bbaygin

Mazda 323 Kısa Farlarda Farlar Açılmıyor

Arkadaşlar merhaba,

Forumda araştırmalarıma ve deneyimime rağmen bir türlü sorunu çözemedim. Aracımda kısa farları yaktığımda farlar yanıyor ancak farlar açılmıyorum düğmeye bastığımda yada uzunları yaktığımda aciliyor. Roleyi çıkarttım inceledim tinerle temizledim ancak sorun çözülmedi henüz. Abilerim kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu durumda far kolu çalışıyor, farlar çalışıyor, uzun devrede açıldığına göre rölede çalışıyor, tek alternatif far açtığınızda kapakların açılmasını sağlayan devrede bir sorun var kablo zarar görmüş veya soketlerde temazsızlık olabilir, bir oto elektrikçisine kopmle sistemi kontrol ettiriniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar cevap icin teşekkürler. Peki bu röle tamir edilemez duruma gelirse eğer Sıfır fiyatı nedir bilen var mi?

x07reis58x bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Baygın aynı sorum bende de var parkları açınca sol yanıyor sağ yanmıyor uzunu acıyorum sağ yanıyor sol kısık aynı motorun sol kısmında elektrik kabloları var. akşam üstü kaputu açıp farkarı denersen yeşil ışık yanıyor oradan bulup yuvasından cıkan kabloları iyi oturt derim. ben sorunumu çözemedim ama sende işe yarayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar farların kapaklarıın altında far soketleri var genellikle oradan temazsızlık oluyor ve nötr olmayınca far kısık ve sarı yanıyor sanırım hemen bir elektrikçiye gidip soketlere baktırın temizletin sorun çözülecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar benzın ve hız saatı calısmıyorum. Benzını fullesemde 200 km hız gıtsemde ıbreler yerınden oynamıyor ve aracın kılometresı oldugu yerde kaldı hıc ılerlemıyor cok acıl bu sorunu halletmem lazım cunku vızeden gecıcek arac. Bu sorunu yasayan varsa yardım edebılırsenız cok sevınırım

Düzeltme: Tamamı büyük harf iletiler silinir . Yazım ve imla kurallarına dikkat lütfen

http://www.mazdaclubtr.com/topic/17599-mazda-323-benzin-ve-h%C4%B1z-g%C3%B6stergesi-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fm%C4%B1yor/

Bu probleminiz ne oldu ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.