funnelweb

3.Nesil Mazda 3 Klima Çalışma Şekli

Herkese merhaba, 2014 model Mazda3'te benim de bir sorunum var.

Klimayı sadece ayaklara ayarladığımda dahi ön cama hava veriyor. Ayrıca ön cam ve ayaklar için olan tuş da var ondan bahsetmiyorum. Bu ikisi aynı şekilde çalışıyor.

Yüze ve ayaklara şeklinde ayarlayınca cama verilen hava kesiliyor. 

Servise götürdüğümde çözümünü bulamadılar. Ellerindeki araçlarda da aynı şekilde çalıştığını söylediler. 2014 Mazda'sı olanlar da kontrol edebilirler mi fırsatları olduğunda?

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Noyan, bu konuyu ayrı bir başlık altında irdelemek için yeni yeni bir konu altına taşıdım. Soruna gelince;

Bu çalışma şekli, senin aracından önceki kasa olan bizim araçlarda da bu şekilde. Ben de zamanında fark etmiştim. Hava sirkülasyonu açısından mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet, cevap için teşekkür ederim. Benzer bi soru olduğundan yeni bir başlık açmayayım demiştim. Teşekkürler tekrardan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı konu hakkında başka bir soruda ben sormak istiyordum uzun süredir . nasip bu güne imiş ...

ön cam buğu çözücüyü çalıştırdığımda klima direk olarak devreye giriyor. sonra iki defa AC düğmesine basarak önce eco moduna sonrada kapalı konuma getirip motorun ısısını ön cama verebiliyorum. henüz servise soramadım ama herkeste böyle mi acaba? direk olarak ön cam buğu çözücüyü açınca motor ısısını vermenin kısa yolu var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet, dediğiniz gibi hemen klimayı devreye sokar, bizim araçlarda da anlattığınız gibi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çoğu araçta öyledir.. Öyle de olmalı zaten.. Amaç klima kompresörünü çalıştırıp havadaki fazla nemi bir an önce alabilmek.. Ve bunu yaparken de olabildiğince sıcaklık farkını aza indirebilmek ve taze hava alabilmek için dışarıdan hava almak..

Mehmet Özdemir ve EMRbrc2144 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı konu hakkında başka bir soruda ben sormak istiyordum uzun süredir . nasip bu güne imiş ...

ön cam buğu çözücüyü çalıştırdığımda klima direk olarak devreye giriyor. sonra iki defa AC düğmesine basarak önce eco moduna sonrada kapalı konuma getirip motorun ısısını ön cama verebiliyorum. henüz servise soramadım ama herkeste böyle mi acaba? direk olarak ön cam buğu çözücüyü açınca motor ısısını vermenin kısa yolu var mı?

Benim de aynısı...

EMRbrc2144 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarı ile kliması otomatik olan araçların tümünde ön cam buğu çözücü çalıştırıldığında klima otomatik açılır. Ancak manuel klimalı araçlarda bu yoktur.

EMRbrc2144 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.