umit sanver 00

2011 Mazda 6 Göstergede Sürekli Yanan Kırmızı Anahtar

Göstergede sürekli yanan kırmızı ❗ anahtar işareti nasıl bir arızaya işarettir...? Aracı alalı 3 gün oldu servise göstermeye fırsatım olmadı işlerimin yoğunluğu nedeniyle bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anahtarsız çalıştırmada problem var mı? Yurt dışı forumlarda bu sistemin anteninden kaynaklandığı yazılmış hep.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok.. tek seferde çalışıyor.. Kullanım kılavuzunda arıza işareti yazıyor servise gidin filan.. Aracı aldığım kişide ben böyle kullandım dedi kılavuz kafamınkarıştırdı iyice

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracı teslim aldığımda yedeği de mecburen cebimde taşıdım çift anahtar ile 250 km yol yaptık caba bu sıkıntı yapabilirmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bundan önceki sahibinin devamlı bu şekilde kullanmış olması düşük bir ihtimal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bekleyelim elbet bilgisi olan çıkacaktır.. Araçta arıza var ihtimali yüksek görünüyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sa arkadaşlar aracı servise götürdüm randevu alıp aracı bırakman gerek incelememiz gerekiyor dendi.. Aracı bırakmak istemedim çok basit bir arıza olması gerek diye düşünüyorum anahtarın pili azalmış olabilir pil değişimi yaptım aracı arkadaşımın servisinde resetleyip tekrar bakıcaz duruma son çare servise bırakıp çözüm arıycaz... Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.. Şimdiden teşekkür ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de durumu tanıdığım bir servise sordum, o da ilk etapta kumanda pilinin değiştirilmesini tavsiye etti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler ilgin için burak umarım pildir yarın belli olcak bakalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olayı çözdük.. Akü kutup başlarını söktük birbirine sürtüp 15 20 dk bekledik bağlantıyı yapıp marka bastık söndü..

Mehmet Özdemir ve Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, nasıl akıl ettiniz ki böyle bir çözümü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağolun, araçta arıza verecek herhangi bir olay yoktu sıkıntısız çalışıyordu... Bir anda yazıcımda önceden başıma gelen olay aklıma geldi elektrik ten kesip beynindeki enerjinin boşalmasını sağladık hiç bir şey olmamış gibi çalıştı.. Aynı olayı araçta deneyelim dedik kutup başlarını söküp birbirine sürttükten sonra 10 dk kadar bekledik tekrar bağlantı yapıp hatayı resetledikten sonra marşa bastık gösterge tertemiz oldu..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.