volkngunduz

3. Nesil Mazda 3 Sağ Ön Kapıdan Gelen Ses

merhaba arkadaslar. sag on taraftan bi tikirti sesi geliyor. ozellikle mucurlu,bozuk satih yollarda. sanki iki sert plastik bir birine carpiyor. bu sorunu yasayan var mi? dikiz ayna ve ya sag camdan kismindan geliyor gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınıza otomatik ayna kapama kiti veya ön camlara film uygulandı mı? Yani kapı döşemesini açmayı gerektiren bir işlem yapıldı mı? Benim de buna benzer bir sorunum oldu. Sağ kapı kolçağının içindeki vidayı sıktım ve sorun gitti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınıza otomatik ayna kapama kiti veya ön camlara film uygulandı mı? Yani kapı döşemesini açmayı gerektiren bir işlem yapıldı mı? Benim de buna benzer bir sorunum oldu. Sağ kapı kolçağının içindeki vidayı sıktım ve sorun gitti.

orjinal araba kullanmayi sevdigimden hic bir islem yaptirmadim. daha once sag arkadan ses geliyordu servise goturdum adam bu tornavidayla halletti. sevinsem mi uzulsem mi bilemedim. bu kadar basit hatalar???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç Mazda3 değil mi ? Mazda 323 bölümünde de konu ondan sorayım dedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aaaa, ben konu başlığına bakarak girmiştim. Buna hiç dikkat etmedim. Ait olduğu yere taşıyabilir miyiz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu ilgili bölüme taşındı. 

Sorunla ilgili sormak istediğim; sağ cam ve dikiz ayna demişsiniz, dikiz değil de yan ayna tarafıdır değil mi orası? Yüksek sesle müzik dinlerken de yapıyor mu aynı tıkırtıyı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

bu sağ ön taraftan gelen ses problemi yeni mazda 3 lerin kronik bir problemi galiba. USA Mazdanın sorunla ilgili servis bültenini aşağıya ekliyorum. Sorun yaşayan arkadaşlar bültenin çıktısını alıp servise giderlerse çözüm bulabilirler.

http://mazda3revolution.com/forums/attachment.php?attachmentid=40401&d=1391797004

http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-recalls-tsb-ssb/43521-tsb-ticking-noise-passenger-dash.html

EMRbrc2144 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.