Jump to content

1. Nesil Mazda 3 İç Aydınlatma Ampullerinin Değişimi

okanemreocal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu(her gördüğüm elektronikçi ve oto elektirikçisine girerek ve adamların başını ağratarak) göğüs aydınlatma ampüllerini bulmuş bulunmaktayaım.... tanesi 1,5 tl çok ekonomik.... yanlız ampüller led lamba gibi iki bacaklı satılıyor... göğüsten söktüğümüz ampül dibindeki plastikparçadan  ayırdığımızda ordaki orjinal ampülünde böyle olduğu görüyoruz...... onun için ampülü dikkatli bir şekilde plastik bölümden ayrır ayırırken bacakların sarım şekline dikkat edilir ve yeni ampül aynı şekilde ve yönde sarılarak orjinale yakın bir görüntü oluşturulur... sonra devre üzerindeki yuvaya takılıp hafif sağa çevrilerek otutturlur........ 

gallery_2327_38_352678.jpg

gallery_2327_38_565730.jpg

gallery_2327_38_878778.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan merhaba.. Çalışmanı o konudan bölüp, yeni bir konu haline getirdim, bu şekilde üyelerimize daha verimli olacağını düşündüm. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla, ampuller bildiğimiz teyp ampullerine benziyor. Aslında kolay bulunabilen bir parça. Belki İskenderun'da pek rağbet görmüyordur.

Bilgilendirme için teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında her elektronikçide bulunacak bi parçadır  fakat dibindeki plastik parçayla beraber görünce birde mazda parçası diyosun ee  bizim esnafımızda biraz sabit fikirli olunca  direk yok kardeşim bizde deyip kestiriyorlar.... Marketde değilki her parçaya kendim bakıp karar vereyim.....neyse hallettik 20 tane alıp stok ta yaptık..... benim için güzel oldu arkadaşlar içinde faydalı olmuştur inşallah...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gallery_2327_38_674767.jpg

gallery_2327_38_204639.jpg

Dörtlü flaşör ampülüde aynı yöntemle değiştirilir

gallery_2327_38_387144.jpg

orta konsol ise birazdaha farklı ben ampüllerin nerede olduğunu bilmediğim için klimanın ön yüzündeki plastiği söktüm fakat sökmeden klima sisteminin arkasında üç tana ampül yuvasına cımbız sokarak ve hafif sola çevirerek  çok rahat çıkıyor yerlerinden...  ben sökmüşken temizlemiş oldum... en azından daha canlı bir görüntü oluşuyor, çünkü klima altında küllük var ve küllükten çıkan dumanlar iç kısmı karartmıştı şimdi çok güzel oldu.

gallery_2327_38_1007909.jpg

gallery_2327_38_236634.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

benim aracın da torpido gözü aydınlatma lambası bozuldu sanırım..yanmıyor..nasıl sökebilirim onu bilen var mı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
16.11.2015 11:10:50, lord_fth :

benim aracın da torpido gözü aydınlatma lambası bozuldu sanırım..yanmıyor..nasıl sökebilirim onu bilen var mı acaba

sizinkiler farklı olabilir fakat bizim ilk kasa mazdalarda bütün torpidoyu dışarı almak gerekiyor... bende ilk başlarda torpidoyu sökmeden içten değiştirmeyi  denedim olmadı... bir ampul içinde torpidoyu sökmekde istemed

im geçen polen filitresinideğiştirken fırsattan istifade bende ampülü değiştirmiştim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okan bey bende aracı yeni almıştım acemilik yaptık biraz :) farlar açıkken yanıyormuş torpido ışığı öğrenmiş olduk... :)  fakat anlamadığım bişey var kontağa anahtarı takıp göstergeler yanınca iki defa donk donk  gibi uyarı sesi  geliyor..neden olduğunu çözmüş değilim..siz biliyrmusnuz  acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, lord_fth :

okan bey bende aracı yeni almıştım acemilik yaptık biraz :) farlar açıkken yanıyormuş torpido ışığı öğrenmiş olduk... :)  fakat anlamadığım bişey var kontağa anahtarı takıp göstergeler yanınca iki defa donk donk  gibi uyarı sesi  geliyor..neden olduğunu çözmüş değilim..siz biliyrmusnuz  acaba? 

Aracınızın teyp müzik sisteminden geliyor. Dilerseniz menüsündan kapatabiliyorsunuz o karşılama sesini. Yanlış hatırlamıyorsam kontağı kapattığınızda da benzer bir ses çıkarıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, İlhan :

Aracınızın teyp müzik sisteminden geliyor. Dilerseniz menüsündan kapatabiliyorsunuz o karşılama sesini. Yanlış hatırlamıyorsam kontağı kapattığınızda da benzer bir ses çıkarıyordu.

anladım ilhan bey..valla akü zayıftı o nedenle uyarı veriyor diye yorumladm..aküyü değştim yine aynı...sorun mu var diye düşünüp duruyordum..teşekkürler bilgilendirdiğiniz için..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, İlhan : Aracınızın teyp müzik sisteminden geliyor. Dilerseniz menüsündan kapatabiliyorsunuz o karşılama sesini. Yanlış hatırlamıyorsam kontağı kapattığınızda da benzer bir ses çıkarıyordu.

anladım ilhan bey..valla akü zayıftı o nedenle uyarı veriyor diye yorumladm..aküyü değştim yine aynı...sorun mu var diye düşünüp duruyordum..teşekkürler bilgilendirdiğiniz için..

Rica ederim, bu arada kapanırken yapmıyormuş akşam denedim. Sadece ilk çalıştırma anında yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba ben linkleri ve resimleri göremiyorum ilgenen arkdaş varsa klima aydınlatma ampüllerini resmini atabilirmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
10/03/2015 at 11:32, okanemreocal :

z ampül dibindeki plastikparçadan  ayırdığımızda ordaki orjinal ampülünde böyle olduğu görüyoruz...... onun için ampülü dikkatli bir şekilde plastik bölümden ayrır ayırırken bacakların sarım şekline dikkat

Hocam konu biraz eski ama fotoğraflara ulaşma şansımız tekrar varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, blackcone :

Hocam konu biraz eski ama fotoğraflara ulaşma şansımız tekrar varmıdır?

Teknik bir problem olduğu için konu sahibinin yapabileceği bir şey yoktu, ben müdahale edip düzelttim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29/09/2017 at 12:08, Burak :

Teknik bir problem olduğu için konu sahibinin yapabileceği bir şey yoktu, ben müdahale edip düzelttim ;)

Çok Sağolun Burak abi teşekkürler ilginize :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...