Jump to content

USB takınca Ekran Resetlemesi

Terekeme
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba,

Aracı ilk aldığımda USB ye müzik yükleyip taktım ve yaklaşık 9 aydır sorunsuz dinliyordum. Fakat 2 gün önce usb de ki müzikleri değiştirmek için çıkartıp yeniden yükleyip taktım ve taktığımda ekran kendi kendine sürekli resetlemeye başladı. Resetleme durmayınca usb yi çıkarttım. 

Bu sorun kimsenin başına geldi mi ? Çözümü bilen var mı acaba ? 

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

USB deki Müzikleri dinleyememe gibi bir problem bildirildi ama o yazılım güncellemesinden sonra olmuştu. Böyle bir işlem yapıldı mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Bu sorun her iki usb girişinde de yaşanıyor mu? Ayrıca farklı bir usb bellek ile deneme yapabilirsin belki usb belleğinle ilgili bir sıkıntı yaşanmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Bu sorun her iki usb girişinde de yaşanıyor mu? Ayrıca farklı bir usb bellek ile deneme yapabilirsin belki usb belleğinle ilgili bir sıkıntı yaşanmış olabilir.

evet her 2 usb girişini de denedim.. ayrıca dediğin gibi farklı usb ler denedim yine resetleme yapıyor... ilginç olan aynı usb yi 9 ay kullandım hiçbir sorun yoktu.. çıkartıp taktım bu sorun başladı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yerde kısa devre oluşturmuş olabilir mi çıkartıp takınca ? Sadece USB de yapıyor sanırım değil mi bunu?

aynen sadece USB de yapıyor bunu ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farklı bir test yapıp usb lerinin müzik için çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin, mesela cep telefonunu usb kablosu ile aracın usb portuna takıp müzik menüsünden kaynak olarak cep telefonunu seçerek telefonundaki müzik dosylarını çalmayı dener misin?

Ayrıca telefonunu kablo ile aracın usb portuna taktığında telefonunu şarj edebiliyor mu? Şarj edip sadece müzik dosyalarını çalmayı çalışınca menü resetleniyorsa yazılımsal bir sorun vardır, aksi halde ise sorun donanımsal olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farklı bir test yapıp usb lerinin müzik için çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin, mesela cep telefonunu usb kablosu ile aracın usb portuna takıp müzik menüsünden kaynak olarak cep telefonunu seçerek telefonundaki müzik dosylarını çalmayı dener misin?

Ayrıca telefonunu kablo ile aracın usb portuna taktığında telefonunu şarj edebiliyor mu? Şarj edip sadece müzik dosyalarını çalmayı çalışınca menü resetleniyorsa yazılımsal bir sorun vardır, aksi halde ise sorun donanımsal olabilir.

deniyim, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda usb sorunu var. Hatta video paylasmistim. Benzer bir sorun. Benim de 5 ay sorunsuz çalışan 2 usb aygiti sürüm güncelleme yaptıktan sonra sotu çıkardılar. Henuz cozum bulunmadı. Cvp bekliyorum ama 3. Haftaya girecez herhangi bir gelisme yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya virüs ya Donanım. Usbyi takarken bir terslik olmuş ve kısa devre yapmiş olabilir . Yukarıdaki denemeler de Boşa çıkarsa servis yolu gözüküyor [emoji17] Güncelleme ile düzelmezse 2. Seçenek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamalr,

Aynı Sorun bende de vardı.... Onceleri umursamadım. Zira iki flash arasında sadece birinde oluyordu. Daha sonrasında multimedia degişti.

Cihazın devresi yanmıs... Soylenene göre dandik usb hatası :) Saka bir yana cin malı usb de (bazılarında) fazla voltaj cekimi yapıyor bu sebeple sıkıntı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar kopya CD lerden çektik şimdi de çakma USB lerden. Çin'de üretilmeyen USB var mı acaba ?

çinde üretilmeyen bir şey kalmadı da Markasız ve sandisk usblerden uzak durun :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce Arçelik in TV fabrikasında çalışmış birisi olarak söylüyorum malzemelerin %90 ı Çin den gelirdi :)

Benim kullandığım USB ler biri HP diğeri Kingston... dandik USB den değil de dandik USB modülünden kaynaklanıyordur eğer devre yanmışsa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

İlk Mersin-Konya gelişimde değil de, 10 gün sonra ikinci gelişimde, saatlerce USB'den (Kingston Data Traveler) müzik dinlerken araç birden MP3 okumayı durdurdu.

Parçanın ortasında müzik susunca ilgili ekrana gidip baktım, imleç yürümüyor, saniye ilerlemiyordu ve o sayfa donmuş şekildeydi. Diğer (ana sayfa, Navigasyon vb.) sayfalar çalışıyordu.

Her ne kadar kitapçıkta "USB'yi çıkartmadan önce USB modundan çıkın, radyo moduna geçip öyle USB'yi çekin" gibi bir ibare hatırlasam da ekran donduğu için bunu yapamadım. USB'yi çektim ve bir hayli ısınmış olduğunu fark ettim. Radyo ve CD dinleyerek devam ettim. Eve yarım saat kala Kingston'ı tekrar taktım, çalıştı.

Fakat aynı problem alelade kısa bir şehir içi gezintisinde de oldu. Elimde dışı metal olan HP USB var. Bir de onu test edeceğim. Analayamadım meselenin kaynağı USB mi yoksa araba mı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk Mersin-Konya gelişimde değil de, 10 gün sonra ikinci gelişimde, saatlerce USB'den (Kingston Data Traveler) müzik dinlerken araç birden MP3 okumayı durdurdu.

Parçanın ortasında müzik susunca ilgili ekrana gidip baktım, imleç yürümüyor, saniye ilerlemiyordu ve o sayfa donmuş şekildeydi. Diğer (ana sayfa, Navigasyon vb.) sayfalar çalışıyordu.

Her ne kadar kitapçıkta "USB'yi çıkartmadan önce USB modundan çıkın, radyo moduna geçip öyle USB'yi çekin" gibi bir ibare hatırlasam da ekran donduğu için bunu yapamadım. USB'yi çektim ve bir hayli ısınmış olduğunu fark ettim. Radyo ve CD dinleyerek devam ettim. Eve yarım saat kala Kingston'ı tekrar taktım, çalıştı.

Fakat aynı problem alelade kısa bir şehir içi gezintisinde de oldu. Elimde dışı metal olan HP USB var. Bir de onu test edeceğim. Analayamadım meselenin kaynağı USB mi yoksa araba mı...

Bahsettiğiniz durum zaman zaman oluyor. USB ile bağlantılı değil. Bende farklı USB lirle denedim. Isınma ilede direk ilgili değil, zaman zaman yapabiliyor. Aracı stop edip yeniden çalıştırınca problem olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...