esco

1. Nesil Mazda3 Kilometre İbresi ve Sayacı Hareket Etmiyor

2004 Mazda 3 1.6 Dynamic aracımda, İlk çalıştırıp hareket ettiğim zaman Kilometre ibresi oynamıyor ve Km sayacıda yazmıyor, örnek Km:50 bin ise öyle kalıyor, en az 15-20 Dakika kullandıktan sonra, aracı stop edip 10 Dk bekledikten sonra tekrar çalıştırıp hareket ettiğimde herşey normale dönüyor, 

Tesadüfmüdür bilmiyorum ama Havalar soğuduktan sonra oldu,

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hata programsal gibi görünüyor. Ama hava soğuması da gözönünde bulundurulursa hız sensörünün soketi iletmiyor olabilir. Bu durumda ECU arıza tanımlar. Arıza lambasını yakar mı bilmiyorum ama bilgisayara bağlandığında arıza görünür. 

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servise göstermeniz gereken bir durum. Benim başıma hiç gelmedi ayrıca çevremde de mazda 3 kullananlardan duymadım. İlk defa böyle bir sıkıntısı olan mazda3 gördüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar, son kez bir elektrikçiye gideceğim, olmazsa servis yolu görünüyor..!!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.