Jump to content

1994 Model Mazda 626 Alıyorum

lazhem

Tavsiye Edilen Mesajlar

bir ay sonra alacagım nasıp olursa arabadan kısaca bahsedım sıze ve goruslerınızı almak ıstıyorum cok yorum okudum memnun olmayana raslamadım ama :))

94 model 626 2.0 motor boya yok degısen parca yok 120bın km de tup takılmadı hıc 

1)sizce ne kadar eder:)

2)alinca tup taktırmalımıyım yılda 5 10 bın km anca yaparım taktırmamı onerırsenız hangı marka 

3)benzınde 2.0 motor ne kadar yakıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir kaç ay öncesine kadar  10lik aracımdı. neredeyse ilk sahibiydik.. 

1) bence bir değer emsali yok.. 2004 mazda 6 ların 25 e bile bulunduğu türkiyede   1993 modele 'de 2003 modele de 15 bin istiyorlar..  bence 93 modeller 4-5bin TL etmesi lazım. 

2) LPG 'ye hesap kitap ile kara verebilirsiniz.

3)  14" orjinal jant  + 185/195 lastik ile şehir içi 8-9 litre benzin yakıyor.   şehir dışı 7 civarı.    hiç sıkılmadan 80-90 la giderseniz 5,5- 6 lara iniyor.

4 = parçası aşırı ucuz,  aşırı kolay bulunuyor..    2. araba olarak yine almayı düşünürüm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıp olursa bnde ıkıncı sahıbı olacam tabı 3 4e veren yok.cokta yakıyor denemez rabbım hayırlısını nasıp etsın daha yuksek modeller mı var aklınızda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ülkemizde otomobil pazarı malum, sıfır araçlarda ikinci el araçlarda çok pahalı satılıyor. 1994 mazda 626 gayet konforludur ama, Doch 2.0 Full enjeksiyonlu bir motora sahip. 2008 e kadar çok çeşitli araçlarda çok çeşitli varyasyonları üretilmiş. Gayet performanslı bir motor.

Ancak yukarda bir arkadasımız demiş, 4-5 bin lira olması lazım. Turkiye içerisinde asla bu fiyatlara mazda bulamayız: Avrupada  olsak buluruz o ayrı.

Yani iyi bir 1994 mazda 626 11-12 bin lira olmalı bence. he içerisinde tesisat arabanın uzerinde değerli malzemeler çelik jant falan varsa aracın değeri biraz daha artabilir.

1998 mazda geçen gun 14 bin istenirken 12 bin liraya satıldı. Sahibinden.Com un şişirme fiyatlarına çok fazla aldırış etmeyin ve çok sıkıcı pazarlık yapın.

Mazda yı ancak bilen kullanır. Toyota Honda Nissan gibi piyasa bir araç değildir. ( karbüratörlü 1995-1996 1.3 toyota  15-16 bin liraya satılıyor) Keza aynı şekilde Honda marka araçlara çok fazla para istiyorlar.

Her zaman dediğim bir şey var, Eğer sakıp sabancı ToyotaSa yerine MazdaSa olarak mazda üretimi ve satışı yapsa Turkiye yolları mazdalarla dolardı.

O yuzden Toyota Honda Nissan Suzuki gibi Japon arabalarının içerisinde aslında hem en sorunsuzu mazdadır, hemde alıcısı azdır. Sıkı pazarlık yapmayı alışkanlık edinin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...