merduru

2003 Mazda 323 1.6

Merhaba arkadaşlar bir süredir forumu takip ediyordum ama yeni üye oldum. Arabamı sattım ve şu an yeni bir araba arayışı içindeyim. Elimdeki bütçe 22-23 bin tl 2003 model ve üzeri 100 bin km altı bu meblağa c segmenti bir araba bulamadım en azından temizini diyeyim. Ancak karşıma birtek 2003 model mazda 323 çıktı, birçok aracı inceledim araba hastalığım olduğundan çocukluğumdan beri arabaları sürekli incelerim 2. el piyasası öyle bir hal almış ki 2002-2003 model diğer c segmenti araçlar sırf "piyasa" arabası diye hakettiğinden çok fazla meblağlara satılıyor ve alıcı buluyor.

Örneğin 2002-2003 baz donanımlı bir civic bile (çok yüksek km'li olmayan) neredeyse 30 bin tl, aynı şekilde bir focus da öyle. Mazda 323 bu araçlardan daha kaliteli ve sağlam olmasına rağmen çok daha uygun fiyatları. Neyse arkadaşlar sözün özü benim size sormak istediğim modeli yüksek (2006 ve üzeri) dizel veya lpg'li bir B segmenti araba mı alayım yoksa bulduğum 2003 model mazda 323'ümü tercih edeyim? Birde bu kasa mazda 323 hakkında detaylı bilgi pek bulamadım, bu kasadan sonra 2004 de kasa değişti zaten. Nasıldır diye sormayacağım az çok tahmin edebiliyorum :) ilk arabam 1996 model toyota corolla 1.6 xei idi, ondan sonra aldığım hiçbir arabada toyota da ki sağlamlığı, kaliteyi, konforu ve sürüş zevkini bulamadım. Mazda 323 1.6i diye geçiyor 1.6BJ sanırım, özellikleri nelerdir acaba? forumda bu kasa araca sahip olan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu model Yılı araca sahip olmasalar da sitede bir çok Mazda 323 kullanıcısı var, sabah yorum yapacaklardır diye düşünüyorum. Ilk fırsatta da ben bulduğum bilgileri paylaşırım

merduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, çevremdekiler beklediğim cevapları veriyor alma ne yapacaksın gibisinden ama ben sırf piyasası var diye araba almak istemiyorum böyle bir araca bu meblağa sahip olabilmek bence çok güzel birşey zira dediğim gibi diğer markaların aynı yaştaki araçları çok daha pahalı hiç haketmedikleri halde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teknik özellik ve donanımları hakkında bilgileri ekteki resimlerde bulabilirsin.

Bu araçlar Mazda3'ün tabanını oluşturdu. Motor açısından çok fark yok, donanım,  teknoloji ve güvenlik gelişmeler Mazda3 te ciddi anlamda farklılık gösterse de bence temiz bir araç muadillerinden çok daha fazla keyif verecektir. 

post-2-0-22825400-1426235873_thumb.jpg

post-2-0-91761300-1426235873_thumb.jpg

merduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki bu kasaların lpg uyumu nasıldır? Mazda 3'lerde bildiğim kadarıyla sübaplar da sorun olabiliyormuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güncel arkadaşlar kısmetse kısa bir zaman sonra 323'ümle aranızda olacağım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haydi bekliyoruz hayırlısıyla

merduru bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar istanbul avrupa yakasında ekspertiz için önerebileceğiniz bir yer var mı? Ben bosh car servisi düşünüyordum, daha öncede orada ekspertiz yaptırmıştım ama az önce yetkili servisle görüştüm ekspertiz yapıyoruz ancak rapor vermiyoruz dediler, 250 tl'ye yapıyorlarmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.