melikoglu1907

Mazda 3 Direksiyonu Çevirince Gelen Ses

2004 model olan arabamin direksiyonu saga yada sola cevirince bazen sadece tak sesi bazende tak tak tak seklinde ses geliyor. bulundugum yerde servis olmadigindan ozel mazda servisine goturdum. kaputu acip banada simiti sonuna kadar saga sola cevirtip yagdanliktan yag koydu sag ve solda bi yere. havalar kar yagmur falan pespese gittigi icin su gitmistir dedi yagi koydugum yer acik oldugu icin bunlarda böyle su gidiyo dedi ücretde almadi. ciktim yolda aradim ses devam ediyo diye istersen lifte kaldir dedim. yok abi o yagi alinca kesilicek dedi uzerine 150km yaptim tak tak sesi devam ediyo. aranizda bu sorunla karsilasan oldumu acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aks başlarından kaynaklanıyor. Ben de servis kampanyası zamanı değiştireceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servis kampanyasi derken? Bide beklediginize göre tehlikeli bi durum söz konusu degil galiba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burada Zoptrik, (Fatih bu işlerde canavardır) beklemenin kısa zamanda bir sorun çıkarmayacağını belirtti. Servis kampanyası yaz başları ve kış başlarında Mazda Türkiye'nin yapmış olduğu kampanyadır. Yedek parça ve işçiliklerde %30'a varan indirimler olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet simdi baktim mayis gibi basliyomus ama daha mart ayindayiz cok ses yaptigi icin bekleyemecegim. ozel servise goturup baktiricam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Direksiyon kutusundan da kaynaklanıyor olabilir.

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tesekkurler yarin ogleden sonra goturucem anlasilir o zaman sonucu paylasirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugun göturdüm, sag amortisörün üst kisminda hortum benzeri biseye bagli bilya grubu vardi kapagin icinde. Usta o kapagi kaldirip baktiginda bilyalarin dagildigini gördük banada gösterdi ve o bilyalari tek tek gresleyip yerlerine oturttu ve sonuç süper. daha iyisi borcumuz ne dedigimde borc yok istersen bi sabah seftesi at karsiligini almamdi heralde

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Kaputun altında mı bu dediğiniz yer? Alttan mı baktı yoksa üstten mi? 

Ustanın ismini adresini falan da söylerseniz işimiz düşer anlatırız olayı yaptığı iyilik boşa gitmemiş olur. Kalmadı öyle ustalar. Allah razı olsun.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle düzcede mazdaci ahmet usta diye bilinir benim bildigim 20senedir mazdalarla ilgilenir eskiden duzcede mazda servisi varken orda ustaydi kapaninca kendi özel servis acti. ariza sesi sag ön tekerin ordan geliyodu kaputu acip bakti önce sonra lifte kaldirdi sag ön tekeri söküp amortisörü cikartti. ona bagli ismini bilmedigim bi kapagin icinde bilya grubu vardi. herkesin bunun acildigindan haberi olmadigini, ariza verdiginde komple sokuldugunu bununda 180lira oldugunu soyledi. ama kendisi dedigim gibi her biri en fazla 3mm capindaki bilyalari tek tek gresleyip yerine takti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amortisör üst takozu. Bilyalı mıymış o modellerde? Bilgi için teşekkürler. Geçmiş olsun tekrardan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle düzcede mazdaci ahmet usta diye bilinir benim bildigim 20senedir mazdalarla ilgilenir eskiden duzcede mazda servisi varken orda ustaydi kapaninca kendi özel servis acti. ariza sesi sag ön tekerin ordan geliyodu kaputu acip bakti önce sonra lifte kaldirdi sag ön tekeri söküp amortisörü cikartti. ona bagli ismini bilmedigim bi kapagin icinde bilya grubu vardi. herkesin bunun acildigindan haberi olmadigini, ariza verdiginde komple sokuldugunu bununda 180lira oldugunu soyledi. ama kendisi dedigim gibi her biri en fazla 3mm capindaki bilyalari tek tek gresleyip yerine takti.

Bu işlemi, Adem Usta benim amortisörleri değiştirirken ben söylemeden (hatta bilgim bile yoktu) kendisi söktü ve gresle yağladı, sonra da bana bunu herkesin bilmediğini ama önemli bir işlem  olduğundan bahsetmişti.  Böyle ustalardan Allah razı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Guzel bir bilgi oldu tesekkurler ve gecmis olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.