Jump to content

Mazda3 10.000 km Bakımı

redrock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yaz olması münasebetiyle 2006 1. ay trafiğe çıkışlı aracımla malumunuz üzere 10.000 km yi doldurdum. Daha önce yaptıran arkadaşlardan hatırlayan varsa tabi :D  neler yapıldığına dair bilgi rica ediyorum. Bide en önemlisi nekadar tutmuştu? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• redrock

19

• Mücahit

11

• NeBiAnd

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

hiç okumadım ama eger kitapcıkta öle diyorsa ben bundan 10.000km ye 6 aydan önce ulasırsan servis zamanı gelmiştir, 10.000km ye gelmemişsende en gec 6 ay sonra servis zamanı gelmiştir gibi bi sonuc cıkartırım.. gel görki 1 yıldan fazla olmus biz daa 1.000km bakımıyla dolanıyoz ortalıklarda :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben eski arabamda bu konuya aynen riayet ediyordum ama kime sorduysam yağ şirketlerine yarar bu iş 1 sene veya 15.000 dediler.. 12.000 km oldu yağ değiştirdiğimden beri ve 3 ayım var, Merser'e sorunca gel değiştirelim diyorlar ama işin gerçeği içimden pek gelmiyor gitmek.1 senemin dolmasını bekliyeceğim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde konu hakkında tam bir malumatım yok ama,bundan önceki passatla sis farı nemlendiği için servise uğramıştım 4000 km de idi ve 15 ay olmuştu,bunun bakımıda geçmiş dediler buharlanma yapan sis farını önce bakımını yapıp sonra garantiden değiştiler.Yani oda 10 000 veya 1 yılmış garantinin devam etmesi için 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bukonuyu koşuyolu merser e sormuştum ben aracımla çok fazla km yapmıyorum değil 6 ay 1 senede bile gördüğünüz gibi 10.000 km dolduramıyorum ne yapmam lazım diye bunun üzerine 1 yılın sonunda yağın değişmesi lazım dediler başka yapılacak bişey yok sadece yağ değişimi yapıyolar bende eğer doğru hatırlıyosam 7000 küsür km de 10.000 bakımı olarak değilde 1 sene bakımı olarak sadece yağımı değiştirmişlerdi.

Bu arada hala 10.000 de ne değişiyo neler yapıyolar biri söylemedi :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hava fıltresı

motor yagı

otomatık sanzıman yagı kontrolu

sıleceklerın kontrolu gerekıorsa deısımı

lastık kontrolu ve balata temızleeme

cam suyu gıbı seyler deısıo

170 ıla 200 arası bı rakam cıkıo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hava fıltresı

motor yagı

otomatık sanzıman yagı kontrolu

sıleceklerın kontrolu gerekıorsa deısımı

lastık kontrolu ve balata temızleeme

cam suyu gıbı seyler deısıo

170 ıla 200 arası bı rakam cıkıo

teşekkürler tarık bişey yokmuş anlaşılan 200 se fiyatda iyi bu arada ben lastikleri çarpraz olarak ön arkada yaptırıcam adamlar içinden ne kıl adam diycekler biliyorum :D

bide benim yağım 7000 de değişti 10.000 de bidaha değişicekse işimiz var :D ama tarihde önemli heralde 6 ayı geçti benim yağ yine

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yagı deıstıkten sonra 7000 km yapmadıysan deıstırılmezz ama servıste sole yoksa 70 ytl yagı yazarlar faturana:)

e ozaman bu gidişle servis borçlu çıkıcak bana yağ değişmiycek silicek değişmiycek silicek suyu koymuycak sadece kaliper temizleyip hava filtresimi takıcak bu adamlar??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sileceklere boşuna serviste para vermeyin arkadaşlar, nereden baksanız 2 katı paraya mal oluyor serviste değişen silecekler..

abi servis garantiden değişiyo bi para verilmiyo eğer garantisi dolmuş araçlar için diyosan dediğin doğru olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...