriği

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba.. Konu başlığını ve içeriğini küçük harflerle yazarsanız memnun oluruz. Aks kafası konusuna gelince yetkili servise danıştınız mı? Malum bu gibi aksanlar için orjinal veya önerilen parçayı kullanmak gerekli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İdare eder derseniz yaz kampanyasını bekleyin, %30 iskontolu alırsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle kurallara tam hakim olmadığım için kusura bakmayın. Araçla ilgili sıkıntıma gelince Antalya mepaz a sordum. Tek aks kafası sadece parça fiyatı 450+kdv. x 2 arasında fazla bi fark olmasa tabikide tercihim orjinal parçadır. Aracımı 2. El aldım 150.000 e kadar tüm bakımları serviste yapılmış sanayi benimde hoşuma gitmiyo fakat bütçe meseleleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yan sanayi 2 yil gidiyo, belki gitmiyor.

Orj 10yil en az

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmamız bile mantıksız orjinal sonuç itibariyle bende yan sanayi malzemeyi savunur gibi anlaşılıyorum :) bende ilk tercihim tabikide orjinal parça.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle herksese iyi günler dilerim.

2005 model Mazda 6 Otomatik aracımda 40 ve 100 km hıza ulaştığımda araçta titreme oluyor (özellikle yokuş tırmanırken titreşim şiddetli oluyor) ve araç hızlanmaya devam edince titreme kesiliyordu. Usta aks kafasındaki bilyelerde sıkıntı olduğu ve aks kafalarını değiştirmem gerektiğini söyledi (aks kafasının şanjuana bağlanan tarafıymış, sanırım iç aks kafası).

Koca Ankarada yan sanayi parça bulamadım. Çıkmacılar ise aks kafasını ayrı satmadıklarını belirtip aksın tamamı için tanesine 1400 TL istediler. Daha sonra usta bu parçayı söktü ve tornacı parçayı tamir etmeye çalıştı. Ancak 100 km'de yaşanan titreme azalırken 40 km'de yaşanan titremede değişiklik olmadı.

Arkadaşlar bu parçanın yan sanayisini nerden temin edebilirim. Elim kolum bağlandı. Aracı bu durumda zaten 5-6 bin kadar kullandım daha fazla bu durumda kullanmak istemiyorum.

Arkadaşlar müşkül durumdayım lütfen bir el atın da şu problemi çözeyim.

Herkese saygılarımla,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 91mazda için yurtdışından febest marka getirmiştim fiyatı makul seviyelerde ürün ise kaliteli. Bir çok marka için üretimleri var parca kodunu bulup ona gore arama yapabilirsiniz.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konunuzu daha önceden de açılmış başka bir konuyla birleştirdim. konu sahibi arkadaş ne yaptı bilmiyoruz ama bu konularda tecrübeli arkadaşımız @zealot yan sanayi ürünün pek dayanaklı olmayacağından bahsetmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.