Jump to content

Michelin CrossClimate (Dünyanın İlk Her Koşulda Kullanım Lastiği)

GökayT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

cross cl,mate cıların yorumlarını bekliyoruz..

Eski civic'e takmistim ama 2 ay sonra mazda sevdasina kapilip sattigimdan cok da deneme firsatim olmamisti :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben önceki aracımda 6 ay kullandım Crossclimate yi.Kuru ve ıslak zemin performansı ve sessizliği,konforu baya iyiydi ama aracımı geçen ay sattım bu nedenle kar performansını deneme şansım olmadı.Şimdi Mazda'mda Michelin pilot sportlar var şu an baya kar yağıyor ve dışarıdaydım zor geldim baya kaya kaya malum yazlık lastikler.Ama seneye kış öncesi düşünüyorum tekrar Crossclimate takmayı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler..bizim mazdada Toyo var..şu an 32 binde..şimdiden araştırma yapıyorum..40-45 binde- muhtemelen seneye Kasım gibi değişim yaparım..

CC yeni lastik olduğu için fazla detaylı tecrübe görmüyoruz.. Ya tek mevsim kullanılmış ya da daha 1 yıl olmuş.. En doğru sonuçlar bana göre Temmuz- Ağustos gibi gelir.. yıpranma paylarını ve 2 kış kullanımından sonra 1 yaz nasıl oluyor daha iyi anlarız..İstanbul ve Ankara için çok ideal iken sıcaklık farkının çok fazla olduğu olduğu İzmir- Antalyada kullanılması soru işareti bende..

CC fiyat olarakda en yakın rakibi Nokian wp ile ciddi fark var.. 2 lastik içinde olumlu yorumlar okuyorum..Biribirine üstün yanları var..Ancak kar performansı nokianın daha iyi olduğu testlerde çıkmış.. Bu da yazın çok sıcak olduğu bölgelerde yumuşak hamurdan dolayı sıkıntı yaratabilir.. araştırdıkça insanın kafası dahada karışıyor..Bekleyip görelim gerçek kullanıcıların uzun süreli kullanım tecrübelerini..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alım yaptığımız lastikçi, bu sene üretilmeyeceğini söyledi. Çünkü dört mevsim olayını tam karşılayamadı, ne kışta, ne de yazda verimli oldu. Dedi.

Geri dönüşler çoğunlukla negatif olunca çoğu lastikçi satamayınca üretim duracak sanırım demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

takip ettiğim kadarıyla millet öve öve bitiremiyor.. Yaz ve kış lastik satışını olumsuz etkiliyor diye lastik bayilerinin kurnazlığı olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşım Isparta yalvaçta kullanıyor crossclimate ufak kar birikintilerinde başarılı demişti. Kendim 4 mevsim nokian waterproof kullandım biraz kış ağırlıklı 68 db sedi olan bir lastik ti. Yani Michelin crossclimate tam tersi.

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 aydır kullanıyorum. Aracın fren mesafesi kısaldı. Kışlık lastiklerim çok iyi durumdaydı. Bir lastik yaması için gittim bunları aldım çıktım. Yokohama kışlık ve toyo yazlık kullanıyordum. Kışlıkları lastikçiye hediye ettim. Tümseklerden geçiş daha yumuşak. Daha iyi yol tutuşu sağlıyor. Sallamasyon dört mevsim değil. Ben bundan sonra yazı kış ayrı lastik hayatta kullanmam. Her lastik değişiminde arabanın lastik basınç sensörüne zarar verecekler diye içim gidiyordu. Herkese tavsiye ederim. Ses seviyesi ve yumuşaklığı çok iyi. Bir tek kusur aralara hep taş giriyor. Tırtıklar yeni olduğu için mi bilemiyorum artık ama çok da önemli değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.12.2016 at 09:32, M.E.G :

Kış testlerinde çok kötü puanlar almadı. Orta sıralarda yer alıyordu. Bir kaç kış lastiğinden iyidi. Ama yaz sıcağında ne yapar bakmak lazım.

Ben bu lastiği geçen yaz kullandım.Memleket bu sene 44 dereceleri gördü.Ne tutunmada nede fren mesafesinde hiçbir olumsuzluk görmedim açıkcası.Ben de kış performansını merak ediyorum bu lastiğin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 ay kadar önce hanıma bir araba aldık, 2007 land rover freelander.

aracı aldığımız kişi sertifikalı michelin ve euromaster bayii. (vedat balcı, universal oto lastik, çankaya ankara)

aracın üzerinde geçen kış takılmış cross climate'lar vardı, çok da az kullanılmıştı (onun da eşi kullanıyormuş aracı)

aracı satan abiyle ahbap olduk, kendisinden babamın ve ablamın arabasına kış gelince michelin alpin 5 aldım. freelander'daki lastikleri sordum, çok memnun kalacağımı, kendisinde de aynı lastiklerden olduğunu değiştirmeye gerek olmadığını ifade etti.

malum geçen çarşamba ankara'ya çok yoğun kar yağdı. gece hem arabayı hem de lastikleri test için çıktım.

araç dört çeker olduğu için rampaları bir şekilde çıktım, ama inişlerde araca hakim olmak çok zordu, kaymadan durmak imkansızdı. rampalarda da kaya kaya çıkabildim. 

frenleme çok kötüydü çekiş de dört çeker sayesinde eh işte denecek düzeydeydi. 

ertesi gün hanıma sen arabayı kullanma yollar kötü lastiklerden emin değilim dedim, hanımın arabayla ben işe gittim, çetin emeç bulvarında bile kaydı araç.

hemen vedat abi'yi (bahsettiğim michelin bayii) aradım, "kardeş bende de durum aynı gel değiştirelim, crossclimate bu kara dayanmıyor" dedi.

o akşam gittim, tigar (michelin alt ürünü) marka kış lastiği taktık, crossclimate'ları otele aldık. 

tigar'la yıldız'ın rampalarını beraber inip çıktık, yarı kar yarı buz yollarda ne çekişte ne duruşta hiç bir zorluk yaşamadık. 

bu da bendeki cc deneyimi.

mazdamda nokain wr d4 var çok memnunum, tigar'dan da çok memnun kaldım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 ay kadar önce hanıma bir araba aldık, 2007 land rover freelander.
aracı aldığımız kişi sertifikalı michelin ve euromaster bayii. (vedat balcı, universal oto lastik, çankaya ankara)
aracın üzerinde geçen kış takılmış cross climate'lar vardı, çok da az kullanılmıştı (onun da eşi kullanıyormuş aracı)
aracı satan abiyle ahbap olduk, kendisinden babamın ve ablamın arabasına kış gelince michelin alpin 5 aldım. freelander'daki lastikleri sordum, çok memnun kalacağımı, kendisinde de aynı lastiklerden olduğunu değiştirmeye gerek olmadığını ifade etti.
malum geçen çarşamba ankara'ya çok yoğun kar yağdı. gece hem arabayı hem de lastikleri test için çıktım.
araç dört çeker olduğu için rampaları bir şekilde çıktım, ama inişlerde araca hakim olmak çok zordu, kaymadan durmak imkansızdı. rampalarda da kaya kaya çıkabildim. 
frenleme çok kötüydü çekiş de dört çeker sayesinde eh işte denecek düzeydeydi. 
ertesi gün hanıma sen arabayı kullanma yollar kötü lastiklerden emin değilim dedim, hanımın arabayla ben işe gittim, çetin emeç bulvarında bile kaydı araç.
hemen vedat abi'yi (bahsettiğim michelin bayii) aradım, "kardeş bende de durum aynı gel değiştirelim, crossclimate bu kara dayanmıyor" dedi.
o akşam gittim, tigar (michelin alt ürünü) marka kış lastiği taktık, crossclimate'ları otele aldık. 
tigar'la yıldız'ın rampalarını beraber inip çıktık, yarı kar yarı buz yollarda ne çekişte ne duruşta hiç bir zorluk yaşamadık. 
bu da bendeki cc deneyimi.
mazdamda nokain wr d4 var çok memnunum, tigar'dan da çok memnun kaldım.

Eğer kışın durum böyleyse hiç gerek yok.Bu durumda dediğiniz gibi işe yaramayacaksa yaz kış ayrı lastik takmak daha mantıklı.Hatta ben bu kışı yazlıklarla geçiriyorum çünkü burada kar olayı çok yok 1-2 gün var yok.En azından kalan sürede sport lastiklerin (Michelin Pilot Sport) keyfini sürmek daha mantıklı gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, Jaquetonur :

Eğer kışın durum böyleyse hiç gerek yok.Bu durumda dediğiniz gibi işe yaramayacaksa yaz kış ayrı lastik takmak daha mantıklı.Hatta ben bu kışı yazlıklarla geçiriyorum çünkü burada kar olayı çok yok 1-2 gün var yok.En azından kalan sürede sport lastiklerin (Michelin Pilot Sport) keyfini sürmek daha mantıklı gibi.

michelin pilot sport'un tadını aldıktan sonra yaz şartlarında başka lastik zaten kullanamazsınız :) 

bizim hanım denizli'li kar çok yok ama havalar soğuk oluyor gördüğüm kadarıyla, benim tavsiyem uygun fiyatlı bir kış lastiği kullanmanız yönünde. gerçi jant 18'se uygun fiyat diye bir seçenek pek kalmıyor maalesef. tigar'ı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birkaç gündür burada da buzlanma var yollar ve araç don halinde benim araç hiç kaymadı yokuşu da diktir bandırmanın. Ama geçen sene 30 50 arası giderken kışlık lastikler abs devreye girmiş gibi aracımı kaydırıyordu. Fren pedalı ayağıma takır takır yapıyordu. Şimdi ani fren yapınca kayacak gibi oluyor bi saniye ama hemen kontrolü sağlıyor. Sizin lastiklerden iyidir demiyorum ancak 4 mevsim olarak diğer markalardan daha iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum. Bizim iş yerinde çoğu kişi kış lastiği dahi kullanmıyor. Bu şekilde şehir içi kışın dahi yaz lastiği kullanan kişiler için bence ideal. Ben deneyimli bir şoför de değilim. 2 yıldır araç kullanıyorum. Çok fazla çeşit lastik kullanma şansım olmadı. Bu sebeple de ancak eski lastiklerimle kıyaslama yapabilirim. Yazın sıkıntı yaşamadım. Yağmurlu havada da yaşamadım. Şimdi kar yağdı yine yaşamadım. Erzurumda filan olsam belki yaşarım ama dediğim gibi ben memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar daha önceden bahsettiğim gibi Michelin crossclimate 5-10cm kara kadar performans verir illa 4 mevsim istiyorsanız goodyear seasion4 yada benim kullandığım nokian waterproof.

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, murataslanix :

Arkadaşlar daha önceden bahsettiğim gibi Michelin crossclimate 5-10cm kara kadar performans verir illa 4 mevsim istiyorsanız goodyear seasion4 yada benim kullandığım nokian waterproof.

LG G2

Hocam Nokian yaz peformansı nasıldı(r)?

@agk arkadaşımızın CC için yazdıkları ilginç geldi.. İlk kez bu kadar olumsuz bir yorum gördüm forumlarda..İyice kafalar karıştı valla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian yazın kullandım gayet memnunum. Tabiki kaliteli bir yaz lastiği kadar olmasa da orta kalite yaz lastiği performansı var gören kış lastiği mi bu diyor bana göre %60kış %40yaz.. Michelin crossclimate ise %60yaz%40 kışlık

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben internet üzerinden baya bi araştırdım. Yazın mersin sıcağını da görecek, kışın Ankara soğuğu işte. Kafamdaki fikir önlere harbi kışlık-yazlık takıp arkalara 4 mevsim takmaktı, yıllık yaptığım km ye göre de 4 yılda bir bütün set yenilenecekti falan filan. Yazdıydım forumda bir yerlere de.

Yabancı testler, bissürü yorum vs. okudum. Çok ağır kışta zorlanıyor, tamam arkada zaten, karda yanlarız modundaydım :) Ama kullanıcı yorumlarında 10 000 km gibi kullanım sonrası lastikte diş kalsa da hamurunun köseleleştiğini ve tutmadığını söyleyenlere denkgeldim. Özellikle crossclimate 205-55-16 larda acayip bir üretim hatası da var, desende dikine uzun yarılmalar oluşmuş ve memleketteki forumlarda örnekleri de var baya. 

Ulan bi ufak kayıp tıklatsak zaten lastik masrafı kadar masraf çıkar, kaskoya girse kasko masrafı en az o kadar artar, o da olmadı değer kaybettirir en kötü can sıkar dedim ve 4 tane Continental WinterContact'ı yapıştırıp geçtim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...