Jump to content

Mazda 323 Kapı Fitili ve Rüzgar Sesini Kesme ve İzolasyon

Kazasker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Slm arkadaşlar.
Nasılsınız?
öncelikle araçlarımızda malum rüzgar ve yol sesinden baya muzdaribiz. bu konuda özellikle yalıtım konusu üzerinde çok durulmakta. ama asıl gürültü kapı ve kapı aralıklarından gelmekte. 
malumunuz bazı mazdalarda sadece dış kapıda toz lastiği bulunmakta. benim araçta bunlardan birisi. iç tarafta lastik yok mu elbette var ama ne işe yaradığını kendisi bile bilmiyordur smiley.gif kapı içi lastikler sert ve etsiz tiplerden. bu da haliyle dış lastikten kaçan toz,ses ve suyu içeri alınmasına müsaade ediyor. benim amacım iç kapı lastiklerinin etlisini takmak ve ses ve su izolasyonu sağlamak. 

önce aracımızı tanıyalım.

post-9019-0-00279900-1427480017_thumb.jp

post-9019-0-68335700-1427480032_thumb.jp

post-9019-0-01955600-1427480040_thumb.jp

bu gün birkaç firmaya gittim. üretici ve toptan dağıtıcı firmalara. ürünlerini inceledim. içlerinden bir firma toptancısı hoş muhabbet ve sıcakkanlılıklarıyla beni cezbettiler. gayette hoş karşıladılar. önce benim aracı incelediler. mevcut fitilleri test ettiler ve kalitesine baktılar. ebatlarını ölçtüler.kapı kapanınca oluşan boşluğu ölçtüler. kapı kapanınca kasmasın diye et kalınlığını ölçtüler, baya profesyonelce yaklaştılar. hatta kendileri takıyorlar ürünü ama ben işin ameleliğini sevdiğimden elletmedim smiley.gif  ellerinde tüm markaların orjinal ve yan sanayi tüm ürünleri mevcut. hatta metre hesabı ile satılan bile var.

post-9019-0-05361800-1427480115_thumb.jp

post-9019-0-52722500-1427480149_thumb.jp

post-9019-0-70992000-1427480157_thumb.jp

post-9019-0-20701500-1427480168_thumb.jp

sesi ele almışken taban ve kapı içi izalosyona el attım. yine yerli üretim simself membran araştırdım ve aşağıdaki ürünü buldum. kalın ve keçeli üstelik kendinden yapışkanlı. 

malum kapılarımız baya hafif. kapatırken tiz bir ses çıkıyor. kalın membran biraz ağırlık verir kapıya. bunu denemek basit. mesela camlar tam inikken kapınızı kapatın. daha tok ve daha iyi kapandığını göreceksiniz. ama cam tam kapalı iken boşluk sesini daha belirgin duyacaksınız. 

piyasada satılan bituself gibi ürünler ince ve pahalı ve de küçük ebatta.. ben bu ürünü fabrikadan aldım ebatları 1m ye 10 m. kendinden yapışkanlı ve keçeli. 78 tl.

post-9019-0-91830700-1427480285_thumb.jp

post-9019-0-59389400-1427480294_thumb.jp

post-9019-0-90066100-1427480309_thumb.jp

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunları temin ettiğiniz yerlerin adres ve telefon bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca kapı fitillerini takmadan önce tavsiyem mutlaka içine akvaryum hortumu koyun. Silikon spreyle ya da sprey gres ile yağlayıp Gönderin içeri. Böylece lastiklerin basınçtan dolayı yassılaşmasının önüne geçersiniz ve kapınız daha tok kapanır.

Hele de Simself i nereden aldıysanız mutlaka tel nosunu paylaşırsanız sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selim bey gerçekten güzel bir işe kalkışmışsınız. Ben de pederin 626'sına el atmayı düşünüyorum. Bilhassa arka kapılardan üfürüyor rüzgarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

membran için:

iletişim: 05532466707 seda hanım.
kargo ile de yolluyorlar.

http://www.standartizolasyon.com/

İhracat Departmanı Adresi: 

İkitelli OSB, Keresteciler Sitesi, 4-B Blok, Balcıoğlu Plaza, 34306

Telefon : 444 88 78 ( Türkiye'nin her yerinden)
Faks : (0 212) 670 51 51
E-Mail : standart@standartinsulation.com

fitil için:

Güllas Otomotiv
yetkili Uğur bey...
İş 0 (212) 567 54 61 - Cep 0 (541) 417 04 23
E-Mail:   info@gullasotomotiv.com.tr
Adres:   Orta Mahalle Şen Sokak No:16/A
        Bayrampaşa / İstanbul - 34160

internet adresi :http://www.gullasotomotiv.com.tr/

fitil içine sadece serum hortumu tavsiye ediyor üretici. o da çok eskimişse. yoksa kapı kilitlerini bozarsınız diyor. bence gerek yok. ben yaptım pek fayda göremedim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• SafakOZKAN
      Yazan: SafakOZKAN
      Merhaba arkadaşlar. Aracım satılıktır ilan linkini tıklayarak görebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-323-1vv988-model-kazasiz-enjeksiyonlu-2017-ye-kadar-muayene-209816982/detay
    • tilki
      Yazan: tilki
      Arkadaşlar Yaz geldikçe yeni aldığım Mazdama bir şeyler yapma fikrindeyim.. Ama daha evvelinde özellikle Konyamızın bozuk yapılı yollarında beni rahatsız eden kapı döşemelerinden gelen seslerden başlamak istiyorum.... Kapılardaki cam otomatikleride çalışmıyor hemde onada bir bakıyım diyorum... Bu sesi besleme yaparak sünger vs... ile kim keser Oto Döşemeci'mi.. ? Yoksa ben sökebilir ve kendim yapabilirimiyim ? Tavsiye bekliyorum... Ayrıca hafta sonu Konya dışına çıktım yüksek hızda sürücü kapısından inanılmaz rüzgar sesi aldım, sanırsınız kapı açık böyle kapıyı uçurcak gibiydi... O normal mi yoksa kapım ayarsız mı ? Ama kapı dışardan tam örtük gibi ama... Tavisyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
    • tilki
      Yazan: tilki
      İyi günler, 92 Model Mazda 323 'ümün bagajı içerden açılabiliyor ama anahtar ile açılamıyor. Sanırım bozuk. Bugün ustama bıraktım... Sanırım değişecek. Düşüncem şu ; Bagaj kilidi değişince doğal olarak, ek olarak onun anahtarı olacak. Bende bulunan açma kapama sustalı anahtarın o anahtar eklenirmi sizce ? Yada bu kumandada boş bir tuş daha var ona basınca bagaj açılması ayarlanırmı ?
    • lpakir
      Yazan: lpakir
      Merhabalar aracım ihtiyaçtan acil satılıktır. özellikleri aşağıda yazıyorum ankarada ikamet etmekteyim.   Mazda 323 famila 1.8 1998 model klima, merkezi kilit, 4 cam otomatik, hidrolik direksiyon, elektronik aynalar vs. 253 bin km. sıralı sistem lpg (ruhsata işli) motor ve yürüyen aksam sorunsuz. çalışmayan hiç bir aksamı yok (kapı anahtar deliği lambasına kadar) boya yoktur orjinal boyasıyla durmaktadır. lastikler iyi durumda aküsü iyi durumda yaklaşık 1 sene oldu değişeli. yine 1 sene önce baskı balata değişti. 15.11.2014 tarihinde ; yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, bujiler, buji kabloları, antifiriz, cam suyu vs. kışlık bakımı yapıldı   eksikleri---- şöför koltuğu döşemesinde yıpranma var biraz (onun dışında döşeme temiz hiç bir sorun yok) aracımın muayenesi geçti alacak kişi vize yaptıracak sol arka çamurluk üstünde ezilme var biraz yaptıramadım ama boya istemez düzeltilecek sadece. vergi borcu ve trafik cezası var.  toplam muayene dahil borçları 420 tl tutuyor. şu an maddi durumum olmadığı için ödeyemeyiyorum.   aracıma bütün bunlar dahil 8.000 tl istiyorum pazarlık payı var   muayene olmaması kafanızı karıştırmasın muayeneden geçemeyecek bir durumu yok arabanın gayet diri ve sorunsuzdur aracım.   lütfen acil olduğu için ciddi alıcılar arasın. tel1 : 0532 155 08 94 tel2 : 0542 424 04 48
  • Yeni Oluştur...