fatihz

Mazda 3 otomatik vites nasıl

Merhabalar, ben yakın zamanda bir 2005-2006 model civarı mazda 3 otomatik vites almayı planlıyorum, bu kasaların otomatik vitesi nasıldır? birde malum araç ikinci el olunca kilometresi yüksek oluyor, mesela 150-200 bin civarı kilometre yapmış araçlar piyasada çok var, bu kilometrelede alınacak otomatik vites araçlar yakın zamanda komple bakım ister mi? bu araçları alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçen hafta ben aldım otomatik vites 176000 kmde vites geçişleri mükemmel hissetmiyorum desek yeri var herhangi bir sıkıntısı yok rampada geri kaçırmada yapmıyor. İlerleyen günlerde kafam rahat olsun diye şanzıman yağını değiştirecem bence al pişman olmazsın. ..

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

50 - 70 bin kilometre arası şanzıman yağı değişmişse sıkıntı olmaz. İyi bir ekspertiz sizin de içinizi rahatlatır.

emreozkaya bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tip araçlarda aranacak en önemli kıstas, "bence" işi bilen kullanıcıdan almak. Mümkün olduğunca geçmişini bilmek gerekir.

AT kullanmayı bilmeyen birinin elinden çıkan 30bindeki bir şanzıman ile işi bilenin elinden çıkan 150bin Km.lik şanzıman çok farklıdır emin ol.

Çalıştığım iş yerinde kadrosu "şoför" olan bir arkadaşımızın, bayır aşağı az yaksın diye vitesi "N"ye attığını gördüm. Şimdi her gördüğüme ondan araba alınmaması gerektiğini söylüyorum.

Çünkü birinin başını yakacaktır yakında.

enigma34 ve Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben alalı yaklaşık bir ay oldu,vites geçişleri mükemmel,hissettirmiyor.diger kullandıgım otomatik araçlardan farkını hissettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

10 numara. geçişleri sadece 2ye geçerken çok az hissediyorsun. diğer vites değişimlerinde hiç değişim hissedilmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne alırsan al bakımlı olsun, bakımlı bi mazda 3 ten mutlaka memnun kalırsın. vites 4 ileri, 3 ten 5 atmak gibi bir şey. agresif kullananlar için tatminkar değildir. 1,5 senedir kullanıyorum, bazen keşke şunu 5 veya 6 vites yapsalarmış diyorum, o da sürekli 70-80 ile gitmem gereken yollar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.