Jump to content

Siyah Silikonu En İyi Sökme Yolları

hasansener
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün aracıma m3 spoiler çıta uygulaması yapıldı ancak yapan arkadaş siyah silikon kullanarak yamuk bir şekilde yapıştırmış ve bu benim hoşuma gitmedi söküp yenisini kendim takmayı düşünüyorum ama siyah silikonu aracın kaportasından boyaya zarar vermeden nasıl çıkarta biliriz ?? Yapı marketlerde satılan silikon sökücüler boyaya zarar verir mi  yardımcı olursanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silikonla yapıştırılan parçayı araya maket bıçağı ya da jilet sokarak dikkatlice çıkartın ondan sonra kalan silikon artıklarını parmaklarınızı kullanarak çıkartabilirsiniz, ne kadar zarar vereceğiniz sizin maharetinize kalmış... :) 

Sizin durumunuzda aynı parça hafif kayarak aynı yere tekrar yapışacağından fazla bir temizlik gerekeceğini sanmıyorum, kimyasallardan uzak durun, aman ha.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız bir şey söylemeyi unutmuşum "Dün yapıştı" demişsiniz, benim dediklerimi yapmadan bir 48 saat beklemeniz gerekir, ancak o zaman silikon tam olarak kurur ve kalıp gibi olur, kolay çıkar, yine de yumuşak yerleri kalmış ve etrafa ya da ellerinize bulaşıyorsa, sabunlu su ile temizleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :) sabah baktığımda hala kurumayan yerleri vardı dediğiniz gibi en iyisi kurumasını beklemek olacak birde tekrar yapıştıracağım içim 3M çift taraflı bant mı yoksa siyah silikon mu kullanmamı tavsiye edersiniz verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çift taraflı bant güneş altında ve hava koşullarında çok çabuk deforme olur, silikon iyidir ama yapmasını bilen biri gerekir, tercihen bir akvaryumcu ya da iyi bir tuning ustası.... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sefer uygulamayı kendim yapacağım abi dün ustasına bıraktık durduk yere  keyfimiz kaçtı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...