OgAkba74

Mazda 323 Direksiyonu Sağa Sola Çevirince Gelen Ses

merhaba sevgili arkadaşlar. bende 98 Mazda 323 1.8 familia var. sağa ve sola dönüşlerde lap lup diye bi ses geliyor ön taraftan. Bu ses direksiyonu sağa sola çevirirken hava filtresi veya boğaz kelebeğinin olduğu alandan dan gelen bir ses. Boğaz kelebeğini kontrol ettirdim, bir şey yok dediler. Sesi ne yapıyor neden böyle bir ses yapıyor bilmiyorum. Gerçekten bu ses çok rahatsız edici. bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Aynı problemle karşılaşan başka kimse var mı??          

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba sevgili arkadaşlar. bende 98 Mazda 323 1.8 familia var. sağa ve sola dönüşlerde lap lup diye bi ses geliyor ön taraftan. Bu ses direksiyonu sağa sola çevirirken hava filtresi veya boğaz kelebeğinin olduğu alandan dan gelen bir ses. Boğaz kelebeğini kontrol ettirdim, bir şey yok dediler. Sesi ne yapıyor neden böyle bir ses yapıyor bilmiyorum. Gerçekten bu ses çok rahatsız edici. bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Aynı problemle karşılaşan başka kimse var mı??          

Selamlar Oğuz, konu ilgili bölüme taşındı, bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap vereceklerdir ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

amortisör kule takozlarından yapıyor olabilir sert bi şekilde çukura düştün mü hiç

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ses sadece direksiyonu çevirince mi geliyor yoksa yolda dönerken mi? Biraz tarif edebilir misiniz sesi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet biraz tarif etmen lazim bencede. Örnek takozlar olsa bendeki takozlar patlak ve surus esnasinda donuslerde ve kucucuk tumseklerden cukurlardan gecerken bile tak tuk ediyor. Sabit durup cevirdigimde ses yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Takozları değiştirdim. Sadece direksiyonu çevirdiğimde sanki hava filtresinin kutusundan geliyor gibi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O zaman bence life kaldirt yada kendin asagidan bak biriisi oynatsin direksiyonu. Cunki saga sola cevirince vuzzz vuuzz tarzinda ses normaldir motordan belli oranda guc ceker ama sen farkli bi sesten bahsediyorsun. O sesi cikarabilecrk en azindan esrarengiz bi olay sanmiyorum. Oradaki elemanlar belli cunki.basit bisey bence ama alttan bakilinca gorulebilir diye dusunuyorum

Mehmet Özdemir ve zoptrik bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

On düzen de boşluk var o yapiyor

Cesur bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.