jacob

Lantis 96 Gaz Yememe Problemi

kıymetli arkadaşlar 96 model lantisim var.arabam LPG de  giderken bazen gaz yemiyor basıyorum  gaza sanki arabayı birşey tutuyormuş gibi oluyor.hızı düşüyor .Benzine alıyorum sıkıntı olmuyor.Lpg ye tekrar gecincede problem kalmıyor.Bu arada bir oluyor ama gercekten can sıkıcı.Böyle bir problem yaşayan varmıdır.İkinci problemde  aracıma ayda bir kez 1-1.5 litre arası yag koymak zorunda kalıyorum.yag da kaçırmıyor.Normalmidir bu.Paylaşımlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

daha önce kullandığım seat toledo marka aracımda benzer sorunlar yaşamıştım..yağ yakması normal tüm tüplü araçlarda ben bunu gözlemledim ancak biraz fazla yakıyo gibi sanki..gaz yememe olayına gelirsek aynı şikayetlerle başvurduğum da öncelikle hava filtresinin başlangıc kısmında bir cikle veya sensör benzeri birşey var onun temizliği yapıldı..hafif gerileme olsa da daha sonra lpg ayarı yapan bir ustanın lpg ayarında ne yaptığını bilmediğim bir ayar yapmasıyla bi daha bu sorunu yaşamadım..sonuç olarak öncelikle hava filtresi boğaz kelebeği bakımı daha sonrasın ustasında lpg ayarı yapılması sorunu çözebilir..geçmiş olsun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPG ecu su benzin enjeksiyon sürelerini (ms) taklid ederek çalışır bu yüzden benzine aldığınızda aldığı verileri tekrar kaydedip kullanıyor ve düzeliyor olabilir,garip olansa bu verilerin sizin aracınızda kaybolması,lpg ayarı yapan (yaptığını sanan değil yapan!!) bir usta bulup kalibrasyon yaptırmanız sorununuzu çözer ,yağ yakma olayına gelince ayda kaç km yapıyorsunuz bilemiyorum ama yağ oranınız biraz fazla eksozdan motoru sıkıştırınca mavi duman görüyorsanız ki görmemeniz mümkün değil bu şartlarda üst kapak açılıp bakılması lazım segman veya subap gaydlarından silindire yağ geliyor, kesin birşey sökülmeden söylenemez  600 tl de çıkabilir 3500 tl de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ediyorum paylaşım yapan arkadaşlarıma.Verdiğiniz bilgileri ustaylada paylaşıcam .Kısa zamanda ustaya gösteremem ama hallettiğim zaman sizlerlede paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ayda 1 ,1.5 ltr yağ yakma durumundan bahsetmişsiniz, peki ayda kaç km yapıyorsunuz ??? , bakınız normalde bir yağ değişim zamanı ve kmsi içinde , yani 10.000 km de,  en fazla 200,300 ml yağ eksiltmesi normal olabilir, onun dışında fazlası varsa  vede bir yerlerden yağ sızdırmı yoksa malesef aracınız yağı yakıyordur , buda demektir ki motor bakım istiyor.

Lpg konusunda arkadaşlar gerekeni yazmış zaten.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lpg li araçta yağ yakma bir nebze tolere edilebilir.öyle ayda 1-1.5lt çok çok çok çoooooooook fazla bir rakam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ediyorum .Ayda kaç km yaptığımı soran arkadaşlar var  800-1000 km arası ayda aracımı kullanıyorum.Haziran gibi iyi bir bakım yaptıracam artık..iyide bir usta bulursam inş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1000 km de 1ltr yağ yakan arabanın motorunun malesef bakım zamanı gelmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.