Jump to content

2.El Otomobil Alırken En Çok Hangisine Dikkat Edersiniz?

Mazda_Ozan
 Paylaş

11 oy

1. 1. 2.El Otomobil Alırken En Çok Hangisine Dikkat Edersiniz?

• Kazasız Olmasına
      8
    • Garanti Süresine
      0
    • Kilometresine
      2
    • Kredi Seçeneklerine
      0
    • Satıcıya
      1

Tavsiye Edilen Mesajlar

İkinci el araç alırken hepimizin farklı öncelikleri var. Bakalım hangisi ağır basıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düşük kilometreli hasarsız olmasa da önemli darbe almamış olmamasına dikkat etmek gerekir bence.

Bu işin bilirkişisi olarak sence nelere dikkat etmeliyiz Necip?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kazası yoksa yada şasesi sağlamsa

bakımlı olup olmadığına bakarım ardından

direksiyonuna oturur inceler içime sinerse

direk test merkezine giderim

kabul seviyesindeyse alırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben satıcıyla 2 dakika konuşurum. Arabada da bi 5 dk otururum. Biyere de göstermem.

Aracimi da bu şekilde aldım.

Bazı şeyler kendini belli ediyor zaten.

Boyali olmasina bakmam.

Km ye de bakmam. Belirli bir kriter değil.

Bazı tipler 50bin de kapak actirir. Bazi beyefendiler rahat 500bin kullanır

Değişen far varsa ona biraz takılıyorum. Işık şiddeti farklı oluyor renk tutmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Satıcının Çakal olup olmadığına dikkat ederim.

Sonra Yürür alt takım boya gelir benim için.

Ayrıca araç sahibinin aracını ne kadar tanıdığı ne kadar iyi baktığı çok önemli.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence bir seçenek eksik

- güvenilir satıcıya :)

Bravo, pek fazla 2. el almadım ama bence ilk bakılacak şey bu, hatta arabayı bırakıp satıcıyla oturup bir kahve içip, biraz muhabbet etmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi genele yayalım o zaman [emoji1]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düşük kilometreli hasarsız olmasa da önemli darbe almamış olmamasına dikkat etmek gerekir bence.

Bu işin bilirkişisi olarak sence nelere dikkat etmeliyiz Necip?

Samimi konuşacağım aslında hepsinden var biraz . İlk temas tabiki satıcıyla oluyor, burada karşınızdaki kişinin güvenilir ve dürüst olması önemli sonraki ikinci temasta da bu kişinin aracının nasıl olduğuna şahit oluyorsunuz zaten. şasilerinden darbe almamışsa , hor kullanılmamış, düzenli olarak servis bakımlı ve masrafsız ise aracın içine binebiliriz. Zaten bu kriterlerde 300bin kmdeki bir aracı bile alsanız memnun kalma olasılığınız daha yüksek olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem araç hem de satıcıdan elde ettiğim ilk izlenim çok önemli.

Çok araç alıp satmadığım için sözümün kıymeti tartışılır ama bana dürüstçe araçtaki problemleri söyleyen, satılığa çıkardığı arabayı düzgün ve itinalı bir şekilde temizlemiş, görücüye çıkarmış bir kişi ile daha rahat anlaşabileceğimi düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kompedanı değilim ama kılım pimpiriğim.

İlk olarak satıcının üslubuna bakarım çakalmı değilmi piyasa adamı olmaması çok önemli sonra araca kendim bir bakarım kaporta mıncıklanmışmı düzgünmü diye.sonrasında bir binerim bakarım göğüs konsol döşemeler ne durumda kafaya yatıyorsa ustama giderim altına kaportasına motora şaselere vs baştan aşağı uzun uzun baktırırım oda iyiyse alırım.ondan ötürü çok uzun sürer araba seçmelerim almalarım aylar sürer bulup beğenmem :) ama ilk kriterim satıcının tavıtları ben tok adamım pazarlık etmem işine gelirse tribindeyse hiç zorlamam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...