Jump to content

2004 Mazda 3 Soğukken Geç Çalışma

Sequencer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 2004 mazda 3 (216.000 km) aracım özellikle sabahları araba soğukken geç çalışıyor. Hatta ikinci kontakta çalışıyor çoğu zaman. Buna benzer bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan var mı? Kahramanmaraş'ta iyi usta tanıdığı olan varsa iletişime geçebilir. Şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marş motorunun çalışması normal mi? Akülerin iç direnci soğuk havalarda artar, akünüz eskiyse belki marşla ilgili bir sorun yaşıyorsunuzdur. Yok değilse ateşleme sisteminden olabilir. Bujileri ve buji kablolarını kontrol etmede fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG den mi diyorum (Çünkü bir sorunu çözemediğimizde suçu hemen LPG ye atarız)  ama ilk çalışmada benzinle çalışıyor zaten bujiler gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sorun tamamdır arkadaşlar. Bujiler bitmiş meğerse. 130 TL ye NGK laser iridium bujileri takınca kendine geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi işte mazdanın farkı burda. Araç arıza verse bile basit parçalardan arıza yapıyor. Rutin bakımlarını yaptır binnnnn...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Benim mazda3 de aynı sorun var buji leri değiştirdim orjinalini taktım 200 tl verdim ama yine son nokta da alıyor marş araç 2012 .59 binde lpg li ne yapaçağımı bilmiyorum bir bilğisi olan yardımcı ola bilir mi teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Tonyali :

Benim mazda3 de aynı sorun var buji leri değiştirdim orjinalini taktım 200 tl verdim ama yine son nokta da alıyor marş araç 2012 .59 binde lpg li ne yapaçağımı bilmiyorum bir bilğisi olan yardımcı ola bilir mi teşekkürler. 

İlk ateşlemede bir çok şey etki edebilir. Şudur demek çok kolay değil ama sıra ile parçaları kontrol etmekte fayda var. Buji kabloları, akü ile başlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aküsüde yeni. Benzin fitresinden olabilir yada benzin pompasından yapabilir diyorlar. Ben eniyisi ufaktan başlayıp büyük parçalara doğru ilerliyeyim teşekkürler Burak kardeş. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...