elegant

Mazda 323 Otomatik Jikle İçin Kablo Bağlantısı

Otomatik Jikle çalışmıyor. Usta bu resimlerde görünen kırmızı kablonun nereye bağlanacağını bilmediğini söyledi.

Karbüratörün altında bulunan bu kırmızı kablo boşta. Usta etrafında bunun bağlanabileceği boşta bir kablonun olmadığını söyledi.

otomatik jiklesi olan arkadaşlar eğer görebiliyorsa bu kablonun nereye bağlandığını yazabilirler ise sevinirim.

post-6992-0-69434900-1429619045_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dur bakalım akşam evdeki motor fotolarından varsa, o kısmın fotosu yüklerim, şansa arabada yanımda değil ,yoksa hemen bakar sölerdim, şimdi aklıma gelmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dur bakalım akşam evdeki motor fotolarından varsa, o kısmın fotosu yüklerim, şansa arabada yanımda değil ,yoksa hemen bakar sölerdim, şimdi aklıma gelmedi.

Eyvallah abi sağolasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kardeş arabaya baktım, bahsi geçen kırmızı kablo otocikleden çıktıktan sonra karbüratörün yanından geçeren şarj dinamosunun yanından motor bloğunda bir sokete takılyor, bu sokette motor sıcaklığını ölçen bir müşür büyük ihtimalle, yani kablonun ucunda bir soket olmalı , belki kopmuştur, dediğim gibi şarj dinamosunun yanına bakın, hemen yağ filtresini üstüne doğu, orada soket belki hala  takılıdır ve kopuk kablosunu görebilirsiniz, kabloyu uzatıp tamirde edebilirisiniz.

Kolay gelsin.

Mehmet Özdemir ve elegant bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kardeş arabaya baktım, bahsi geçen kırmızı kablo otocikleden çıktıktan sonra karbüratörün yanından geçeren şarj dinamosunun yanından motor bloğunda bir sokete takılyor, bu sokette motor sıcaklığını ölçen bir müşür büyük ihtimalle, yani kablonun ucunda bir soket olmalı , belki kopmuştur, dediğim gibi şarj dinamosunun yanına bakın, hemen yağ filtresini üstüne doğu, orada soket belki hala  takılıdır ve kopuk kablosunu görebilirsiniz, kabloyu uzatıp tamirde edebilirisiniz.

Kolay gelsin.

teşekkür ederim abi.

NoooFearrrr bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.