Jump to content

Mazda 626 Şanzımanını 6 İleri 1 Geri Nasıl Yapabiliriz?

45sinyor45
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

s.a benim makinanın şanzumanını yedim . 220 km le giderken vites karıştırdı şimdi sadece 1. vites var.

Hazır sanzumanı açmışken 6 ileri yapalım diyorum bunu ege bölgesinde yapabilen bi usta varmıdır.

yapan varsa sonuç nedir boşuna emek harcamıyalım . Yardımcı olursanız sevinirim .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mevcut aracınıza uygun O yıllarda üretilmiş ise 6 ileri şanzıman uyum sağlayan varsa, atılabilir ama be duymadım, mevcut şanzımanı 6 ileri yapmanın mümkün olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

traktörlere (massey) sonradan hız dişlisi takılıyor ama otomobil şanzımanlarında eklendiğini hiç duymadım.  Dişlilerin takılı olduğu milde uygun yer olması lazım. İleri geri manevralar için uygun boşluk olması lazım vs..  Sanırım pek mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz gibi dişli eklemek mümkün değil. Ama 6 ileri bir şanzuman aracınıza uydurulabilir. Bir araba parasını yer. Değmez 1 vites için. Geçmiş olsun. Muhtemelen 1. viteste takılı kalmıştır. Senkromeç ve 1. vites dişlisi değişir. Olay nasıl oldu anlatabilir misiniz?

Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun 6 vites mevzusunu unutun onun yerine 5.vites dişlisini büyütmek daha mantıklı böylece düşük devir yüksek hız yapabilirsiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim pederde 4 vites taunus vardı ona 5 vites takılmıştı çokda güzel olmuştu... fakat ikiside ford otosan ürünü ...mazdanın aynı model 6 vites olmadığı için biraz duruyor.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kadran 200 olunca 195 neyse de 220 için yokuş aşağı filan anca olur kanaatindeyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin bu planınızı, benim tombak (93 626) şanzımanı yiyince düşünmüş araştırmıştım.

Aynı şanzıman bloğu içinde bu projeyi yapacak Türkiye'de usta veya atölye yok. Vardı da ben bulamamış olabilirim.

Sonra perte çıkmış bir 6 şanzımanı aradım. Ankarada bir tane 2004 model (5 İleri) bulmuştum. O da zamanında 3 bin lira istemişti. Artı Bin lirada işçilikle 4 binlira bana çok gelmişti.

Ama iyi bir usta ile (Şayet blokta sorun yoksa) yeniden toplamanızı öneririm. Şansınız varsa düşeşe 6 şanzımanı bulup adapte ettirmeniz.

Şunu da unutmayın, O şanzımanı 115Beygirlik motorun ne derece doyuracağını kimse bilmiyor.

Bu arada, bende şanzımanı İzmir-Aydın yolunda 200le giderken yemiştim.

Bu yaşta bir araba için, bu hızların kötü olacağını düşünememiştim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 vitesli şanzımani 6 vitese çeviremezssiniz imkansız ben OR vites kutusu imalat dişli çalışıyorum her vites kutususunun farklı yapıları var 5 vitesli ve 6 vitesli şanzımanlarda bütün disliler farklı yapıda ve sertlikleri bile farklı birde bu araçlar bu kadar hıza ulaşamazlar diye düşünüyorum  göstergeyi çıkarıp ibreleri ayarlayıp fotoğrafı öyle çektiniz galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...