cafer3457

Mazda 6 (2003-2007)

Merhaba arkadaşlar.

2003-2007 arası olan model mazda 6 almayı düşünüyorum.

Kafamı kafamı karıştıran bir kaç konu var,

Bilgisi olan ve bu model mazda 6 aracı olan arkadaşlardan bilgi almak isterim.

Konular şunlardır;

Full + Full olan versiyon ile en sade olan versiyonun arasındaki farklar nelerdir,

Yani donanım olsun, airbag, fren, güvenlik gibi özelliklerinde farklılıklar var mıdır.

İkincisi otomatik vites ile düz vites arasında ne kadar yakıt farkı vardır, genel olarak km de ne kadar yakıt yakar aşağı-yukarı bu araçlar

Şimdiden teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En full ile en boş arasında

Elektrikli Deri koltuk, koltuk ısıtma. Sunroof var.

Başka bir fark türkiyede yok.

(2006-2007) mmakyajli olanlarda elektrikli koltuk varsa, koltuk ayar hafızası var.

Bu araçların koltuk derileri hakiki deri olduğu için, yipranmamiş araç bulmak çok zor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ölçüleri itibariyle keyifle sportif kullanılacak araçlar...Bulsaydım alacaktım bende...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer otomatik vitesli mazda 6 düşünüyorsanız 2006-2007 modelini almanızı tavsiye ederim.yeni tip 5 ileri otomatik vitesi vardır ve motoru yeni tipdir 147 beygir olandan..ikinci el araç alırken bence kaportası motoru şanzımanı oldukça temiz olması daha önemlidir aracın full aksesuar olmasından..zaten mazda 6 nın deri koltuklu model ile kumaş koltuklu arasında en önemlisi güvenlik konusunda aksesuar olarak fark yoktur..her ikisindede viraj denge sistemi dsc standarttır en öenmlisi..dijital klima da standarttır..otomatik vitesli tahminen ortalam 10.5 litre yakar..düz vitesli 9.5 litre 100 kiliometrede ortalama yakıtdır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu model 2006-2007 model makyajlı kasayı almanı öneririm. 2006-2007 modeller 6 ileri manuel veya 5 ileri yarı otomatik şanzımanlıdır. 147 beygir çift egsoz çıkışı gibi farkları vardır. Güvenlik olarak çok fazla bir fark yok die biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

Yüksek model fiyatlarına bakmam gerekiyor ilk önce :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.