mst27

Mazda 323 titreme

Bu konuda 22 ileti var

Merhaba arkadaşlar gaziantepden mesut 1 ay önce 1999 model 323 mazda aldım araba ısınınca rolanti 1000 devirde ama titreme yapıyor hafif ve 1 ve 2 vitesde dur kalklarda araba titriyor ve farlarda göğüs ışıklarında da titreme yapıyor motor kulakları bujiler bobin yeni değişti birlaç ustaya baktırdım birşey bulamadılar ysrdımcı olursanız sevinirim yada iyibir usta tavsiyesi olan varmı araç lpg de ve benzindede aynı problemi yapıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önceki cevabu aynen aktarıyorum.

Gaziantepte usta olarak Otogarın yanında Cengiz-Cesur ustayı önerebilirim. Baya büyük bir tamirhanesi var ve işlerinde çok iyiler. Dediğin problem de kulakların yeni değişmiş olmasından olabilir. İlk başta sert oldukları için şaseye bir miktar titreşim verebilir. Yumuşayınca geçer.

iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağolun arkadaşlar daha önce nissan almeram vardı ondada boğaz kelebeği sorunu vardı inşallah bundada öle bi problem olmaz yoksa japon arabalrına tövbe edeceğim allahtan bunda devir sıfıra inip cıkmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bana motor kulagi degil gibi geldi. Gazi biraz fazla ver kalkislarda bakalim yapiyormu. Baski gibi gozukuyor bence?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kalkışlarda gazı fazla verdinmi sıkıntı yok birde debriyaj çok çabuk alıyor huyunu bilmeyen usta şoförde binse kalkışlarda stop ettirir bunlarda debriyaj ayarı varmı bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olabilir. Eğer baskıysa rolantide debriyajdan ayağını çektiğinde titremenin kesilmesi lazım. Sadece kalkışlarda mı yapıyor? Yoksa kırmızı ışıkta falan beklerken de yapıyor mu?

Debriyaj ayarı var. 

Gürhan abi görmedi konuyu herhalde. Görürse çözene kadar sorar. :D

ismail1903 ve Rhapsody bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor ısınınca ve vites boşta iken yapıyor sanki böyle benzin yetersis gelirya öle bişe stop edecek gibi ses geliyo ama motor devri düşümüyor 1000 civarinya hafif oynuyor ve farlarda ve göğüs ışıklarında hafif titreme oluyor bir iki defada 3000 devirlede giderken gaz yemedi ama 2 3 saniyelik bişeydi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zoptrik sayende kendi aracim ocin baskidan supheleniyodum ama artik eminim. Soyledigin olay aynen benimkinde mevcut.

Mst27 senin araca gelince araci aldigim ilk gun bendede yapıyordu guc kesiyor sanki araba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valllaaa şimdilik o şekilde biniyoruz şöyle bi internette bakıyorum bu problemler genelde japon arabalarında daha çok rastlanıyor yada bize problemlisi geliyo bundan önce nissan almera aldım ilk arabamdı illallah ettirdi beni

Bu mazda ikinci arabam kısmette yine japon yine titreme dur kalklarda stop edergibi olması tabi bu sefer çok şükür devir 1000 altına düşmüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zoptrik sayende kendi aracim ocin baskidan supheleniyodum ama artik eminim. Soyledigin olay aynen benimkinde mevcut.

Mst27 senin araca gelince araci aldigim ilk gun bendede yapıyordu guc kesiyor sanki araba.

Bu şekilde bir sıkıntı varsa aracın baskı balatası söküldüğünde volan yüzeyi de kontrol edilmeli. Eğer eğrilik varsa baskı değişince de sorun devam edebilir. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler aracta bana gore bayagi sıkınti var artik bütçe mize gore yavas yavas sizlerin sayenizde toplucaz insallah.

Mst27 arkadasim o tarif ettigin seye ben guc kaybi diyeyim herneyse cok iyi bi usta var yanina zaten gidicem ve o durumu bizzat sorup haber vericem söz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valllaaa şimdilik o şekilde biniyoruz şöyle bi internette bakıyorum bu problemler genelde japon arabalarında daha çok rastlanıyor yada bize problemlisi geliyo bundan önce nissan almera aldım ilk arabamdı illallah ettirdi beni

Bu mazda ikinci arabam kısmette yine japon yine titreme dur kalklarda stop edergibi olması tabi bu sefer çok şükür devir 1000 altına düşmüyor

Subaplarda sıkıntı olmasından yada ateşlemede sıkıntı olmasından kaynaklı muhtemelen o titreşim. Benim motorda titreşimli çalışıyor, sağ kulağı değiştirdim kaportaya pek aktaramıyor artık titreşimi. Motorun kendi halinde titreşmesinide önemsemiyorum şimdilik. Araba 180-185 bin civarına gelince triger seti değişimine gittiğimde subaplarıda kontrol ettiririm diye bekletiyorum. Devir birdenbire düşmüyorsa sıkıntı etme bin bu şekilde.

vites geçişlerindeki titreşimin sebebide kavramadaki sıkıntılar veya aks kafalarındaki boşluk sebepli olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İsmail bey titresim uzerine söylediklerinize kesinlijle katiliyorum fakat biz daha cok devir dusmese bile motordan sanki guc azaliyormus gibi farlarin ne bilim torpidodaki isiklarin zayiflamasi uzerine yogunlastik. Benim anladigim hani sanki akü zayiflamista birden aracta tum guc tuketen seyler zayifliyor gibi bisey.

Hatta laf lafi acti resmen Mst27 hocam sarj dinamosunda sorun olabilir yada gecmiste basima gelmisti akuye yeterli gucu vermiyordu yanlis hatirlamiyorsam ve aku zayifliyor geçici olarak, camlar yavas acilip kapanıyor, farlar iyice kisiliyo ama stop etmiyordu. Oyle biseymi acaba sendekide ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İsmail bey titresim uzerine söylediklerinize kesinlijle katiliyorum fakat biz daha cok devir dusmese bile motordan sanki guc azaliyormus gibi farlarin ne bilim torpidodaki isiklarin zayiflamasi uzerine yogunlastik. Benim anladigim hani sanki akü zayiflamista birden aracta tum guc tuketen seyler zayifliyor gibi bisey.

Hatta laf lafi acti resmen Mst27 hocam sarj dinamosunda sorun olabilir yada gecmiste basima gelmisti akuye yeterli gucu vermiyordu yanlis hatirlamiyorsam ve aku zayifliyor geçici olarak, camlar yavas acilip kapanıyor, farlar iyice kisiliyo ama stop etmiyordu. Oyle biseymi acaba sendekide ?

Kardeş benim arabadaki gösterge ışığı ve farlarda bazı zamanlar göz kırparmış gibi titreme yapıyor. Ama arabada bir çekiş kaybı yaşamıyorum gaza basınca gayet güzel devirleniyor. Arabanın çalışmasında sıkıntı çıkarmadığı ve farların parlaklığında problem olmamasından ötürü pek umursamadım açıkçası bu durumu. Ama şarj dinamosundan şüpheliysen elektrikçiye gidip dinamonun çıkışını ölçtürebilir, problem varsa orda söktürüp ne arızası varsa gidertebilirsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamdır bi kontrol ettirelim biz tskler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar bende olmazsa bi aküyü ve şarj dinamosunu ölctüreyim arabayı düşük devirde gidince hafif tekleme daha çok hissediyorum bu problemler araba ısınınca ortaya cıkıyor birde dün akşam farkettim debriyaja basınca bi tızz ses geliyor ayağını cekince sesgidiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mst27 arkadasim ustaya dedigim gibi sordum ve ayni seyi söyledi. Sarj dinamosu. Calisir duurumda torpido isiklari farlar filan zayifliyorsa tek sorun budur diyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür rhapsody yarın ilk işim şarz dinamo ve akü ölctürmek sarz dinamo bilyasınıda yeni değiştirmiştik ama bu problemler araba ısınınca oluyor hayırlısı bi baktıralım

Isınınca rolantide vedur kalklardaki hafif teklemedemi şarz dinamosundandır acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşla buji buji kablosu değişti birde konjektör diye bi parca değişti far ve gögüs ışıkınsaki titreme gitti ama dur kalklarda ve belli bi hızda gaz ve benzin kesiyo 2 3 saniye kalkakkwn devir 900 düşüp stop edecek gibi oluyortamirci bayaa bi uğraştı bulamadı sorunu daha önce krank devir sensörüne su girmişti tamir ettirmiştik galiba bu parcayı değiştireceğiz gibi duruyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yol musait se atiyorum isiklarda duracagin zaman el freninle durmayi denermisin yani fren kullanma. Arabanin rolanti devri kac gösteriyor kalkmadan once bunlari bi deneyip sonuçları paylaşırmisin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.