Jump to content

2005-2007 arası Mazda 3 almak istiyorum ?

ferdi2348

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bilgilerinizden faydalanmak istiyorum sitede herkes mazdacı. Ben pek arababadan anlamam ama mazda 3 ün bahsettiğim kasası çok hoşuma gitti. Sedan düşünüyorum temizleri kac bin liradır ? Yani bana masrafsız araba lazım. Az yaksın, vergisi az olsun ve beni usta masraflarıyla uğraştırmasın ve tipide güzel olsun. Kaç bine gelir bana ? Birde alırken nelere dikkat etmem gerek ? otomatik mi almalıyım ? düz vites mi ? Bide lpg ye dikkat et diyolar bu konuda napmam gerek ? Sorularıma cevap verebilecek mazda hakkında bilgi sahibi abilerimi kardeşlerimi konuma davet ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasası nedir pek bakmıyorum artık ama muadillerinden daha hesaplıdır, daha yakışıklı, daha donanımlıdır. Yakıtı az yakmaz, eş değerleri ne yakıyorsa aşağı yukarı bahsettiğin model de onu yakar. Biraz zor ama bulabilirsen lpg takılmamışını bul, iyi bir ustaya kendin taktır. Otomatik veya manuel tamamen sana kalmış bir tercih. İkisinde de rutin bakımları hariç usta yüzü görmezsin pek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasası nedir pek bakmıyorum artık ama muadillerinden daha hesaplıdır, daha yakışıklı, daha donanımlıdır. Yakıtı az yakmaz, eş değerleri ne yakıyorsa aşağı yukarı bahsettiğin model de onu yakar. Biraz zor ama bulabilirsen lpg takılmamışını bul, iyi bir ustaya kendin taktır. Otomatik veya manuel tamamen sana kalmış bir tercih. İkisinde de rutin bakımları hariç usta yüzü görmezsin pek.

Bahsettiğim araç km de kaç kuruş yakıyor usta yani lpg ve benzinde ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatiği şehir içi kullanıma bağlı olarak benzinde 8.5 - 10 litre arasında değişir. Manueli daha az yakar.

8.5-10 lt benzin kaç km yapar peki hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ferdi 25000 ila 30000TL arasında istediğin mazdayı bulursun.

benim araba benzinde de lpgde de 10 litre yakıyor. tabi şehir dışında 7 litreye kadar düşürdüm.

ama serseri gibi kullanırsan iş başka :P

otomatik, lpgli bile olsa manuele göre biraz daha fazla yakar diye düşünüyorum.

ama emin değilim, enfaz 12litre olur belki. gerçi onun keyfine değer.

lpg landirenzo marka, 2 senedir takılı sadece bir kere filtre değiştirdim ve değişim esnasında otomatik ayar yaptılar

onun dışında bi şey yok.

vergisine yılına göre internetten vergi hesaplama ile bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ferdi 25000 ila 30000TL arasında istediğin mazdayı bulursun.

benim araba benzinde de lpgde de 10 litre yakıyor. tabi şehir dışında 7 litreye kadar düşürdüm.

ama serseri gibi kullanırsan iş başka :P

otomatik, lpgli bile olsa manuele göre biraz daha fazla yakar diye düşünüyorum.

ama emin değilim, enfaz 12litre olur belki. gerçi onun keyfine değer.

lpg landirenzo marka, 2 senedir takılı sadece bir kere filtre değiştirdim ve değişim esnasında otomatik ayar yaptılar

onun dışında bi şey yok.

vergisine yılına göre internetten vergi hesaplama ile bulabilirsin.

usta 10 lt çok fazla ya. 100 km de 43.9 lira yakıyor yani harbiden çok fazla yakıyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama şehiriçinde benzinli bütün arabalar için neredeyse en ideal değer 10lt

lpg burda 2TL, lpg ile kullanırsan 20Kr. e bu da neredeyse dizel fiyatıyla aynı.

benzinde sakın müthiş bi beklentiye kapılma : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama şehiriçinde benzinli bütün arabalar için neredeyse en ideal değer 10lt

lpg burda 2TL, lpg ile kullanırsan 20Kr. e bu da neredeyse dizel fiyatıyla aynı.

benzinde sakın müthiş bi beklentiye kapılma : )

:) usta peki 1 sene binsem araca satarken sıkıntı yaşar mıyım. Cahil halkımız mazdanın konforunu bilmedikleri için bu fiyatlara hep megane alıyorlar. Satarken fiyat düşürmem gerekir mi ve zor mu satarım sence 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satmak şans işi.

ne arabalar satılıyo, mazda mı satılmayacak.

ama satma niyetiyle araba almaya karşıyım ben.

ki zaten bir sene içinde satmak istersen bunun tek sebebi model yükseltmek olabilir : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satmak şans işi.

ne arabalar satılıyo, mazda mı satılmayacak.

ama satma niyetiyle araba almaya karşıyım ben.

ki zaten bir sene içinde satmak istersen bunun tek sebebi model yükseltmek olabilir : )

Usta özele gelsene bi araba buldum az kaynatak :): )

Edit : Bu arada satma sebebim başka hocam :) düğünümüz var nakide sıkışabiliriz sıkışmayadabiliriz o yüzden :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kafanızdaki araç tam olarak mazda 3 değil sanırım. aracımda hepsi olsun az yaksın çok kaçsın ikinci eli iyi olsun ve şekli şemali yerinde olsun diyorsunuz galiba. yakıt haricinde bu özelliklerin hepsi mevcut. yakıt kişiye göre değişen bi durum olduğunu hatırlatayım.

25-35 bin lira arasında istediğiniz aracı bulabilirsiniz sanırım. aracı alırken mümkün olduğunca yetkili serviste baktırın. şu araba şu fiyat eder diyebiliriz ama herkesin arabası değerli olduğu için o fiyat fazla/az demek yanlış olur.

araç almak için acele etmeyin. istediğiniz gibi bir aracı hemen bulamayabilirsiniz. satarken düz mantıkla 30 a aldım 3 masraf ettim deyip 35 yazmak aracın elinizde kalmasına neden olur.

naçizane bir tavsiye düğün zamanı arabayı satmak sizi zorlar çünkü düğün zamanı maddi olarak rahatlarsınız ama eliniz ayağınız oluyor araba. ben 3000 nüfuslu yerde ve yakınlarımda 5 tane araba varken kendi arabam olmasa ne yapardım bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) usta peki 1 sene binsem araca satarken sıkıntı yaşar mıyım. Cahil halkımız mazdanın konforunu bilmedikleri için bu fiyatlara hep megane alıyorlar. Satarken fiyat düşürmem gerekir mi ve zor mu satarım sence 

dostum ben aracımı arkadasımdan aldım 3 sene o kullandı araba almaya kalktıgım zaman satmıyordu yalvar yakar baska araba almayım diye zorla elinden aldım diyebilirim)))fiyatı örnek olsun diye veriyorum iyi yada kötü bir fiyat olabilir ama arac fulldonanım manuel 117binde lpg 98binde takıldı baskı balata 105binde değişti 114binde 4adet sıfır dunlop teker aldı.sağ ön far ön çamurluk değişik arka tamponda ufak tefek ezik var boya istiyor.arac bu halde 28bine aldım gecen sene eylül ayında.kıyaslama yapman açısından yardımcı olabilir

ek olarak sunu söleyim bundan önce citroen xsara vardı 2000 model.üretimi bile olmayan aracı 3günde sattım.ben suna inanıyorum araba temiz olsun satılır.ne olursa olsun satılır.her topalın kör bir alıcısı vardır misali.80milyon yasıyor bu ülkede herkez ahmet değil herkez mehmet değil abi kardeş bile ne kadar farklıyken herkezın aynı arabaya yönelmesini düşünmek hata olur.abimde clio var 2005 model 190binde dizel  17ye satamadı.kasım ayında ilana koydu 15gün bekledı satsa onada mazda 3 alacaktık.burdan pay biç 2.el olayından kokrma 2 sene binersin 2gün geç satarsın ama temiz araba al bnce satarsın.hayırlısı olsun diyelim şimdiden

bu arada aldıgım arac 2006 model onu yazmayı unutmusum galiba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kafanızdaki araç tam olarak mazda 3 değil sanırım. aracımda hepsi olsun az yaksın çok kaçsın ikinci eli iyi olsun ve şekli şemali yerinde olsun diyorsunuz galiba. yakıt haricinde bu özelliklerin hepsi mevcut. yakıt kişiye göre değişen bi durum olduğunu hatırlatayım.

25-35 bin lira arasında istediğiniz aracı bulabilirsiniz sanırım. aracı alırken mümkün olduğunca yetkili serviste baktırın. şu araba şu fiyat eder diyebiliriz ama herkesin arabası değerli olduğu için o fiyat fazla/az demek yanlış olur.

araç almak için acele etmeyin. istediğiniz gibi bir aracı hemen bulamayabilirsiniz. satarken düz mantıkla 30 a aldım 3 masraf ettim deyip 35 yazmak aracın elinizde kalmasına neden olur.

naçizane bir tavsiye düğün zamanı arabayı satmak sizi zorlar çünkü düğün zamanı maddi olarak rahatlarsınız ama eliniz ayağınız oluyor araba. ben 3000 nüfuslu yerde ve yakınlarımda 5 tane araba varken kendi arabam olmasa ne yapardım bilmiyorum.

Usta kafamdaki arac mazda fakat cok yakmamasida benim icin onemli :)

dostum ben aracımı arkadasımdan aldım 3 sene o kullandı araba almaya kalktıgım zaman satmıyordu yalvar yakar baska araba almayım diye zorla elinden aldım diyebilirim)))fiyatı örnek olsun diye veriyorum iyi yada kötü bir fiyat olabilir ama arac fulldonanım manuel 117binde lpg 98binde takıldı baskı balata 105binde değişti 114binde 4adet sıfır dunlop teker aldı.sağ ön far ön çamurluk değişik arka tamponda ufak tefek ezik var boya istiyor.arac bu halde 28bine aldım gecen sene eylül ayında.kıyaslama yapman açısından yardımcı olabilir

ek olarak sunu söleyim bundan önce citroen xsara vardı 2000 model.üretimi bile olmayan aracı 3günde sattım.ben suna inanıyorum araba temiz olsun satılır.ne olursa olsun satılır.her topalın kör bir alıcısı vardır misali.80milyon yasıyor bu ülkede herkez ahmet değil herkez mehmet değil abi kardeş bile ne kadar farklıyken herkezın aynı arabaya yönelmesini düşünmek hata olur.abimde clio var 2005 model 190binde dizel 17ye satamadı.kasım ayında ilana koydu 15gün bekledı satsa onada mazda 3 alacaktık.burdan pay biç 2.el olayından kokrma 2 sene binersin 2gün geç satarsın ama temiz araba al bnce satarsın.hayırlısı olsun diyelim şimdiden

bu arada aldıgım arac 2006 model onu yazmayı unutmusum galiba

Anladim hocam beni baya aydinlattin tesekkur ederim varol

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle almak istediğiniz araç makyajlı kasa mı olacak yoksa makyajsız kasa mı ? 2007 ve sonrasında çıkan mazda3 makyajlanarak piyasaya sürüldü fiyatları biraz daha yukarıdadır. Otomatik 4 ileri olduğu için hantal ve manual kasaya göre ve fazla yakmaktadır. Lpg olan mazda3 sıkıntı çıkara bilir benim tercihim bilen ustaya göstermeden almamanız. Donanım olarak rakipleri ile kıyaslarsanız zaten dolu araç o yıl arasında satılan diğer marka araçlara bakarsanız artılarının olduğunu göre bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle almak istediğiniz araç makyajlı kasa mı olacak yoksa makyajsız kasa mı ? 2007 ve sonrasında çıkan mazda3 makyajlanarak piyasaya sürüldü fiyatları biraz daha yukarıdadır. Otomatik 4 ileri olduğu için hantal ve manual kasaya göre ve fazla yakmaktadır. Lpg olan mazda3 sıkıntı çıkara bilir benim tercihim bilen ustaya göstermeden almamanız. Donanım olarak rakipleri ile kıyaslarsanız zaten dolu araç o yıl arasında satılan diğer marka araçlara bakarsanız artılarının olduğunu göre bilirsiniz.

Hocam 2006-2007 alacağım 26 ya bulursun temiz diyolar ama bakiyorum bende

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen hafta 2004 modelini aldım otomatik ve dynamic modeli lpg de 0.26 kuruş yaktı şehir içinde, uzun yola çıkma fırsatım olmadı daha.Ikinci el de sıkıntı olmaz bence çünkü 93 model 323 mü 3 günde 99 model 323 mü 1 hafta içinde istediğim fiyata sattim yani satılmaz diye korkma en kötü aldığın fiyata satarsin.Modeline ve yaşına göre sınıfının en dolu aracı diyebilirim.Birde mazda 3 le gözler hep üzerinde olacak:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bilgilerinizden faydalanmak istiyorum sitede herkes mazdacı. Ben pek arababadan anlamam ama mazda 3 ün bahsettiğim kasası çok hoşuma gitti. Sedan düşünüyorum temizleri kac bin liradır ? Yani bana masrafsız araba lazım. Az yaksın, vergisi az olsun ve beni usta masraflarıyla uğraştırmasın ve tipide güzel olsun. Kaç bine gelir bana ? Birde alırken nelere dikkat etmem gerek ? otomatik mi almalıyım ? düz vites mi ? Bide lpg ye dikkat et diyolar bu konuda napmam gerek ? Sorularıma cevap verebilecek mazda hakkında bilgi sahibi abilerimi kardeşlerimi konuma davet ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

2007 model makyajlı kasa mazda 3 almanızı tavsiye ederim.benim tercihim otomatik vitesten yanadır.30 bin tl ye bulabilirsiniz .100 km de ortalama şehir içi dışı 9.5 litre yakar otomatiği....düz viteslisi biraz daha az yakar.makyajlı kasa 2007 nisan ve üstünde üretilen modeldir az buluur ama bulursunuz yine 2007 modelini.olmadı 2008 ya da 2009 modeline bakabilirsiniz.fiyat 33 bin tl ye çıkabilir o zaman...mazda sorun çıkarmaz hele ki temiz motor ve şanzımanlı olan size uzun yıllar gider...dünyanın en az  masraf çıkaran en sağlam uzun ömürlü markasadır...ben şahsen deneyimlerimden bilirim 17 yıldır bütün mazda araçlarını kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az yakması muhakkak önemli çok aşırı bir durum olmadıkça ayda 50 lira falan fark eder. ben vw kullanıcısıyım performans yakıt konfor konusunda rahatım ama sanayi konusunda sıkıntılıyım. parçası çok bulunuyor yani her zaman ihtiyaç. aracımı zorlayınca 11-12 litre lpg tüketimim oluyor. az basarsan az yakar. O0  

ben aracımı alırken 323 vardı 93/94 model 6000 TL civarında alırdım. araya giren büyüklerim vw daha iyi dediler birazda yaş itibariyle güncel kasa olsun diye şimdiki aracımı aldım. iki yılda 3000 lira masrafım olmuştur. 323 ise tanıdıktaydı hala yağ değişimi dışında sanayi yolu görmüyor. şimdi mazda ayda 50 lira fazla yaksa ne olur.

ikinci el kaygısını şimdilik düşünmeyin büyük şehirde rahat satarsınız. yeter ki aracınız temiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...