Jump to content

2005 Model Mazda3 Yağ Arıza Lambası

alisami
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhaba. benim için büyük bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.2005 model mazda 3'üm var. 2012 haziranda 2.el satın aldım. 3 yıldır kullanıyorum. Arabamda lpg yok.Bu süre zarfında arabam 2 kez yağ lambası yaktı. ilkinde ankara herterde yağ pompası değişti.1300 lira para verdim ıvır zıvırla beraber. yaklaşık 15000 km sonra yine yağ lambası yandı. O duyguyu tahmin etmeniz için yaşamanız lazım. En sorunsuz araba diye 700 km uzaktan satın aldığım araba bana dert oldu. Bu defa bi tanıdığın arkadaşına gösterdim, yağ pompası ve triger zinciri değişecek dedi, güvendik değiştirdik. Bana sorsanız değişip değişmediğini bile bilmiyorum, çünkü anlamıyoruz. Arabanın çok kurumlanmış olduğunu,temizlediğini söyledi usta.1500 lira da ona verdim. Böyle bişey olması mümkün mü? Yani  82000 km de olan bir araba aynı arızayı bu kadar kısa aralıklarla verebilir mi? Siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? Aynı arızayı her an tekrar verecekmiş gibi kullanıyorum. Hiç mi şansımız yokmuş arabadan yana anlamadım. Bana bir arkadaş ya da bir usta akıl verirse çok memnun olurum. Yatak sarmasından korkuyorum.Bi daha aynı arızayı çıkarmıycanı bilsem binicem uzun süre. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Canınızı bu kadar sıkmayın bence. İşin ehli ellerde çözülmeyecek sorun yoktur. Bence 2 ci yağ lambası yandığında önce herter e gitseydiniz daha iyi olurdu. Çünkü parçayı arızalı diye ilk değiştirenler onlar ve benim bildiğim serviste yapılan tüm orijinal parça değişimleri garantili oluyor. Garantisi bitmiş dahi olsa onlar yaptıkları için 2 ci kez ayni parçanın değişimi konusunda yardımcı olabileceklerini düşünüyorum. Dolayısı ile ben yinede yetkili servis ile bir görüşün derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ lambası yanarken 300 km yola nasıl çıkarım hocam. İlk yağ lambası yandığında tasadüfen ankaradaydım. 100 metre sürmeye korkuyo insan. Telefonla aradım, kem küm yapıyolar. Servisi bilmiyomusunuz, her türlü üste çıkarlardı zaten. İşin o kısmını da geçtim, şimdi motor soğukken dün ilk çalıştırmada yaklaşık 1 dakika motordan bi ses geliyo. Bu ses ilk yağ lambası yanmadan önce gelen sese çok yakın bi ses. Bu beni çok endişelendiriyo. uzun yola çıkmaya korkacağm şimdi, arabaya binmek eziyet oldu artık bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karabük'te durum nedir bilmiyorum. İşin ehli usta var mıdır? Götürüp bir yere deneme yanılma yolunu seçip, tamir etmeye kalkarlarsa başınıza çok daha fazla masraflar açılır. Tavsiyem; bir çekiciyle anlaşıp, büyük şehirlerden birinde işinizi halletmeniz olacak. Geçmiş olsun.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese merhaba. benim için büyük bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.2005 model mazda 3'üm var. 2012 haziranda 2.el satın aldım. 3 yıldır kullanıyorum. Arabamda lpg yok.Bu süre zarfında arabam 2 kez yağ lambası yaktı. ilkinde ankara herterde yağ pompası değişti.1300 lira para verdim ıvır zıvırla beraber. yaklaşık 15000 km sonra yine yağ lambası yandı. O duyguyu tahmin etmeniz için yaşamanız lazım. En sorunsuz araba diye 700 km uzaktan satın aldığım araba bana dert oldu. Bu defa bi tanıdığın arkadaşına gösterdim, yağ pompası ve triger zinciri değişecek dedi, güvendik değiştirdik. Bana sorsanız değişip değişmediğini bile bilmiyorum, çünkü anlamıyoruz. Arabanın çok kurumlanmış olduğunu,temizlediğini söyledi usta.1500 lira da ona verdim. Böyle bişey olması mümkün mü? Yani  82000 km de olan bir araba aynı arızayı bu kadar kısa aralıklarla verebilir mi? Siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? Aynı arızayı her an tekrar verecekmiş gibi kullanıyorum. Hiç mi şansımız yokmuş arabadan yana anlamadım. Bana bir arkadaş ya da bir usta akıl verirse çok memnun olurum. Yatak sarmasından korkuyorum.Bi daha aynı arızayı çıkarmıycanı bilsem binicem uzun süre. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

dostum öncelikle geçmiş olsun çok talihsiz birşey yaşamıssın.aynı arac bndede var ilk defa senden duyuyorum yağ lambası ile ilgili problem.merak ettiğim konu yağ lambası yandığı zaman motor yağını kontrol ediyorsunuz eksik çıkıyor mu?yoksa acaba müşür bozukta o mu saçma sapan yanıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağda eksiklik ya da kalitesizlik söz konusu değildi.gaza basınca sönüyodu hatta ikincisinde. sadece müşirde sorun olsa motordan farklı bi ses gelmezdi.arabayı ilk çalışltırınca değişik bi ses geliyodu motordan. bizden önce kullananlar nasıl kullandıysa arabayı artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi yağda eksik yoksa kaçak flnda yoksa sade huzur kacıran lamba olabilir.bana bu kıs oldu havalar yağmurlu gittiği dönemde arıza lambası yandı maf sensörü kirlenmiş.tabi bn yakıt mı su mu bu mu baya dert ettim arıza kodu aldım.netten arastırdım bu forumada verdim  forumdan biri maf sensörü temizlet geçer dedi int.arastırmamdada aynı sonucu elde ettim.maf sensörü temizlettim bitti bidaha yanmadı.motordan gelen ses nedir bilmiyorumda.hiç makinaya bağladınız mı elektronık bi arıza olmasın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk yandığında herterde bağladılar, kodu aldılar, yağlamada problem yazıyodu. kendim gördüm. 2.sinde zaten çaresizdim,servise götürme şansım yoktu. milletin 250000 de değiştidriği triger zinciri de değişti ikincisinde. yağlamadaki problemin zincire etkisi nedir onu da bilmiyorum. arabadan keyif alamıyorum artık. arızasnı tam tespit edip yaptırıp satıcam bu gidişle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...