Cherkess

Katkılı LPG - Gazın Zararları

katkılı yakıt subaplar için iyi değil mi hocam ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu katkılı gazın ilk çıktığı zamanlarda aracımı LPG ye dönüştürmüştüm sanırım ve Emre'nin uyarısı ile kullanmayı bırakmıştım. Söylediği sebepler de birebir aynıydı. Merak ettiğim konu bu şirketler hiç mi AR-GE yapmadan sürdüler bu gazı piyasaya ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu katkılı gazın ilk çıktığı zamanlarda aracımı LPG ye dönüştürmüştüm sanırım ve Emre'nin uyarısı ile kullanmayı bırakmıştım. Söylediği sebepler de birebir aynıydı. Merak ettiğim konu bu şirketler hiç mi AR-GE yapmadan sürdüler bu gazı piyasaya ?

Abi yarardan çok zararı olan bu gazların kullanımı yasaklanmasına rağmen özellikle de koç grubu diye biliyorum Israrla satmaya devam ediyorlar. Demekki yedikleri cezalar caydırıcı değil. Zararlı olduğu ispatlandı zaten ama yine de adamlar ısrarcı.

Bizim millete katkılı gaz zararlı deyince Opet iyi diye inadına gidiyorlar yağlama zararlı dersen onu da Israrla taktırıyorlar. Sanki ticari kaygımız varmış gibi.

Yukarıdaki foto da ispatlardan sadece birisi.

katkılı yakıt subaplar için iyi değil mi hocam ?

Daha çok yol yaptırdığı iddiası var zararını kimse Görmüyor normalden de 50 kuruş fazlaya alıyorlar gaza basmaya korkuyorlar sonra daha çok yol yaptırdı oluyor.

Regülatörde böyle birşey varsa silindirlerin içini düşünemiyorum bile. En çok enjektör tıkanma ve bozulma muhabbeti de bu gazları kullanan arkadaşların başına geliyor. Dikkat etmek lazım. Subapların nesini korusun Oğuzhan bu gazdan komple arabayı korumak lazım bence.

Mehmet Özdemir ve oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben cok kullandım bu firmanin yakitini kapağı sokturcen en sonunda abi bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben cok kullandım bu firmanin yakitini kapağı sokturcen en sonunda abi bana

Sen normal gaza geç.

Ayrıca LPG deposuna kompresörle basılan sistem temizleyici katkılar var onlardan kullanabilirsin.

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özgür, dilersen ilk konuya orijinal konu linkini koyabilirsin. Kaynak göstermek konusunda hiç bir zaman sıkıntı çıkartmadık ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özgür, dilersen ilk konuya orijinal konu linkini koyabilirsin. Kaynak göstermek konusunda hiç bir zaman sıkıntı çıkartmadık ;)

Biliyorum abi. Sıkıntı yok burada da orijinal konu olsun istedim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende aygaz alıyorum lpg için her bakıma gittiğimde değişen parçalara baktığımızda usta gazı nerden alıyosan devam et filtreler çok temiz diyip duruyor filtrelerde kurum bırakmıyor regülatörde bırakıyor o zaman.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Karbüratörlü motoru olanlar için katkılı otogaz adeta bir ilaç, ben eski bir 323 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim. Lpg regulatöründen önceki elektrovalf içerisindeki küçük filtreyi her 20 bin km de değiştirin, katkılıyı basın geçin ne regulatör zarar görür ne de motor, aksine motorunuz daha sağlıklı olur.

Sıralı sistem (enjeksiyonlu) motoru olanlar da bir o kadar katkılıdan uzak dursun, hassas olan her parçayı tıkıyor.

Revolution, Mehmet Özdemir ve oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim bildiğim katkılı gazla shell ve opet/aygaz da var. Geçenlerde Milangaz dan alayım dedim. Ana bayii olduğu için fiyarları da diğerlerinden daha uygun şöyle shell te 2.30 TL iken orada 2.15 TL den aldım litresini. Milangazdaki çalışana sorduğumda biz katkı kullanmıyoruz dediler ne derece doğru bilmiyorum. Hangi firmaların katkı kullandığına dair bilgileriniz paylaşırsanız bizde onlardan uzak duralım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oo fena . Ben hep Opetten alıyorum. Tuvaletleri temiz ama ne yapayım

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 3-4yıldır milangazdan alıyorum sıkıntı görmedim hiç.

mimar2125 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Katkılı lpg satan markalar hangileridir bilen varmı

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.