kutluhan

Aracım Çalışmıyor Acill !

arkadaşlar mazda 6 aracım var sıralı sistem lpg mevcut. lpg tankım full dolu fakat aracım çalışmıyor. benzin olmamasından kaynaklımıdır ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tabii en gerekli şey benzin. İlk çalışma esnası ve belirli bir ısıya kadar lpg'ye geçmiyor sistem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kontağı kapatıp LPG düğmesine basıp düğmeyi hiç bırakmadan kontağı açıp marşa basın. Bazı sistemlerde doğrudan LPG de çalıştırma özelliği bu şekilde aktifleştiriliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lovato lpg vardı aracımda. Sizin dediğiniz metoduda denedim çalıştıramadım. Mecbur benzin aldım. Hemen çalıştı. Şaşırtıcı

fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Atiker de denedim çalışıyor bu yöntem. Belki farklı bir yolu vardır. Öğrenmek lazım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Atıiker dediğiniz gibi düğmeye basılı tutarak  çalışıyor ama motor soğuksa,  lpg sıcak  motor suyu ile isinip buharlasamadigi için,  araç aşırı tekleyerek çalışır.  Gaz vermezseniz stop eder.  Verirseniz zarar gelebilir.  Bu vuruntu motora iyi gelmiyor. 

Motor sıcaksa sorun yok. 

Bilmeyenler Mecbur kalmadıkça denemeyiniz.  Benzin ilk tercih olsun. 

Saygılar 

Mehmet Özdemir ve zoptrik bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lovato lpg vardı aracımda. Sizin dediğiniz metoduda denedim çalıştıramadım. Mecbur benzin aldım. Hemen çalıştı. Şaşırtıcı

aracınızda benzını çeyrek deponun altına ındırmemeye calısın, benzın pompası zarar gorebılır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen hocam bugunkü yaşadığım rezillikten sonra ışık yakmamak gerekiyormuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.