qartal84

1. Nesil Mazda 3 Farlar Yanmıyor ve Elektrik Çarpıyor

Arkadaşlar bir sorum olacak.

2005 mazda 3 otomatik vites aracımdan inerken kapıdan çat diye elektrik çarpıyor. dünde sağ ön far sönmüş.

Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi_? ne yapmalıyım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön farınızın sönmesinin elektrik çarpmasıyla bir ilgisi yok. Ampülünüzü kontrol edin. Elektrik çarpmaması içinse ayakkabılarınızı değiştirin veya yünlü şeyler giymemeye dikkat edin.

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba

mazda 3 otomatik vites 2005 model aracımın ön sis lambaları yanmıyor, oto elektrikçiye götürdüm. nedenini bulamadı. kitapçığa bakın. bunun açılması için bir yer olması lazım bulamadım dedi.

Ne yapmalıyım? 

diğer konu ise araçtan içinde kapıdan elektrik çarpıyor her seferinde. oto elektrikçi kıyafetten dedi.kıyafetten olduğunu düşünüyordum ama sürekli olunca acaba elektrik kaçağı mı oluyor diye merak ettim? ne yapmalıyım? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21692-1-nesil-mazda-3-sağ-ön-far-sönmesi-ve-elektrik-çarpması/

Şöyle bir konunuz daha vardı, yukarıdaki konuda ön farınız sönüyordu, şimdi de sis lambalarıyla ilgili bir problem mi yaşıyorsunuz? 

Bence elektrikçinizi değiştirin mümkünse. Bulunamayacak bir problem değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler admin. ben daha önce paylaştığım konuyu bulamamıştım. yeni olduğum için belki de...

elektrikçi altına girdi arabanın, sonra sigorta kutusunu açtı bişeyler yaptı. sonra sis için ayrı bir şeyler olması lazım ben bulamadım kitapçığına bakmak lazım dedi. belki burada yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mıdır diye sorayım dedim.

neyse başka bir elektrikçiye baktırayım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabanın iki sigorta kutusu olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, biri torpidonun altında biri de kaputu açınca akünün önlerinde sol üstte, yani direksiyonun ön tarafında. Kitapçıkta hangi kutuda hangi sigortaların olduğu ve hangi sigortanın ne olduğu konusunda bilgi vardır. Farların yanmamasının ampuller ve sigortadan başka bir sebebi olması uzak ihtimal.

Elektrik çarpması ise büyük ölçüde ayakkabılarınıza bağlı, altı lastik, kauçuk vb. bir ayakkabı giymenize rağmen çarpıyorsa genel bir sorun var demektir, bir yerde kaçak olabilir, sigortları, ampulleri yakar, hemen iyi bir elektrikçiye götürün bence, fiyatı düşünmeyin teçhizatı tam bir usta olsun.

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.