Jump to content

Bu yanlışlık nereden kaynaklanıyor?

Guest mazdayhan
 Paylaş

Çözüme git GökayT tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mazdayhan

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Mazda sahibi oldum çok mutluyum fakat bir çok acemilik çekiyorum. Benim aracım 2012 otomatik impressive. Aracı almadan computeste soktum ve araç hatasızdır diye rapor aldım. Araçtan çok memnunum ama 5664 mesaj attım, gelen cevapta aracın mazda 3 comfort olduğu yazıyor. Ben kayda geçerken yanlış yazıldığını düşünüyorum. 2012 Yılında otomatik comfort varmı bu birinci sorum. Var ise eğer benim aracım koltuk ısıtmalı, sunroof vs.. var. Comfortda bunlar yok diye biliyorum. Aracı aldığım arkadaşı aradım yok olur mu öle şey, servisine de sorabilirsin dedi. Yeni ruhsat henüz elime geçmedi ancak eski ruhsatında mazda 3 impressive yazmıyor sadece mazda yazıyor. Bu benim moralimi bozacak bir olay mıdır yoksa sadece kayda geçerken yapılan hatalar mıdır bunlar? Aydınlatırsanız sevinirim. Görüşmek üzere. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok hocam moral bozacak bir şey yok. Sizin aracınız imprressive. Comfort diye bir donanım yok hem 2. Nesillerde.

Nasıl böyle hatalar yapılıyor anlamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz inceledim de 2009 - 2013 arasında Comfort paketi gelmiş. Aşağıdaki makaleyi oluştururken araştırmıştım..

http://www.mazdaclubtr.com/page/makale/_/genel/mazda-lastik-%C3%B6l%C3%A7%C3%BCleri-ebat%C4%B1-yanak-kal%C4%B1nl%C4%B1klar%C4%B1-geni%C5%9Flikleri-r51

ama orada da göreceğiniz gibi lastik ebadı farklı artı sunroof v.b. donanımlar yok. Tahmin ediyorum araçta RVM de var ki bu Touring de bile yoktu..

Benim araç da 2010 Impressive HB ama ruhsatta yazanı söyliyeyim ;

MAZDA 3 5DR HATC 1.6

hatta Cinsi kısmında

OTOMOBİL ( Heçbek )

yazıyor. :D

ne yazdığı değil ne olduğu önemli, bu donanımlar sadece Impressive de var, sorun yok ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaygı duyulacak bir şey yok. Şöyle ki aracı ilk aldık ruhsatını falan trafik de yaptırdık. Bir de ne göreyim. HB olan aracım Mazda Sedan yazıyor. Oradaki memura söyledim yalnız yazılmış bu diye. Sistem arada sapıtıyor dedi. :D Daksil ile orayı sildi sadece Mazda yazdı. Yarın bir gün ceza yemeyelim bak dedim. Gelen cevap hepsinden garip oldu. :D Sıkıntı çıkarsa ismimi verirsin bir şey olmaz dedi. :) Böyle bir Ülke de yaşıyoruz işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yazdığım cevabı diğer konuya atmış bulundum burayı yeni gördüm :)

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21286-mazda-3-motorun-%C4%B1s%C4%B1nma-s%C3%BCresi/#entry499336

Bu tip hatalarla bende karşılatım defalarca, bazı insanlar önlerinde yazan kağıtları okumaktan acizler , özürlü özürlü iş yapıyorlar ondan sonra vatandaş gitsin gelsin uğraşsın dursun kimsenin umrunda değil, can sıkıntısı da cabası.

2'side Mazda diye, benim aracımı başkasının üzerine, başkasının aracınıda benim üzerime sigortalayanlarıda gördüm, durumu evde fark ettim, ertesi gün gidip itiraz ettiğimde de gevşek bir tavırla ( - yav kağıtta senin adın soyadın yazıyor ya işte, TC numaranda doğru önemli olan onlar arabanın ne yazdığı önemli değil gelmeseydin, boşuna gelmişsin gerek yok işlem yapmaya ) dedi, belgelerimi geri verdi, döndü arkasını başka işlere başladı, diğer çalışanlarda hepbir ağızdan onayladı bu sözleri. Kafam bozuldu, hepsine ayrı ayrı İnci Sözlük sertliğinde 5-6 tane laf soktum, bir süre boşboş bakıp anlamaya çalıştılar sonra özür dileyip düzelttiler, genel merkezlerine şikayet ettim, buna benzer bir kaç hikayem daha var, bu tip yanlışlıklara artık şaşırmıyorum : :).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaygı duyulacak bir şey yok. Şöyle ki aracı ilk aldık ruhsatını falan trafik de yaptırdık. Bir de ne göreyim. HB olan aracım Mazda Sedan yazıyor. Oradaki memura söyledim yalnız yazılmış bu diye. Sistem arada sapıtıyor dedi. :D Daksil ile orayı sildi sadece Mazda yazdı. Yarın bir gün ceza yemeyelim bak dedim. Gelen cevap hepsinden garip oldu. :D Sıkıntı çıkarsa ismimi verirsin bir şey olmaz dedi. :) Böyle bir Ülke de yaşıyoruz işte. 

Bu ne özgüven :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu hint fakiri hala oynuyor dimi :D ilk sezonları iyiydi. 

Hataya gelirsek, kaskoda ucuza yaptırırsın sanırım bir o avantajı olur. Tabi pert etme sakın :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...