glare

Ön Koltuk Kol Dayama Yeri

Bu konuda 31 ileti var

arkadaşlar;

arabam 2006 dyn - A/t..19.000 km.2 el aldım ve daha 2,5 ay oldu.dün ön konsol dayama yeri ( kaldı ki hi. kol falan da dayadığm yok :2funny: ) içinde Cd alırken üstünde çökmeler olduğunu farketim. :eek:

hemen hemen 6-7 yer ezik ve çökük olmuş.arabayı güneste falanda bırakmıyorum kolumu da dayamyorum.yakında 20,000 km bakıma gdeceğim.Bu parçanın GARANTİ ye girmesi ve değiştirlmesi gerekmezmi? sizce ne yapmalıyım ve servise ne demeliym? bu garantiye girmezse ne girer bilmem?? acaba servis bahane bulup değiştrmek istemeyebilr mi? bu durumda ne demeliyim?

yardmlarınız için şimdiden tşk.ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben böyle bir ezik nasıl oldu anlamadım.Ben 3 seneden beri dirseğimi koyuyorum ne bir aşınma ne bir çökme var. ;) Hatta bizim oğlan bazen öne geçerken kaç kez ayağı ile basmışlığı olmuştur. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de hiçbi ezik yok. Bence oraya ağır bi cisim filan koymuş arabanın eski sahibi... Eğer o tarz bi durumsa garantiye sokmazlar tabi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hatta bizim oğlan bazen öne geçerken kaç kez ayağı ile basmışlığı olmuştur. ;D

Birkaç kez bizimki için devede kulak kalıyor. Hatta bizimki orayı koltuk belledi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen benim kızda gezmelerde yavaş gittiğim zaman başka yere oturmaz,bana ilginç geldi çökme yapması  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar;

arabam 2006 dyn - A/t..19.000 km.2 el aldım ve daha 2,5 ay oldu.dün ön konsol dayama yeri ( kaldı ki hi. kol falan da dayadığm yok :2funny: ) içinde Cd alırken üstünde çökmeler olduğunu farketim. :eek:

hemen hemen 6-7 yer ezik ve çökük olmuş.arabayı güneste falanda bırakmıyorum kolumu da dayamyorum.yakında 20,000 km bakıma gdeceğim.Bu parçanın GARANTİ ye girmesi ve değiştirlmesi gerekmezmi? sizce ne yapmalıyım ve servise ne demeliym? bu garantiye girmezse ne girer bilmem?? acaba servis bahane bulup değiştrmek istemeyebilr mi? bu durumda ne demeliyim?

yardmlarınız için şimdiden tşk.ederim.

onu deısırler rahat ol mekanık olmadıkca servıs sıkıntı cıkarmaz BENCE

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fotograf su an koyamam iş yermdeyim ama elle dokununca belli oluyor..ağır bir cisim veya yaslanma sözkonusu değil aldıgmda çökme yoktu çünkü..bende kesnlikle ağır birşey vs.yapmadım. :-[fotografta belli olurmu bilmyrm yarın demycem ama ancak elinizi sürdüğünzde DÜZ olmadığı ve hafifi çukurlukların oluştuğu gayet açık belli oluyor :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

garantiye girse bile bunlar elde bulunmayacak parçalar e artık kaç ayda gelir yada gelirmi bilmem yenisi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fotograf su an koyamam iş yermdeyim ama elle dokununca belli oluyor..ağır bir cisim veya yaslanma sözkonusu değil aldıgmda çökme yoktu çünkü..bende kesnlikle ağır birşey vs.yapmadım. :-[fotografta belli olurmu bilmyrm yarın demycem ama ancak elinizi sürdüğünzde DÜZ olmadığı ve hafifi çukurlukların oluştuğu gayet açık belli oluyor :'(

Orası oldukça sert bir maddeden yapılma bildiğim kadarı ile sanırım bir şekilde deforme olmuştur.. Öyle ise zaten garantiden değişmesi gerekir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

servise bir açıp sormayı düşündüm ama bu sefer hazrlıklı olup garantiden değil deyip kıvırırlar dye de düşnyrm. :-[

ellernde neden olmsn ya? o kadar mı zor bu parça? mazdakayanlar arkadaş bilir aslnda acaba bu konuda fikir vermezmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

servise bir açıp sormayı düşündüm ama bu sefer hazrlıklı olup garantiden değil deyip kıvırırlar dye de düşnyrm. :-[

ellernde neden olmsn ya? o kadar mı zor bu parça? mazdakayanlar arkadaş bilir aslnda acaba bu konuda fikir vermezmi?

ellerinde neden olmaz? şöyle cevaplayayım ben aracı ilk aldıgımda kol dayamada bi leke vardı aracı temizleyen hayvan yaglı üstüyle girip temizlemiş ve boya tarzı bişey bulaşmış gittim deiştirin dedim tamam deiştirelim sorun deilde bu sık kullanılan deişen bi parca deil ne kadar zamanda gelir bilmem istek yapalım dediler.. gerci sonra tinerli bezle hallolmuştu olay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de hiçbi ezik yok.

Okan da bile yoksa baya dayanıklıymış demek ki  ;D  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hakikaten dedğin gibi yaptığı şeye bakılrsa hayvan iyi bir tabir..gel de çık işin içinden şimdi :-[

zaten 20,000 km bakım stresi sardı beni..kaça cıkcam hamgi servise gtmeliym karar veremedim gitti.arabayı verip görmeden şunu yaptık bunu yaptık olayına asla girmem..görmeden nerde bilcem parca değiştimi temizlik yapıldı mı vsvs..

hangi servislerde aracın başında durup izleyebiliyoruz acaba? bu konuda bilgi verebilrmsnz :krrsz:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

avrupa..aracın ilk sahibi 10,000 km maslak servisine yaptrmş.memnunum demşt ama bazı kişlerde orası diğerlerine göre daha pahalı demştş bana..herkes bişey söylyıor..izmit servisnden millet cok memnun ama servis içinde oraya gtmeye değermi bilmyrm? ama gercekten farklysa kuzumu götrürüm napym O0

aracımı servisteyken görmek isrtyrm..sadece faturayı görüp kazık yemeyi kimse istemez ki..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracı orda göryormyuz? b.evler de görebilrymuşuz ama ben anlamadım.tlf.la aradgım servislerin hepsi farklı konusyor.birisi bujiler değşmez dyo benm arabama diğeri mutlaka değişr platinum buji değil dyor.birisi polen değşr öbürü belki dyor..tüm  bunlara rağmen istenen fiyat aynı : 250 ytl :eek:

buyrun burdan yakın muamele farklı ama ücret AYNI....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bujiler platinyum değil ise çok yıprandı ise değişebilir.Buji zaten fazla tutmaz.Platinyumlar 100.000 km.gider.Polen bende 35.000 km.değişmişti.80 ytl.Yani 20.000 genelde yağ,yağ filtresi belki hava filtresi genel ayarlar ve kontroller olur.200-250 arası tutar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben yaklaşık 1 ay önce aracın 30000 bakımını yaptırmak için maslak mersere gittim halil usta ilgilendi bakımla ...

ayrıyetten xenon far ve ön panjur taktırdım... hepsinin işlemi yapılırken aracın başındaydım; sohbet ve çayların eşliğinde işim halloldu...

çok iyi ağırlandım hatta öğle yemeğine bile davet edildim beraber bir yemek bilem yedik...

yani şöyle söyliyeyim Maslak Merser de ağırlama karşılama çok ama çok iyi tekrardan Halil Usta ya ve Servis müdürü Cem beye teşekkür ediyorum... O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.