Jump to content

Mazda 3 Bi xenon

lord_phoenix
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gençler,

MAzda 3 2014 Motion araca xenon taktırdım 10K lakin cok bir randıman alamadım. Bi-Xenon takılabilir mi ?

Nedersiniz yada farklı oneri?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gençler,

MAzda 3 2014 Motion araca xenon taktırdım 10K lakin cok bir randıman alamadım. Bi-Xenon takılabilir mi ?

Nedersiniz yada farklı oneri?

10K çok yüksek , iyi bir görüş için 4300 - 6000K civarında kalmakta fayda var. İlk olarak ampulleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bi-xenondan kasıt Mazda'nın orijinal sistemi ise kolay olacağını sanmıyorum zira en azında farların da değişlmesi gerekeceğinden çok maliyetli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

*10K  xenon sizin isteğiniz mi bilmiyorum  ama  10000 Kelvin ile mavi bir şölen  olur sadece.

*aracınızı bir duvarın karşısına park ettiğinizde , eğer projeksiyon tip farlarınızın far çizgileri tam düz değil de, düz+açılı kırılıyor ise zaten xenon takmanız etik olarak doğru değil..   

*Çok kaliteli bir OEM xenon kit takmaysanız kesinlikle aracınızın cam motoru, kapı kilidi, sileceği, motor beyni veya bunların dışında herhangi bir elektronik aksamı kesinlikle ama kesinlikle bozulacak.  (çok kaliteli bir kit olmadığı ışık değerinden belli zaten. iyi kitler 10K ampul satmıyorlar.)

* O kitlerle muayeneden geçemezsiniz ve aracınızda oluşacak elektronik bir problemi servis kabul etmez..  ancak kitleri söküp gitmeniz lazım.. O da kandırmak olabilir..

* Bixenon uygulama olabilir.   Bixenon un  xenondan farkı uzun farları açtığınızda da xenon ışığından faydalanmanız..  Yani sizin merceklerinizi bixenon ile değiştirsek ışık asla değişmeyecektir.. sadece uzunları açtığınızda  mavi olacaktır..

* Bixenon için farlarınız sökülecek, ısıtılıp içi açılacak uygun ve kaliteli mercekler yerleştirilecek.. balastlar sabitlenecek.  1000 TL ye yakın masrafı var.

Tavsiye : far çizginiz düz ise iyi  bir xenon kit montajı..      

eğer far çizginiz düz değilse  halojen e dönün.   kesinlikle halojen 10K xenondan iyi aydınlatır. 

post-8218-0-00346500-1426012411_thumb.jp

post-8218-0-27342300-1426012424_thumb.jp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesela sunlar takılsa nasıl olur :)

http://tr.aliexpress.com/item/New-2014-Car-Styling-HID-Bixenon-Dual-Angel-Eyes-Headlight-Projector-Lens-Fits-For-H4-H7/1906780448.html

10K çok yüksek , iyi bir görüş için 4300 - 6000K civarında kalmakta fayda var. İlk olarak ampulleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bi-xenondan kasıt Mazda'nın orijinal sistemi ise kolay olacağını sanmıyorum zira en azında farların da değişlmesi gerekeceğinden çok maliyetli olacaktır.

Yukseldiginde parlaklık ve aydınlatma artmıyor mu ?

*10K  xenon sizin isteğiniz mi bilmiyorum  ama  10000 Kelvin ile mavi bir şölen  olur sadece.

*aracınızı bir duvarın karşısına park ettiğinizde , eğer projeksiyon tip farlarınızın far çizgileri tam düz değil de, düz+açılı kırılıyor ise zaten xenon takmanız etik olarak doğru değil..   

*Çok kaliteli bir OEM xenon kit takmaysanız kesinlikle aracınızın cam motoru, kapı kilidi, sileceği, motor beyni veya bunların dışında herhangi bir elektronik aksamı kesinlikle ama kesinlikle bozulacak.  (çok kaliteli bir kit olmadığı ışık değerinden belli zaten. iyi kitler 10K ampul satmıyorlar.)

* O kitlerle muayeneden geçemezsiniz ve aracınızda oluşacak elektronik bir problemi servis kabul etmez..  ancak kitleri söküp gitmeniz lazım.. O da kandırmak olabilir..

* Bixenon uygulama olabilir.   Bixenon un  xenondan farkı uzun farları açtığınızda da xenon ışığından faydalanmanız..  Yani sizin merceklerinizi bixenon ile değiştirsek ışık asla değişmeyecektir.. sadece uzunları açtığınızda  mavi olacaktır..

* Bixenon için farlarınız sökülecek, ısıtılıp içi açılacak uygun ve kaliteli mercekler yerleştirilecek.. balastlar sabitlenecek.  1000 TL ye yakın masrafı var.

Tavsiye : far çizginiz düz ise iyi  bir xenon kit montajı..      

eğer far çizginiz düz değilse  halojen e dönün.   kesinlikle halojen 10K xenondan iyi aydınlatır. 

Taktırdıgım kit orjinal philips photon piyasada malesef daha kaliteisi yok gibi bir sey duz acılı bir noktadayız. Isısmızda mavi şölenden ziyade kırık beyaz ile mavi arasında zira renk tonunu özellikle oyle istemiştim. lakin sonuc aydınlatmamda cok basarılı degil. yada bana öyle geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

photon 10000 Kelvin ampul yapmıyor efendim,   ya sizin bir yanlışınız var.  yada satıcı arkadaşın bir hatası var. 

ürününüzün sahte olma ihtimali de çok çok yüksek..  Satıcılar da bilgisiz bu konuda.. Aldıkları ürünü orjinal sanıyorlar. 

Tüm anlatılanların aksine photon markasının philips ile pek alakası yok. aldığınız xenon un kutusunda marka olarak philips yazıyorsa zaten sahtedir.   

siz mümkünse balastın resmini yazılar okunacak şekilde çekin. yada garanti belgesinden distribitör firmanın adını söyleyin. ben size daha detaylı bir bilgi vereyim..  detaylı bir konuşma olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kelvin yükseldikçe aydınlatma direkt olarak azalıyor..  o değer bir ışık şiddeti değeri değil,  ışık rengini belirten bir birimdir..

verdiğiniz linkteki projektörler sizin aracınızın farına da uymayabilir. sanayide böyle mercekle gelip uymadığını  far açıldığında öğrenen çok arkadaş oluyor. 

ayrıca lens kalitesi çok önemli. bu lensler muhtemelen sizinkilerden çok çok çok çok kötüdür..  sizin aracınızda kioto lens olduğunu zannediyorum ki araştırırsanız en iyilerdendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de benzer bir yorum yapacaktım Ufuk önce davranmış. Böylesine ne olduğu belli olmayan bir ürün için aracınızın orijinal farları ile oynadığınıza değmez.

Halojenlerden çok şikayetçi iseniz Xenon takmadan önce sorsaydınız ilk tercih olarak Night Breaker tarzı bir ampul tavsiye ederdim. Ömürleri kısa ( 1-2 sene ) ama çok daha iyi görüş sağlıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar urunun cakma oldugunu sanmıyorum zira mazda servisinde taktırdım. Eski arabadanda yan basacagımı sanmıyorum.

Yarın reimlerini paylasırım. Baktık ki yan sanayi ozaman servis ile ayrıca görüşürüz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En iyi aydınlatma 4300 K xenonlardır. 10000 K bildiğiniz mavi ışık bundan sonrası mora doğru gidiyor ve lümen ( aydınlatma) değeri düşüyor.

Yani iyi aydınlatma ile K degeri ters orantılı bu güzel bilgi teşekkürler ustadım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnternette "renk sıcaklığı"  veya "renklerde kelvin değeri"  gibi başlıkları aratarak konu ile ilgili bilimsel makalelere ulaşabilirsiniz

post-8218-0-16979400-1426021608_thumb.jp

post-8218-0-67077200-1426021612_thumb.jp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani iyi aydınlatma ile K degeri ters orantılı bu güzel bilgi teşekkürler ustadım...

Hocam Kelvin değeri ve aydınlatma miktarları aşağıdaki gibi;

4300K = 3200 lümen

6000K = 2800 lümen

8000K = 2300 lümen

10000K = 1800 lümen

Lümen aydınlatma miktarıdır. Umarım yardımcı olabilmişizdir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hazır konusu açılmışken sorayım bende. Benim Xenon kitim monza marka. 8000K takmıştık 1.5 yıldır maşallah hiç bir şey olmadı. Ben bu monzanın beynine 4300K takabilirmiyim mesala?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hazır konusu açılmışken sorayım bende. Benim Xenon kitim monza marka. 8000K takmıştık 1.5 yıldır maşallah hiç bir şey olmadı. Ben bu monzanın beynine 4300K takabilirmiyim mesala?

takabilrsiniz.  bir çift 4300K  ampul alın .   basit bir işlem zaten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...