alpcoskun

Mazda 323 Direksiyon sıkınıtısı

Selmalar arkadaslar ve ustalar benim sıkıntım sole mazda 323 94 sedan arabam var,arabamdan tıkırtılar gelmeye basladı bende rot ve benzeri seylerden supelendim bir kac gun sonra direksiyonum sola atmaya basladı cekme değil direk sola atıyo direksiyonu duz tutmaya calısmak zorunda kalıyorum ve tak tak sesler geliyo bunun üzerine bende hemen saniye gittim ve gosterdim rot balanscıya gidip baktırmam gerektiğini solediler goturdem rotlardan tutun da,kolllara kadar değişcek dediler bende aldım değiştirdim tekarar rot yapıldı fakat arıza gecmedi bu arada dip not olarak arac ilk calıstırdıgım bu sıkıntıyı yapmıyor 10 Km gittikden sonra felan baslıyor.Sonra tekrar sanayiye gittim Fren merkeziden olabilir diske yapısıyodur acma kapa yapmıyodur dedikler yağlandı balatalar değişti alıstırm yapıldı ama gene olmadıı sorun devam etti en son olarak direksiyondandır dediler direksiyouncuya gonderdiler korukler olmak üzere değişcek dediler komple yapıldı direksiyon 10 gun kadar sournsuz kulladım fakat bugun tekrar aynı sıkıntıyı yaptı arkadaslar sıkıntı baska bir yerdemi yoksa direksiyoncu işini tammı yapmadı kafam iyice karıstı defransıyelden diyenler bile oldu fikriniz nedir acıklıyıcı olsun diye video bile cektim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Difransiyele kabahat bulan arkadaşı tebrik ediyorum önden çekişli arabada diferansiyel arıza olma ihtimali yok böle direksiyon pompası degistimi havasi alindimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugun itibari ile  direksiyoncuya tekrar bıraktım valla komple bakıldıgını solemişti o kadar cok sıktıcanımı bir tak tuk sesler geliyo bide oysaki arabamdan cok memnum yakıtı olsun konfor olsun valla aklıma baska bir arıza sebebi gelmiyo wycll ustat sen videoyu izledin mi gordun mu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence direksiyondan kaynaklı gibi duruyor. rottan olsa her zaman yapar ve sabit çeker bu şekilde arada çekip bırakma yapmaz. difransiyelden olacağını hiç sanmıyorum. frenden desek onlara baktırmışsınız ama frendende olsa bu tepkiyi vereceğini sanmıyorum. bence siz iyi bir direksiyon ustası bulup tekrar baktırın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arabanın ısınınca bunu yaptıgını dusunuyorum 10 km gittikden sonra felan baslıyor otomatikman yağın ısınması ile ilgili bunda da buyuk ihtimal direksiyon hidrolik leriyle alakısı var diye mantık yurutuyorum bende

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracımı şimdi teslim aldım baktıklarını fakat direksiyon kutusu ile hiç bir sıkıntı olmadıgını solediler arkadaslar napıcam bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eski hidrolik direksiyonlarda bozuk yollarda biraz atma oluyor.. ama sizinki fazlaymış.  frenlerle alakası yok.diferansiyel ile de ilgili değil.. ön takımı zaten yaptırmışsınız bence direksiyon kutusundan. direksiyonda biraz boşluk var gibi geliyor.  yani atma yaptığı yere kadar çevirince tekerlekler dönmüyor sanki..

istanbulun neresindesiniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İzledim videoyu siz pompayi degistrdnizmi hava var büyük ihtimal Cunku direksiyonu dusuryor hava geldiginde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

pompa değişmedi,yanlız suda var tak tuk  sesler de geliyo sankı arabnın altında bir demir bişyere carpıyo gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önce havasını aldirin yine devam ederse pompa degiscek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İstanbul bahçelievlerdeyim

Alpcoşkun bahçelievlerdesin madem kocasinan sanayi sitesine gidiyorsun. Nuh oto yu soruyosun orda Serkan usta var. İstanbul Üniversitesinden yada Seat ibiza Önder gönderdi de ya ilgilenir yada çözüm bulacak kesin birine yönlendirir. Fazla dolanıp arabanı kurcalatma boşuna.Özelden benim cebide yazıyorum lazım olursa ararsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.